Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jean "Pepe" 406 1.8 LPG sedan LFY


JeanJaquesKubi

Recommended Posts

Ono stálým používáním DO, dojde k ztuhnutí zámku ve dveřích. DO se muže pokazit (baterka v klíči a pod.) a pak bude nutno otevřít auto jedině klíčem. Proto je dobré, občas odemknout auto klasicky klíčem a to u všech zámků (řidič, spolujezdec, kufr).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl na svoji 406 ten samí klíč a měl jsem jen centrál  odemkl jsem asi 1metr od auta a musel nasměrovat na vnitřní zrcátko (možná 2metry ale musel js

 

em najít ten bazmek u zrcátka (nic nesignalizovalo že je odemčeno nebo zamčeno) Tak nevím co myslíš DO:myslim Je potřeba zjistit co ten klíč uměl:D

Našel jsem foto toho bazmeku (nevím jak to popsat):D:D:papa

Snímek 044.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, OK406 napsal:

Originál klíč s DO na 406 se nedá v Peugeot koupit (objednat)?

ano klíč se neda objednat. 
klíč co ma se dělal 5/1999 až 7/2001 (stary pačky pod volantem)
jak zminiješ kamarada co si kupoval dalku na 406 tak už mel uřčite 7/2001 s novyma pačkama (com)

regius: to je starej model na tvojí fotce. ten to měl řešeny uplne jinak ;)

 

Upraveno uživatelem čakom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hovorím Ti že sa dá objednať :D len nie v peugeote priamo. :)

regius: tak ako Čakom vraví, to je infra dialka, v novom modely boli všetky kľúče už RF

Upraveno uživatelem t0m@s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čakom, Martin806 má Peugeot 806   2.0 HDi  80kW,  r.v. 1999, motor RHZ. Nechával si přidělat v HS Peugeot klíč s DO.

Nelepší by bylo, kdyby se do Peugeotu zašel zeptat, zdali to jde přidělat. Záleží, zdali 406 má centrál s DO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

tak klíček pravděpodobně opraven (nový mikrospínač a tlačítko) ale jen bliká červená dioda na klíčku, auto ale nic nedělá.

ještě zkusim koupit úplně novou baterii do klíče a uvidíme

 

ještě bych potřeboval poradit kde se dají sehnat excentry k tyčkám geometrie na zadní nápravě, měl jsem je slíbené od známého, ale nějak to nedopadlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Pánové kde najdu relátko k vyhřívání zadního okna a zrcátek? Když pustim výhřev, tak je slyšet pouze cvaknutí někde od pojistek a diodka na tlačítku výhřevu zhasne (panel auto-klima). 

Dají se na zadní nápravě nastavit odklony kol?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..a jeste jedna vec me vrta hlavou - motor i prevodovka jsou ze spodu auta naprosto suchy, ale kdyz jsem dnes bezne kontroloval olej a menil jsem vzduch.filtr, tak jsem si vsiml, ze urovnove pod termostatem mam v prolisu na prevodovce louzi cehosi... koukal jsem po motoru nad timto mistem a nikde znamka nejakyho uniku oleje nebo vody, vse suche, stejne jako teleso termostatu, nikde ani znamka uniku. Jeste me napadlo, nad tou louzi je na prevodovce nejakej klobouk nebo co to je, jestli to je nalevka na olej do prevodovky, nevim, ale je asi nesmysl aby to z prevodovky nejak tlakovalo olej nahoru, nebo se mylim? Kvalty jdou pekne, na 406 az moc dobre, vsech kapalin je v aute dost, nic neubyva (krom benzinu :-) )

Neni to nejaka bolest motoru LFY? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak dnes vymenene svicky, filtry a olej. V aute byly original svice peugeot, dal jsem tam ale Boschky, uvidim jak se vymena projevi.

Nejvetsi pakarna byla vymena palivaku, nesel vystrcit dolu pres podelne rameno, bal jsem se ze urvu hadicku, ale nakonec se vymena povedla. Dle dilu, ktere jsem vymenil se mi opet utvrdil nazor, ze predchozi majitel na servisu nesetril, v podstate vse co jsem vyndal byly komponenty jedny z nejdrazsich.

Ted me ceka cesta pres celou CR, tak jsem zvedavej jestli vymeneny veci pocitim na jizdnich vlastnostech a na spotrebe. Vzduchac jsem dal bavlnu od K&N do original filtrboxu, z kteryho jsem musel vyklepat pisek z plaze z lonske dovolene :-D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...