Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Porucha motoru 2.0HDi


RomanK

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Pánové, pomoooc...auto opět v servisu.... další držák trysky praskl... co k tomu může vést? podle předpisu po montáži trysek - nové šrouby, dotažené na moment 30Nm, vše OK, a po 500km již podruhé prasklý držák... poprvé 1. a 2. válec, nyní čtvrtý... co se může dít?:myslim  poprvé najeto 1500km.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Ahoj, v úterý se mi při jízdě rozsvítila kontrolka motoru (na displeji Engine faulty, repair needed). Současně s kontrolkou motoru občas svítí i oranžový trojůhelník. Peugeot 5008, 2.0 HDI 110kW, 4/2012. V neděli jsme chtěli jet na dovolenou do Francie. Tak jsem jel hned na dia do Peugeotu. Zjistili zaplněný FAP (najeto přes 250tis. km). Cena za nový cca 22tis. Kč. Problém byl ten, že výměna možná až v týdnu po svátcích, dodání dílů se prý protáhne a taky nejsou lidi. Jel jsem včera do firmy v Přerově, kde dělají čištění FAP. Tam zjistili na jejich dia údajně jiné chyby než v Peugeotu a čištění proto prý neudělali. Zpět do Peugeotu, tam mi jejich pracovník řekl, že když nevěřím dia Peugeotu a věřím nějaké dia BrainBee, tak se se mnou nebude bavit. Pak naštěstí přišel rozumnější člověk a porovnával obě dia. Došel k tomu, že i jim vyskočily stejné závady, které byly údajně ale jen "přerušované" a "trvalá" závada byla prý plný FAP. Tak jsem zaplatil zálohu za FAP a 12.7. jsem objednaný na výměnu. Na dovolenou pojedeme raději někam blíž... Auto jede normálně, zatím žádný nouzový režim. Dokonce kontrolka se jeden den ani nerozsvítila, ale další den už zase ano.

Dá se očekávat, že výměna FAP pomůže nebo vyvstanou další problémy jako turbo, apod. ?

Kódy závad podle servisu Peugeot:

P2562 turbo s proměnnou geometrií. Nesprávná poloha vzhledem k požadavku, nedostatečné přeplňování. Stav přerušovaná. Původ místní

P0487 Dávkovač vzduchu. Nesprávná poloha. Příliš otevřená. Stav přerušovaná. Původ místní.

P1499 Dávkovač vzduchu. Nesprávná poloha. Příliš otevřená. Stav přerušovaná. (Servis) Původ místní.

P1497 turbo s proměnnou geometrií. Nesprávná poloha vzhledem k požadavku, nedostatečné přeplňování. Stav přerušovaná. Původ místní

P1445 Aditivace. Množství aditiva vstříknutého do paliva a usazeného ve filtru pevných částic překročilo maximální mez Filtr pev. částic musí být vyměněn. Stav trvalá závada. Původ místní.

Průměrná vzdálenost mezi 10 posledními regeneracemi filtru 265km. Normálně je to prý 800km.

Servis s BrainBee v Přerově zjistil podle protokolu stejné kódy závad. Nejdou prý vymazat. Vyjádřil se, že závada není ve FAP a že je nutno odstranit ostatní závady a že si mám zajet do servisu Peugeot. Tak jsem z toho trochu jelen, ale nový FAP jsem teda objednal. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Zdravím všechny,co zde jsou... Rozsvítila se mi chyba motoru(pravděpodobně se souvislostí s docházející náplní FAP filtru),dostal jsem se az do nouzového režimu. Mezi svátky na dia mě to ukázalo 560ml/28procent náplně... Mám najeto 185tis.km. V Peugeotu mě řekli za nápln a dia cca 8000,když nebude ucpaný filtr,ten je za dvacku. :-/  ,nemáte někdo někoho známého,kde by to bylo levnější případně? Mám strach,že mi pak řeknou,že byl ucpanej filtr,i když třeba není :-/ ... Jsem z Brna,kdyby byl někdo ochotnej trošku pomoci. Díky předem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, 5008 hdi napsal:

Zdravím všechny,co zde jsou... Rozsvítila se mi chyba motoru(pravděpodobně se souvislostí s docházející náplní FAP filtru),dostal jsem se az do nouzového režimu. Mezi svátky na dia mě to ukázalo 560ml/28procent náplně... Mám najeto 185tis.km. V Peugeotu mě řekli za nápln a dia cca 8000,když nebude ucpaný filtr,ten je za dvacku. :-/  ,nemáte někdo někoho známého,kde by to bylo levnější případně? Mám strach,že mi pak řeknou,že byl ucpanej filtr,i když třeba není :-/ ... Jsem z Brna,kdyby byl někdo ochotnej trošku pomoci. Díky předem

Ahoj,

s FAPem ti bohužel nepomohu........... nicméně  jsi z Brna....já taky..... tu  diagnostiku máš vlastní  -  Diagbox ?  POtřebaval bych tam na mé P5008 aktivovat v Diagnostice rosvěcování do zatáček ( vím kde) ....že bych se stavil + samo za nejaký rozumný poplatek . Díky za případné INFO. Zdraví  Oto Janíček

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 1. 2018 at 10:09, otojanicek napsal:

Ahoj,

s FAPem ti bohužel nepomohu........... nicméně  jsi z Brna....já taky..... tu  diagnostiku máš vlastní  -  Diagbox ?  POtřebaval bych tam na mé P5008 aktivovat v Diagnostice rosvěcování do zatáček ( vím kde) ....že bych se stavil + samo za nejaký rozumný poplatek . Díky za případné INFO. Zdraví  Oto Janíček

FAP budu řešit teď o víkendu,dnes jedu do servisu,tam mě řeknou čím vším to je a co je špatně... Jinak kamoš na dia.nema takové možnosti,jen základ. Dnes se zeptám,jestli by to šlo u něj případně nastavit to prisvecovani...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
V 6. 9. 2016 at 17:27, RomanK napsal:

Chlapci a chlapi, na mém mazlíkovi se po 200tkm začala objevovat nepravidelně hláška anti - polution system faulty. po připojení diagnostiky je výpis viz foto...Kdo by mohl rozklíčovat, co s tím? po resetu najedu cca 1000km, než se to ohlásí znova.... A auto skočí do nouzového režimu, nepustí víc, než 2000 otáček.... Podotýkám, že stejná hláška se mi objevila v souvislosti s nedostatkem aditiva (močoviny) a ve 180 000 jsem musel měnit podávací čerpadlo tohoto ekologického "zlata" (aspoň, co se týče peněz...)

IMG_20160905_142938.jpg

Ahoj,jdu v tvých šlépějích... 😕 , vyměněna škrtící klapka tlaku paliva,po 60km,opět nouzak,zpátky v servisu, vyskočili stejné chyby,jako si měl ty. Úplně mám strach,s čím na mě přijde borec... Teď to tipuje na regulátor nebo pootočený čerpadlo na klínku nebo ještě vačka :-/... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 1. 2019 at 20:59, ferinko2 napsal:

Žeby DRV na čerpadle ???

Ahoj všem,tak máme tady výsledek mě závady... Výsledek jsou vstriky s tím,že na přepadech je menší tlak o 200baru,proto to háže chybu a NR. Nevali se někomu doma vstriky? 😄 Nebo nějaký obchod,kdo má s tím nějaký zkušenosti? 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...