Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů


MichalCZ

Recommended Posts

Zdravím, sice mám Šotka jen chvíli a je to můj první francouz..takže si na sebe ještě tak nějak zvykáme. Počítaná spotřeba 7.3 l. S tím, že jezdím na pohodu, většinou okresky + město. 307 CC 1.6 80kW

Odesláno z mého EVA-L19 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S mým Pažoutem (307 break 1.6 16V facelift) mám nahrkáno od koupě cca 12tkm a průměr dle PC i přepočtu 6.9 l/100km...z toho teď v létě 6.7l/100km. Jezdím na pohodu dle limitů 50% město - 50% okrsky, jak se jede po dálnici jde spotřeba rapidně nahoru, převodovka je krátká a Pažout se pak nebojí "napít". Není to tak strašný ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.6 HDi s manuálním 5-kvaltem mi na dálnici při 140 dle tachometru (=135 dle GPS) točí necelé 3.000 :papa ...pokud je to tu relevantní, jinak sorry za :xvul

Upraveno uživatelem Veverka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ale to je možno v norme, nepíšeš kde jazdíš (mesto, okresky, dialnica), v zime pri krátkych jazdách 10l môže mať. Tá spotreba sa ale vráti na údržbe, tá je na tom motore najednoduchšia a aj najlacnejšia. Množstvo paliva riadi počítač na základe vstupov zo snímačov, takže zvýšenie spotreby môže mať na svedomí nejaké to čidlo, zapaľovanie, vstreky, pribrzďovanie bŕzd...alebo aj spôsob jazdy. Počítač nastavíš jedine zmenou programu- chiptunning, do toho by som nešiel, navyše je to väčšinou zamerané na zvýšenie výkonu, teda ešte väčšia spotreba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdil jsem 4 roky cca 92km do práce a v plně naloźenem autě tj. 5 chlapů a 5 batohu, vzdycky jsem najel na nadrz pres 850km a to jsem zrana vzdycky spechal a tocil motor daleko za 3500ot/min.

Deravy vyfuk na stoprocentne vliv na spotrebu. 

Dalkove trasy jsem tocil ve dvou s prehledem za 5,5L na 100km s neustale zapnutou klimou. A motor bezi stale dal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...