Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pomooc,potrebujem radu ohladne prevodovky na 106 GTI


furik

Recommended Posts

Zhanam niekoho,kto sa dobre vyzna v 106 GTI

po havarii sa odstiepil kus z obalu prevodovky na mieste,kde je to problem zavarit.Zohnal som si druhy obal,no nepasuje,od vonka je to to iste,no vo vnutri sa to lisi.

Neviete mi niekto s tym poradit?Z akeho typu este okrem GTI by mohol ten obal pasovat? Dakujem velmi pekne.Verim ze tu najdem pomoc.

Na tomto fore som prvy krat,este neviem ako to tu chodi,tak prosim o pochopenie,ak by som neodpovedal,alebo podobne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vravis ze je problem to zvarit... co presne sa ti odstiepilo? resp co mas rozbite? nemas nejake foto? peugeotovu prevodovku som v rukach nemal no trebars na accentovej som take miesto nevidel, kdekolvek sa to dalo, bolo treba len sikovneho zvaraca a v najhorsom sustruznika/frezara...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je přesně jak sem párkrát psal.

90% Peugeotů má převodovku BE3 (jestli se nepletu).

Rozdíl je minimální. Většina má stejný uchycení k motoru, ale je několik, fakt hodně \"převodování\".

Podle mě, kdybys tam dal celohodnotnou převodvku, nejen obal, tak by to bylo OK. Ony se ty převodovky (podle mé zkušenosti) liší vnitřkem tj. asi velikosti ozubených koles. Takže celou ji tam dáš (nejspíš i z jinýho modelu) ale musíš ji tam dát celou, nejen obal, ten bys musel trefit přesně (podle r.v. a kW a možná dalších hodnot).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: furik

Zhanam niekoho,kto sa dobre vyzna v 106 GTI

po havarii sa odstiepil kus z obalu prevodovky na mieste,kde je to problem zavarit.Zohnal som si druhy obal,no nepasuje,od vonka je to to iste,no vo vnutri sa to lisi.

Neviete mi niekto s tym poradit?Z akeho typu este okrem GTI by mohol ten obal pasovat? Dakujem velmi pekne.Verim ze tu najdem pomoc.

Na tomto fore som prvy krat,este neviem ako to tu chodi,tak prosim o pochopenie,ak by som neodpovedal,alebo podobne.

To bude asi dost problem,pretoze prevodovka s 106GTi sa dost blbo zhana,ale da sa to vyriesit,ze si zozenies obal s Citroen Saxo 1.6/16V/VTS a prehodis creva,alebo tam este pasuje prevodovka s Peugeotu 106/1.3rallye,ale taku asi nezozenies lebo toto auto je unikat.

Das tam aj inu prevodovku s Peugeotu,ale pozor,GTI cko ma ine prevody a aj iny staly prevod,takze to auto strati na dynamike

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odstiepil sa mi akurat ten kusok,kde sa prevodovka prikruca o karoseriu.Diera je velka asi 5-8cm a ten kus co je z tadial vytrhnuty je na tri casti,ja si myslim ze by to nebol problem zvarit,len mam obavy z toho,ze pri mojom vyvadzani sa to utrhne a narobi este vacsie problemy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

furik> mas spravu...

inak pre ostatnych moj nazor,nebal by som sa toho mozno nie zvarat polamany drziak ale vyrobit novy ktory navaris na obal prevodovky s tym ze tam navar aj par vystuh (rebrovanie) tym sa ti zataz prenesie na vacsiu plochu a si za vodou... mal som tak isto opravovanu prevodovku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...