Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Brzdy GTi na obyč. model


Crack

Recommended Posts

Měl bych takovou technickou otázku,asi nejspíš pro oddieho;) Mám ted v plánu předělat přední brzdy na mojí 205 1,1 na GTíčkový s těma chlazenejma kotoučema a chci se zeptat co všechno musím vyměnit abych tam ty kotouče a brzdiče moh dát.Budou stačit těhlice,náboje a ramena?Nebo musím i tu nápravnici atd.?nikdy sem neměl u 205ky rozhozenou nápravu(měnil sem jen tlumiče),takže přesně ted nevím jak to tam je udělaný,ale problém to pro mě není mám i vybavení který potřebuju:mrk ale nevím jakej bude postup,jestli mám udělat tu GTi nápravu,sundat tu normální a jen to přehodit,nebo jestli mám oddělat jen ty ramena a těhlice a skombinovat normální s GTičkovou:myslim poradte prosím,jo a jsou tam nějaký uskalí?Co poloosy atd. dík za rady:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GTI-čko brzdí stejně blbě nebo možná ještě hůř než jakýkoli jiný auta. Nástup brzd je strašně pomalej, je to skoro jako ve formuli 1:D, kde musíš na pedál působit silou nejmíň 700N, aby to vůbec začalo brzdit. To? moje zkušenost, zapla?pánbůh, zatím jsem vždycky dobrzdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Co dáš, když ti to řeknu? :D Těch možností a kombinací je mnoho, záleží na tom, co od toho očekáváš...

Co dám,no to ještě nevím:P!No očekávám o toho že to bude líp brzdit,překvapivě :) ale nechci zas aby to byl bastl,no já nevím nechám si poradit :) jestli je to blbost tak mě to řekni rovnou,ale na svojí stávající nápravě bych ted stejně musel koupit nový rameno a přetěsnit ty vložky na stabilizátoru,navíc mě ta,m furt nák píská brzda,pak mě to zas chvílema táhne na jednu stranu,pak zas na druhou,což nechápu:myslim,tak sem si myslel že bych to vylepšil:cool: a tuším že u těch trojuhelníkovejch ramen je možno měnit čepy samostatně.Ale zas jestli by se ty kotouče s brzdičema vešli do 13ctek kol:myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brzdit to bude stejně naprd jako předtím. Má to leda tak kulový, a ne větší plochu, i průměr pístků je stejnej, jediný co se změní je, že nebudou tolik vadnout - nicméně u 1,1 asi nemaj moc důvod vadnout ani ty jednoduché :) No a ještě se změní pocit, že tam máš něco extra ;)

Pro samotnou montáž platí: těhlice mají stejné připojovací rozměry, takže stačí sundat původní třmeny a dát tam tyhle. Ovšem pozor, je několik druhů nábojů lišicích se vysazením (délkou), a podle toho je třeba koupit patřičně vysazený kotouč! Při použití toho delšího náboje se zvětší rozchod (čistě, ne prasením podložkami), nicméně ti zase nemusí sedět poloosy...

Takže, pokud od toho chceš jen ty brzdy, přendej si třmeny a dej odpovídající kotouče - to? vše. Případně by bylo vhodné přendat i válec a posilovač - GTI mívaj větší :)

Pokud chceš přendavat i to ostatní, protože lepší podvozek (a platit podstatně dražší ramena atd.), musíš přendat komplet celou nápravnici - což taky není problém, to je pár šroubů, vnější rozměry jsou stejné. Nicméně, na to už bych se asi vy...., a radši pořídil celé GTI, a hrál si rovnou s tím, tomuhle to nijak nepomůže, ani ty brzdy, ani ten podvozek. Pokud ti jde jen o to si s tím hrát, jen do toho, ta 205 je v podstatě takové Lego - akorát tě nesmí překvapit sem tam víc variant téhož, ale vzhledem k cenám dílů je to drobnost ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Jo, a ještě: lepšího brzdného účinku se dosáhne vhodnou kombinací desek a kotoučů (tzn. nekupovat nejlevnější s.ačky), správně nastaveným posilovačem, a v neposlední řadě tím, že jsou ty brzdy celkově v pořádku...

Já bych se přimlouval za tu úplně poslední větu.......u mě to teda bylo znát dost:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Jo, a ještě: lepšího brzdného účinku se dosáhne vhodnou kombinací desek a kotoučů (tzn. nekupovat nejlevnější s.ačky), správně nastaveným posilovačem, a v neposlední řadě tím, že jsou ty brzdy celkově v pořádku...

já sem stejně veděl že mě to asi nák tak rozmluvíš:D když je plocha stejná a učinek stejnej no tak nevím no:myslim je teda pravda že mě tohle hračičkování baví,ale když to nebude mít význam a to jak říkáš abych tam měl něco extra,tak o to mě zas tak ani nejde.A GTi celý nechci,chci tohle auto a proto sem si ho koupil,ale rád bych aby bylo vše v pořádku a na vše byl spoleh.ještě sem zapoměl říct,že sem v březnu měnil destičky a kupoval nový kotovče a zadní nový pakny a bubny,samozdřejmě to bylo suprový oproti starejm,ale ted nevím jestli se mě to jen zdá,nebo se to zhoršilo,najezdil sem s níma asi 12tis.km,v kotouči není vydřená drážka,destičky trochu zmizly,ale nekupoval sem žádný laciný dreky,řek sem svýmu servismanoj at mě vybere náký dobrý.Ale jde mě o to když prostě jedu trochu svižnějc tak jak říká Holly nástup brzd je prostě pomalejší,šlápnu trošku na brzdu a začne to zpomalovat,přišlápnu víc brzdí to chvíli stejně a pak to tepr začne brzdit.Nebo když předemnou na státovce vjede auto tak sem taky rád že to ubrzím,no ale ubrzdím :)!Tak proč si vlastně stěžuju že:D!?neto ne...Takže říkáš,správný nastavení posilovače a toho dosáhnu jak:myslim a celkově že sou brzdy v pořádku?To mám udělat ještě co?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted mě tak ještě napadá,když vyměním kapalinu,tak to bude asi furt stejný že?na to sem uplně zapoměl,ta se asi neměnila od kuvajtu napadení:bojim! Jinak teda říkáš že z normálního GTi jdou třeny dát na těhlici a když má kotouč ten správnej zález,tak pasuje i na náboj jo?Vím o zánovních kotoučích a brzdičích se zánovníma deskama,tak sem to chtěl aspon skusit,ale jestli to je opravdu jen o tom že ty brzdy vadnou,tak teda nevím nevím,se mě teda nestalo že by mě to někdy zvadlo,možná jednou když sem jel v létě v těch pařákách z mácháče ve 4lidech:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus to a uvidíš, třeba o trochu lepší bude - přendat to jde snadno. Jedny kotouče, ty s krátkým vysazením, tu mám kdyžtak taky, a jsou mi na ho....

Posilovač se nastavuje po sundání brzdového válce, ta tlačná tyčka má na konci seřizovací šroub, a je tam předepsán nějaký rozměr - z hlavy nevím. Když je to nastavené špatně, brzdí to blbě - ale to se stává málokdy. Jestli máš k dispozici celé GTI na díly, můžeš zkusit přendat i ten samotný posilovač, pokud tam je větší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jdou na pohled ty kotouče poznat jaký maj vysazení?Držáky předpokládám že budou stejný.Kdyby ty moje neseděli tak bych se ozval.No s tím posilovačem čachrovat nebudu a asi ho taky vyměním,ale abych zas nesehnal nákej krumpl:roll a jak se vůbec oddělává ten posilovač?Nemusím doufám sundat palubku,ono že je to přišroubovaný skrz a já to dole nikdy neměl.A když už to budu dělat,nemám ty brzdiče zrepasovat?myslím tím výměnu pístků a gumiček?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Toho naděláš, s palubkou, ta je u 205 primitivní, to se sundavá samo... Na poslilovač se sundavat nemusí, stačí to povolit od pedálů. Ty brzdiče by to chtělo, když už se v tom budeš rejpat.

Všechno,ale palubku už nikdy,sundali sme ji u kámoše a pak celá chrastila,museli sme to podlepovat takovejma polštářkama.Dobře a dáj se ty gumičky,pístky,případně ještě něco normálně koupit?Sem teda ale jinak překvapenej že ta plocha je stejná.Kdysi sem takhle předělával brzdy na svým bejvalým Garde za brzdy z rapida,byli to 4-písty měli věštší plochu než ty dvoupísty a brzdilo to o poznánáí lip,tak na tohle sem teda zvědav:myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co takhle poloosy?Nemaj náhodou GTIčkové na 1.9vítce větší pruměr tisícihranu než ostatní,16kovéGTI mají stejné jako ostatní.Už jsem to skoumal páč to chci taky přehodit ale né hlavně kvůli brzdám ale kvůli rozšíření nápravy abych nemusel dávat podložky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jepík

A co takhle poloosy?Nemaj náhodou GTIčkové na 1.9vítce větší pruměr tisícihranu než ostatní,16kovéGTI mají stejné jako ostatní.Už jsem to skoumal páč to chci taky přehodit ale né hlavně kvůli brzdám ale kvůli rozšíření nápravy abych nemusel dávat podložky.

máš to napsaný vejš v oddieho přízpěvku!máš tam i to že tam sou jiný ramena atd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...