Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jean "Pepe" 406 1.8 LPG sedan LFY


JeanJaquesKubi

Recommended Posts

Ten začátek po odpojení baterky dělám zhruba stejně, až na tu fázi "po nastartování".... Nechávám to ohřát bez přidání plynu až "do větráku" …. Ještě také po odpojení obou kabelů z baterky ty kabely propojím (na chvíli) mezi sebou....

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 4. 2019 at 11:38, čakom napsal:

může to byt tím čidlem teploty. 
budík může ukazovat dobře protože má svoje solo čidlo.
co jsem tak koukal podle vin do schémat z mojí zelené 1.8 16v rv 99 (mohlo by to být jak tvoje)
jsou tam tři čidla 
zelený pro jednotku motoru
modrý pro budíky
hnědý klíma

Můžeš mi prosím poradit kde koupím to čidlo teploty motoru? Hledal jsem na auto Kelly ale marně. Díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak došlo na nejhorší, dle všeho dosavadního bádání se vyloučil problém v zapalovací soustavě, jelikož auto jezdí na LPG jak za mlada, ale na benzín je to tragický, navštívil jsem i několik vyhlášených plynařů po okolí a resume je takové, že má motor problém s dodávkou paliva, buď vstřiky KO (některý z nich) nebo čerpadlo.

Vstřiky jsem prozatím vyloučil, protože jsem na auto dal komplet vstřiky i s lištou a regulátorem z plně funkčního motoru, jal jsem se teda vyndat a rozebrat čerpadlo, kdy jsem na žádný poškození nenarazil, stejně tak ani další označení na válečku jsem nenašel, zkusim teda poshánět váleček záměnný za tento... 

To auto mě zrujnuje

IMG_20190501_121905.jpg

IMG_20190501_121913.jpg

IMG_20190501_121941.jpg

IMG_20190501_122000.jpg

IMG_20190501_122017.jpg

IMG_20190501_122051.jpg

IMG_20190501_122324.jpg

IMG_20190501_122333.jpg

IMG_20190501_122707.jpg

IMG_20190501_122709.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli jsem to tu už nepsal, ale ten problém co tu popisuješ jsem měl u 406ky s LPG také. Provoz na LPG v pohodě, na benzín problém. Vyměnil jsem na zkoušku spoustu věcí, ale nic nepomohlo. Nakonec se přišlo na to, že je to tím, že řídící jednotka LPG ovlivňuje fungování benzínové jednotky. Postupem času jak se "opotřebovali" LPG vstřiky tak LPG jednotka si upravovala nějaké hodnoty, aby motor fungoval pořád stejně, jenomže tyto hodnoty už bylo "mimo" pro benzínovou jednotku. Takže výsledkem bylo, že na benzín to po startu chcípalo, někdy se motor dusil a lítali otáčky. Vždy po odpojení baterky a vymazání hodnot v ben.jednotce jelo auto v pohodě do té doby než jsem začal opět jezdit na plyn, to se to postupně opět dostalo do stejného stavu. Nakonec když se "seřídila" plyn.jednotka tak to bylo zase x tisíc km v pohodě. Když se po nějakém nájezdu zase začal objevovat tento problém tak jsem to opět nechat seřídit a zase to jezdilo bez problémů. Po druhém seřízení mi už ale řekli, že korekce na vstřiky jsou tam na mezní hodnotě a víc s tím už udělat nepůjde bez výměny vstřiků. Když jsem auto prodával tak na nich bylo najeto cca 80 tis. km. Nevím zda jsi prověřoval i tuto možnost, že problém bude paradoxně v LPG i když to na něj jezdí v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za typ, myslim že jsem příspěvek kde to popisuješ už čet, na základě toho jsem měl auto teď dva dny u nezávislýho plynaře, který nám i našim známým vždy pomohl, resume je takový že je trvale rozhozenej benzin, nedá se diagnostikou připojit k jednotce auta a načíst chyby a diagnostikovat kde je problém, takže je teď LPG nastaveno tak aby to jelo aspoň na plyn s tím, že je třeba vyřešit problém s dodávkou paliva do motoru, udělat reset jednotky a pokud potom bude auto fungovat bez problému na benzin s vypnutym LPG, tak se mám dostavit, že podle plně funkční mapy benzínu správně nastaví LPG... To je dnešní ranní aktualní resume od Plynaře s mnohaletou praxí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pohladom na cerpado nezistis nic

to sa meria manometrom ,hned sa tym odtesuje aj  regulator tlaku paliva ,a ci sustava drzi stanoveny cas tlak paliva po vypnuti motora

sa divim ze ti to nepomerali  robota tak na polhodky 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto byl servisak vylozene na LPG, neresil jsem s nim opravu motoru, jen at zkontroluje zapojeni a nastaveni LPG, pripadne at napovi zda je problem v elektrice, zapalovani nebo dodavce paliva, cerpadlo chci vymenit zaroven i preventivne, protoze je jeste puvodni a pred startovanim mam pocit ze je jeho zvukovy projev hlasitejsi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak čerpadlo jsem dal zpátky do nádrže a amatérsky změřil tlak manometrem na měření tlaku pneu po zapnutí klíčku na hadici jdoucí do vstřikovací lišty, naměřil jsem 3,5 baru... Teda takhle, víc manometr neukazuje 🤨 je to takovej ten starej co má z boku i měřák na hloubku dezénu kol made in czechoslovakia, takže co po něm můžu chtít 😁

Usoudil jsem dle amaterského měření, že čerpadlo asi úplně nemocný nebude, vyměnil jsem teda všechny vstřiky i s lištou a regulátorem a odpojil znova baterku, pak jsem zdrhnul do práce a pokračovat ve vztekání budu zítra

Jo a kontaktoval jsem zástupce firmy VDO siemens s dotazem na náhradu čerpadla, tak uvidim, vyměnit ho chci tak jako tak. 

Upraveno uživatelem JeanJaquesKubi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...