Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zimní pneu na 5008


karelski

Recommended Posts

Myslel jsem, že na hraně jsou, co se vzorku týče. Jinak máš pravdu, v zimě Žamberk Vamberk to je jak jiný svět. Na Pastviny se to dá s přehledem od Žamberka. Jen nesmí nahoře foukat. To je potom na frézu. Jednou dvakrát za zimu se dostanu nahoru na kopce, ale nelyžuji. Takže je to spíš výlet za zimou. Rozdíl mezi Nokiany a Polariskama mi zaplatí skoro sadu ještě na 306ku. Tam ty gumy musím ještě změřit. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiňte, že se vám pletu do tohoto vlákna s jiným autem, ale....

Radime, nechci Tě od Barum Polaris 3 zrazovat, ale já už bych je nekoupil. Radši bych koupil Sava Eskimo HP (pozor, ne Sava Eskimo S3). Ty byly mnohem lepší než Polaris. Ale nevím, jaká je cena v Tvém rozměru.

Ježděno na 307SW v rozměru 205/55 R16.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radim: Tak na výlet za zimou si vybereš počasí... Já si většinou nevybírám, pokud není opravdu "peklo" - tedy déšť, chumelenice, šílený vítr nebo -20, tak povětšinou prostě jedem. Sem tam se stane, že to musíme otočit, že je cesta "total", ale většinou dojedeme. Ale v 60% případů je to adrenalin, cesty jsou opravdu zimní a horské...

Právě myslím Pastviny od Žamberka, stačí málo a je to akční. Nám se to tak stalo předpředloni, kdy jsme vyjeli ke známým ráno a návrat byl docela slušný adrenalin. A to byl začátek dubna a teoreticky už jsem tam mohl mít letní.

 

Teď, co koukám, tak mi zimní vzorek mizí pře očima (na 4mm už jsem) , takže asi přezuju dřív než v prosinci, jak jsem čekal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiňte, že se vám pletu do tohoto vlákna s jiným autem, ale....
Radime, nechci Tě od Barum Polaris 3 zrazovat, ale já už bych je nekoupil. Radši bych koupil Sava Eskimo HP (pozor, ne Sava Eskimo S3). Ty byly mnohem lepší než Polaris. Ale nevím, jaká je cena v Tvém rozměru.
Ježděno na 307SW v rozměru 205/55 R16.


Eskima S3 jsem měl na 306ce. Ty zmizely před očima. Kouknu ještě na ty HP. Rozměr mám 215/55 r16 92H. V tom začíná Polariska na cca 1800,- za gumu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje postřehy Polaris 3 proti Eskimo HP: stejné auto, stejný rozměr, stejné trasy.

Polaris 3 = najeto 17000km, 1,5 zimní sezóny, předek 4mm, zadek 7mm. 34000km jako HP by určitě nedaly.

Eskimo HP = najeto 34000km, 3 zimní sezóny, předek 4,5 mm, zadek 5mm, lepší na sněhu, ledu i mokré vozovce.

Upraveno uživatelem Roman Bazi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak už jsou tam, Nokian WR D4. Alpin A4 šly do sběru, měly mezi 3-4mm (cca 50tkm). Pozitivní změnou je ticho, Alpiny už byly hrozně hlučné, asi už ztvrdly. Též nové Nokiany neklouznou tam, kde už Alpiny jo. Zase na tom novém vzorku měkčí guma na suchu i vlhku trošku plave. Tak si zvykám. Sníh jsem letos zatím ještě nejel, ten je ale doménou Nokianů, věřím, že nebudu zklamaný. Jsem zvědavý na proběh, všude čtu, že se zlepšili, ale 50tkm jako Michelin to jistě nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem ji ani nezměřil, mám měrku, co má kolík 6mm (stupnici) a ta se ani nehne :D. Tak až si vzpomenu a vezmu si šupléru ;). Kdysi mívaly nový okolo 8mm, prý se to snížilo pod 7mm kvůli normě hluku, ale změnily se směsi, měly by vydržet víc. Tak uvidíme. Jsem áčko nechtěl, asymetrický vzorek není moc na sníh, vzal jsem raději D. Jo na mokru jsou jen průměrné. Ale voda se sněhem už je nadprůměrná. Tedy doufám D4 mám první.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...