Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bezpečnostní šrouby


Klemoň

Recommended Posts

  • Péťa locked a unlocked this téma

Tieto bezpečáky už nikdy viac. Na prvej sade ktorú som dostal k diskom vypadol 1 valček. Nahradil som nalepením valčeka s ložiska. Následne som natrafil na nové skrutky za dobrú cenu (zasa origo Peugeot) vraj nový typ - no a to bola katastrofa. Po výmene kolies na zimu som jeden nevedel povoliť. Problém bol v tom, že skrutka bola z dvoch častí. Vrchný zázubec bol nalisovaný na tisíc-hrane telesa skrutky. Zrejme pri doťahovaní kolies v servise sa zasunul hlbšie a orech už do drážok nedočiahol. Nasledovala zúfalá maturita povolovania. Pátranie po nete ma dostalo k návodu, čím som zistil, že tento typ skrutky nemá vôbec bezpečnostný zmysle. V návode bolo: Zobrať gola orech 12 hran už sa nepamätám či 16 alebo 21 a kladivom naraziť na skrutku v zapustení disku. Potom už iba zobrať račňu a povoliť. Zdalo sa mi to ako absurdita, ale keď som inštruoval servisáka čo už chcel navárať maticu na poškodenú skrutku, tak ma najskôr vysmial, ale nakoniec vyskúšal a povolil.  Takže tieto skrutky už nikdy viac. 

Upraveno uživatelem onedar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 5. 2020 at 17:52, Aidam88 napsal:

Super. Ja to taky resim a žádný pneuservis se do toho nechce pustit. Odkud jste prosím vas? Děkuji

No žádnej pneuservis se do takové akce logicky dobrovolně nepožene. Protože zvlášť pokud jsou na autě nové nebo novější disky tak při každé takové manipulaci hrozí že dojde k poškození toho disku. Je fakt že dnes existují různé sady na povolení bezpečnostních šroubů bez toho originálního ořechu. Ale jsou všechny ukrutně drahé. Já jsem teď pořídil na zkoušku  univerzální sadu ale popravdě budu rád když ji hodně dlouho nevyzkouším. Protože je to tak blbá práce a hlavně nebezpečí toho že se pokazí ještě něco navíc že málokdo bude ochotný takovou práci zaplatit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


Tenhle ořech co Olda dával jsem zkoušel. Je to jen další čínský maximálně univerzální nástroj k ničemu. Je to na věci, který nejsou utažený. Když za to trochu vezmeš, tak to v tom křupne a rozsype se to.
Na povolování více či méně poškozených šroubů mám tohle, nebylo to nic levnýho, ale už jsem to několikrát úspěšně použil i na kola:
bgs-hlavice-nastrcne-hlavic-pro-povoleni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ale hlavně, pokud se bavíme o origo bezpenostních šroubech z prvního komentáře, tak když se na tu kulatou část nabije tisícíhran, ořech gola..., tak se stane jen to, že se ukroutí v tom naschvál oslabeném místě. Pak zbyde jedině navařit matku.

Servisák, co mi to tak dělal to okomentoval s tím, že to jsou snad jediné bezpečáky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 5. 2020 at 16:58, Vena garážmistr napsal:

No žádnej pneuservis se do takové akce logicky dobrovolně nepožene. Protože zvlášť pokud jsou na autě nové nebo novější disky tak při každé takové manipulaci hrozí že dojde k poškození toho disku. Je fakt že dnes existují různé sady na povolení bezpečnostních šroubů bez toho originálního ořechu. Ale jsou všechny ukrutně drahé. Já jsem teď pořídil na zkoušku  univerzální sadu ale popravdě budu rád když ji hodně dlouho nevyzkouším. Protože je to tak blbá práce a hlavně nebezpečí toho že se pokazí ještě něco navíc že málokdo bude ochotný takovou práci zaplatit. 

Zdravím. Bylo by možné to zapujcit nebo bych se mohl s vámi dohodnout. Ja se k tomu ještě pořádně nedostal ale je jen otázka času kdy pichnu a budu muset volat odtahovku. Děkuji Adam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me sundal bezpecaky dolu znamej s trubkou ohratou "autogenem" ...nabusil to na matku, trubka se vytvarovala podle ni, ochladila se a povolil to...pak mi trubku urizl a nechal ...ale od ty doby jsem zadny bezpecaky na kolech nemel...disk se neposkodil a za pul hodiny i s dojitim pro dzbanek piva nebylo co delat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...