Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 2.2 HDi


daveunit34

Recommended Posts

Ahoj, tak dneska jsem se stal majitelem 406 a svojí 206 poslal do světa. Jelikož tady koukám po autech už delší dobu, tak jsem se taky rozhodl přidat své.

Koupil jsem ji od rodičů, táta ji měl od 2006, ale časem si koupili jiná auta a naskytla se možnost koupit ji od nich. Neváhal jsem, jelikož o autě vím vlastně všechno a bylo to za dobrý peníz. V minulosti byla nabouraná na předek, nárazník se neměnil a je dokroucený do teď, jenom je provizorně opravený. FAP je na autě provrtaný a měl by tam údajně být nějaký soft na ošetření toho. 

Rok výroby 2001

Motor 2.2 HDi 

Najeto 167 000 Km


Výbava je tam řekl bych docela dobrá. Nevím co všechno se do 406 dávalo.

Plány:

  • Srovnat předek 
  • Vyřešit vibrace ve volantu při 130kmh a občas divný pocit při prudším zatáčeni (podezřívám táhla a čepy řízení) 
  • Vyměnit nebo nechat přešít volant a řadící páku
  • Nechat rozleštit lak, jelikož po celém autě jsou škrábance (většina v čiré vrstvě, ale pár i hlouběji)
  • Po STK, která končí za necelý rok, vyřešit FAP, EGR a možná i lehký chip
  • Rád bych si dodělal vyhřívané sedačky. Přemýšlím nad koupením neorigo deček a napojení na origo vypínače. Zvykl jsem si na to u 206 a teď na zimu to bude třeba.

 

Provedený servis:

  • 165tis km (8/16) - řemenice, rozvody, klíňák, vodní pumpa 
  • 166tis km (9/16) - zadní stab. tyčky, zadní brzdové destičky ATE, komplet filtry, stěrače bosch aero twin, zadní ložiska a vyčištěna klima 

  • 167tis km(9/16) - dodělán tempomat a samostmívací zrcátko

  • 170tis km - olej, zadní tlumiče

  • 172tis km - vyhřívané sedačky, čepy řízení, výfuk

 

 

 

IMAG2617.jpg

IMAG2605.jpg

IMAG2607.jpg

IMAG2608.jpg

IMAG2609.jpg

IMAG2610.jpg

 

 

Upraveno uživatelem daveunit34
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Tak po delší době to tu trošku aktualizuju :) Auto až na pár much slouží dobře a startuje na poprvý i v mrazech.

Už má najeto o 10 tisíc km více a za tu dobu jsem vyměnil středovou část výfuku, jeho držáky, zadní tlumiče (jeden tekl), čepy řízení a olej. Potom jsem ještě dodělal vyhřívané sedačky a srovnal předek. 
V nedávné době se mi zase začala ozývat řemenice (byla měněná půl roku nazpátek) :myslim.


Tak teď přemýšlím, kterou mám koupit. Narazil jsem na řemenice s tlumičem kmitů a řemenice bez něj, tak přemýšlím nad tou s tlumičem, ale nevím jestli nejsou tlumené všechny a u některých to tam prostě jenom není napsané. Nejspíš se taky budu muset podívat na ostatní věci, které pohání, protože čerpadlo posilovače jemně vibruje a čerpadlo klimatizace už taky vydává zajímavé zvuky. 
Jinak průměrná spotřeba teď v zimě je 6,68 l/100km. 

IMAG3292.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli ti na drážkovém řemenu něco vibruje (servopumpa, kladka), nebo špatně spíná klimakompresor,resp., těžce se rozjíždí po sepnutí elmag spojky,  odnese to řemenice na klice a to velmi rychle, nemá smysl dávat novou řemenici, musíš odstranit nejprve příčinu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...