Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teplota oleja u 1,6 HDi


Martinsk

Recommended Posts

Tak jsem dnes absolvoval návštěvu u Peugeota a světe div se vůbec to není čidlo ani termostat ale \"pouze\" špatný budík. :o Dobrá zpráva je že motor je dobře chlazen a čidlo správně ukazuje, špatná zpráva je že nové budíky stojí 16600,- Tak nevim asi se na to zatím vyprdnu a nebudu to řešit.:myslim Hlavní je, že motor je na správné teplotě což jak mi diagnostika ukázala je 85°C . To samé je i v případě teploty oleje - taky budík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budíky by se měli dát na diagnostice aspon otestovat jestli fungují správně.....ne?Aspon mě to diagnostika nabízela.....aby to bylo fakt budíky a jen peugeot nechtěl na tobě vydělat....je mi dost podezdřelé že by ti oba dva najednou špatně ukazovali.....skoč do Kel za členem PP205 www.autoservisnonstop.cz myslím že by ti mohl poradit.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Budíky by se měli dát na diagnostice aspon otestovat jestli fungují správně.....ne?Aspon mě to diagnostika nabízela.....aby to bylo fakt budíky a jen peugeot nechtěl na tobě vydělat....je mi dost podezdřelé že by ti oba dva najednou špatně ukazovali.....skoč do Kel za členem PP205 www.autoservisnonstop.cz myslím že by ti mohl poradit.....

No ono to asi fakt bude těmi budíky protože se mi zdálo (což mi potvrdili) že se nehejbou ty ručičky plynule ale tak trochu poskakují při pohybu, hlavně ta na vodu. Každopádně díky za typ, zkusím se s nimi domluvit:super

Jo a vlastě jsem si teď uvědomil že je na diagnostice měli protože o tom mluvili. Přesto je ale budu kontaktovat.

[upravil dne 16/6/09 Brizan]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: HonzaZ

Teď koukám do schémat, ale není to tak jednoduché. Je potřeba bližší specifikace auta. Jako třeba DAM, výbava, rok výroby, typ BSI. Ono se to většinou nechá dohledat, když má člověk to auto před sebou. Takhle na dálku to jde dost těžko.

Taky sem si říkal že nejdříve zkusím nějaké zázraky s budíky než je hned měnit. Stačil by VIN pro specifikaci budíků? (VF36ERHRH21163805) ostatní můžu zjistit během zítřka, teď už k autu nepoletím:D

Jo a rv je 1/2005

[upravil dne 16/6/09 Brizan]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ozzy1956

tak nakonec to jsou budíky--divné no,že by oba najednou...--za ty peníze bych je vystuhal ze dřeva radši :o:)

Jooo, tak tě beru za slovo, sem s nimi :potlesk bude to tak trochu zvláštní tuning spíš retro než future ale alespoň budu originál :D:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: HonzaZ

Když to jsou dva budíky, tak bych zkontroloval kostru. Možná by tam mohl být problém.

To ma napadlo tiež, ale nieje to práve opačne že na teplomery ide + a ukostruje sa cez čidlá? Keby bolo napájacie napätie nižšie tak to môže ukazovať menej. V princípe ide o voltmeter.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: HonzaZ

Když to jsou dva budíky, tak bych zkontroloval kostru. Možná by tam mohl být problém.

někde jsem tu viděl návod jak ty budíky vyndat, tak se do toho asi zítra pustím a v první řadě zkusím prostříknout kontakty a třeba se to zlepší. Když ne budu postupovat dále. nemůže byt přeci tak složité se do těch budíků dostat:myslim

Přemo, ty si měnil podsvícení? Nedal bys pár typů jak se do nich dostat? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle schemat vše jde přes BSI datovou sběrnicí. Asi by to chtělo nejdříve projet konektory, kostry a pokud to nepomůže, tak rozebrat sdružený přístroj. Tipnul bych si na analogovou část někde přímo u budíků teploty (přechodový odpor apod). Jo a auto máš vyrobeno 8.12.2004.

[upravil dne 16.6.2009 HonzaZ]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: HonzaZ

Podle schemat vše jde přes BSI datovou sběrnicí. Asi by to chtělo nejdříve projet konektory, kostry a pokud to nepomůže, tak rozebrat sdružený přístroj. Tipnul bych si na analogovou část někde přímo u budíků teploty (přechodový odpor apod). Jo a auto máš vyrobeno 8.12.2004.

[upravil dne 16.6.2009 HonzaZ]

Zase jeden co naletěl myslel sem ze to je 1/2005 :bacha no jo prodejci dokážou lehce člověka nachytat. Uvedení do provozu je ale 1/2005 to by mělo sedět.

Díky za schéma zítra se na to podívám a překotroluji tu kostru a vůbec celé konektory.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Brizan

Původně zaslal: HonzaZ

Když to jsou dva budíky, tak bych zkontroloval kostru. Možná by tam mohl být problém.

někde jsem tu viděl návod jak ty budíky vyndat, tak se do toho asi zítra pustím a v první řadě zkusím prostříknout kontakty a třeba se to zlepší. Když ne budu postupovat dále. nemůže byt přeci tak složité se do těch budíků dostat:myslim

Přemo, ty si měnil podsvícení? Nedal bys pár typů jak se do nich dostat? ;)

Jo jo měnil ale ne uplně docela já ale byl sem u toho takže asi vím......

Do těch 3 dírek co jsou nad budíky strčíš šroubováček a vycvakneš budíky......potom tam jsou jen umělé packy které drží čelní plexi budíku a atd. jak je vytáhneš příjdeš na to jak je rozebrat...není to složité.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Původně zaslal: Brizan

Původně zaslal: HonzaZ

Když to jsou dva budíky, tak bych zkontroloval kostru. Možná by tam mohl být problém.

někde jsem tu viděl návod jak ty budíky vyndat, tak se do toho asi zítra pustím a v první řadě zkusím prostříknout kontakty a třeba se to zlepší. Když ne budu postupovat dále. nemůže byt přeci tak složité se do těch budíků dostat:myslim

Přemo, ty si měnil podsvícení? Nedal bys pár typů jak se do nich dostat? ;)

Jo jo měnil ale ne uplně docela já ale byl sem u toho takže asi vím......

Do těch 3 dírek co jsou nad budíky strčíš šroubováček a vycvakneš budíky......potom tam jsou jen umělé packy které drží čelní plexi budíku a atd. jak je vytáhneš příjdeš na to jak je rozebrat...není to složité.....

Díky:super to nebude složité, otázka je jen do jaké míry mi to pomůže od problému s těmi budíky. No nic po víkendu budu modřejší. Dám pak vědět jestli to pomohlo či ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...