Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teplota oleja u 1,6 HDi


Martinsk

Recommended Posts

no jestli ten motor má opravdu na vodě jen 60 stupňů--tak to má vliv nejen na spotřebu,ale hlavně na životnost,studený motor má větší opotřebení...určitě bych to řešil--pravděpodobně přidřený termostat--ta komora termostatu je díl na obrázku od Přemy,ve které je zašroubované čidlo teploměru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Pro velký uspěch a potlesk ještě jednou...... trochu čti příspěvky......

čidlo by mělo být pozice 2.

02

1338 C1

01 SNÍMAČE TEPL

DIAM 25,4-LONG 53

VE - ZELENÁ

Ještě jednou děkuji:) , já to četl a taky jsem ten tvůj obrázek studoval u auta abych byl moudřejší. nebude to tak jednoduché jak jsem si zprvu myslel. To čidlo je tam opravdu hodně zapasované že skoro není ani vidět natož se k němu jednoduše dostat.

Jedu koupit ten teploměr a změřit teplotu pak to budu řešit dál.

Docela jste mě chlapci vystrašili myslel jsem že to bude jen čidlo ale zdá se že to bude vážnější.

Dám za chvilku vědět co jsem naměřil. Ještě jednou děkuji všem zůčastněným za pomoc a za chvliku jsem zpět :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to změřil a budík mi ukazuje 68 stupňů a na teploměru jsem naměřil 73. Najel jsem před měřením tak 8km s dosti vysokými otáčkami a motor před startováním nebyl studený. Domnívám se že auto bylo dostatečně zahřátý na zkušební měření.

Tak co myslíte je to pouze čidlo nebo celý termostat?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to proměřoval znovu cca po 25ti km a teplota vody naprosto stejná jakou u předchozího měření 73°C a na budíku na přístrojovce 62-65°C. každopádně to vypadá na závadu na obou zařízeních jak na termostatu tak na čidle. Co myslíte je to tak? Asi mi fakt nezbyde nic jiného než se objednat a nechat vyměnit :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jeden dotaz, co teplota oleje? Ta mi taky nevystoupí nikam vysoko, velice těžko se mi ručička zvedá z nuly resp. z 60°C kolik by to mělo ukazovat za normálního provozu. Případně kde bych našel čidlo teploty oleje?:myslim

Jinak zítra jdu volat do servisu a objednat se:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...