Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Vyskakující pětka na 405 td


Tuldous

Recommended Posts

Zduř Lví rodino,

potřeboval bych se optat na vyskakující pětku na 405-tce....

asi při 280 tis. začala během jízdy semotamo vyskakovat a to tak, že při tahu motoru drží a pak párkrát když přidáš a ubereš sama vyskočí.... Přemýšleli jsme a zkoušeli vypozorovat jestli táhla mezi řadící tyčí a a převodovkou o něco nezachytávají a je to všechno pěkně volné.... Co to může být ? Ohlá vidlička na pětce? (jako, že nezaskočí úplně?) Nebo snad synchron špatnej? Nesetkali jste se s tím náhodou někdo? vím, že známej to měl u ZX 1,4, ale měl to obráceně, při záběru vyskočila a to docela s velkou sílou.... a ještě k tomu . Mám převodovku s obyč. dieselana to samé.... Mohli být díly potř. k opravě z této převodovky použitelné, stejné? Teď první týden v lednu budu řešit i novou spojku tak to musím pořešit zaráz.... Dík Mar?an

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno jsme zkoušeli, silent blok napřevodovce OK. Spodní silent blok na motoru vyměněný, taky nic.... Na motoru u rozvodů opravdu utržený byl, tak jsem zajásal,že se na to přišlo....Bohužel pořád stejné:(... No na táhla jsme se koukali a jsou v pohodě, nemají vůli.... Ba naopak, když jsme kloubky namazali vazelínou tak to vyskočí ještě trochu lehčeji..... Zpravidla při sronaných otáčkách motoru a převodovky.... Ale to je trochu logické-nemenší odpor..... Nevíte jestli je to v převodovce? nestalo se vám to někomu pánové? Dík M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, P.S.: tuhle převodovku ze 405 1,9TD tu kdyžtak mám, kdybys potřeboval. Dávat místo ní z 1,9D je blbost, má o dost kratší kvalty (od 3 vejš, 1 a 2 je stejná), a pozor, 1,9TD má jinou spojku (tažnou) než ostatní modely, převodvka má i vypínací páku jinou, a lano jde z druhé strany (ale na převodovce to jde přendat).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslel jsem přehodit celou převodovku, ale jen z ní vzít ty náhradní díly..... myslel jsem synchron nebo co tam bude špatné...

Jinak ta převodovka by byla k mání ? Cenu by jsi poslal na mail nebo to není tajemství a smí se to psát přímo v tomto fóru? Raději se zeptám nevím jak to chodí, abych se nedotknul nepsaných nebo psaných pravidel.... Dík M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od pondělí se na tom autíčku začne dělat, a bude tam toho víc,spojka, brzdy, ručka a další ptákoviny --- musím ho připravit klukům do práce..... Za trojku je to dobrá cena, uvidím co s tím bude a předběžně bych si ji zamluvil, alespoň do poloviny týdne zda by to šlo..... Pak bych se jistě ozval na mail nebo tady přes club. Snad Tě tu najdu.... Jinak dík..... Ještě je tam jedna chybice.... Nestartuje starter, ale cívka na starteru je OK. Myslím, že je to spínačka, ale musím ještě potvrdit, jestli to není někde na vedení.... prostě na zkoušečce na drátku u startéru je to v pohodě, ale jak tam dám silnou žárovku tak nic..... Takže to teď kluk startuje přes šroubovák ... (asi třetí den).... Nebyla by jsi k mání taky spínačku? A kdyžtak za kolik, když bude špatná?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je 6-drátová (jako že u 405 nov. modelu asi jo), tak 800, 4-drátová za 500. Zkusit to můžeš pod volantem na sloupku řízení, tam má spínačka konektory, tak jestli když tam přivedeš rovnou + to bude startovat - pokud ne, tak je to v té spínačce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.... jasně děkuju za radu..... Vím, jen auto je ode mě teď 70 km , tak až ho dostanu do pařátů, hned ho vyzkouším a budu vědět jak na tom spínačka je .... Klukovi jsem jen radil jak to má startovat po telefonu a v po mi to pak přiveze.... Když bude naprd tak se hned taky ozvu Jinak ta spínačka je i s klíčem? Ptám se jen tak, protože na autě je stejně jedinej zámek kterej se používá, zbytek je přes dálku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně že i s klíčem, k čemu by byla spínačka bez klíče? Sice se to pravda dá snadno přestavět, ale to už taky něco stojí... Jinak ta spínačka je dvojdílná, dá se vyměnit i jen samotná elektrická část, ale beztak jí nikdo neprodá samostatně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mně je to vzájemně oholený ozubení na přesuvným prstenci pro 5ku. Jedině výměna opotřebených částí, což se dá očekávat jako docela drahá záležitost.

Doporručuji druhou převodovku.

Dej vědět, jestli ji budeš rozdělávat, jestli je to tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladis

Podle mně je to vzájemně oholený ozubení na přesuvným prstenci pro 5ku. Jedině výměna opotřebených částí, což se dá očekávat jako docela drahá záležitost.

Doporručuji druhou převodovku.

Dej vědět, jestli ji budeš rozdělávat, jestli je to tak.

Dám vědět, zítra nebo pozítří se uvidí co s tím je.... Tak poreferuju... Ď.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladis

Podle mně je to vzájemně oholený ozubení na přesuvným prstenci pro 5ku. Jedině výměna opotřebených částí, což se dá očekávat jako docela drahá záležitost.

Doporručuji druhou převodovku.

Dej vědět, jestli ji budeš rozdělávat, jestli je to tak.

Jééééé. te se ončovské senek.... Ja so z Remařova, te kloko... A v Ončově sem se očil, u kina... Drako

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už si to někdy viděl? To jako potom sesunuje kolečka od sebe..... No divné na tom všem je, jak jsem psal, že s přídáním plynu do tahu ta pětka jde současně do zadu, jako by ji tlačil výkyv motoru(plovoucí uložení).

Potom nevím jestli to ložisko má na to nějakej vliv..... Nevím , fakt nevím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuldous: nazdárek, tak to jsme navštěvovaly stejný ústav :super:super

Prozatím jsem se nesetkal aby se povolilo ložisko. A to ani něco ve stylu opotřebením. Když se opotřebí, tak to hrčí tak, že se provede výměna, ale na rychlosti to nemá vliv. Co jsem se setkal, tak to byly \"ohoblovaný\" zoubky. Slovo ohoblovaný rozuměj že jsou vůči sobě zbaveny úhlu který zajiš?uje při záběru motoru eliminovat axiální sílu od ozubení do sebe zapadajících kol příslušné rychlosti.

Oprava možná jedině výměnou příslušných dílů, což je mazec - cenově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

No tak jak tedy, chceš tu převodovku, nebo se to podařilo opravit (a jak)?

[upravil dne 1/5/06 oddie]

Čaus Oddie, dnes odpoledne nebo v podvečer to budu vědět, převodovka je už vyškublá ven, ale byl jsem jeden pá, takže rozděláme až dnes a dám vědět tak jako tak..... Číslo na Tebe má takže pošlu SMS nebo zavolám... Kde vůbec bydlíš, resp. kam bych pro ni měl v Praze přijet ? Mar?an.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taktedy nová zpráva k závadě nahoře.... Na pětkovým ozubení byla jediná závada a to špatnej synchron, vidlička v pořádku, ozubení v pořádku a ke všemu hodně jednoduchá a rychlá oprava...

V podstatě jsme na závadu přišli velice rychle a to posejmutí bočního plechového krytí. Po oddělání jsou vidět dva konce hřídelí s ozubenými kolečky. Kolečka blíže k hliníkovému šasy jsou převádějící - tedy z převodovky do rozvodovky mezi oběma hřídelkama a jsou jiné u diesela a turbodiesela . Avšak jsou zaměnitelné a dají se přehodit.

Dále pak k venkovnímu okraji převodovky je pětková soustava soukolí, vidličky a synchronu, která po důkladném měření byla stejná jak dieselu(starší model) tak u turbodieselu (novější model ). Znamenalo to, že jsme vyměnili špatný synchron a vše dali dohromady. Dobré na této závadě je, že se nemusí rozdělávat celá převodovka, dokonce se převodovka nemusí vytahovat od motoru.

Vše se dá zvládnout po povolení silentbloku na převodovce a částené snížení motoru i s převodovkou - samotná oprava pak v prostoru levého podběhu. Také poděkování Oddiemu, kterej nás nasměroval kde pětku hledat a jiný drobnosti.....

Zítra by měli být naházený poloosy a ještě další blbosti opravit a pak zkouška, jestli tohle všechno klaplo, protože nic jinýho špatnýho jsme tam nenašli... Dám, vědět jak dopadlo a jak to jezdí.... Tulda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...