Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vymena ramena


Vcelar

Recommended Posts

ano, když chybí olej v převodovce, je to vždycky problém :myslim, olej nalij zpět třeba otvorem po odšroubování odvzdušňovacího ventilu, nebo spínače zpátečky (oba jsou nahoře na převodovce)

ideální je olej zcela vypustit a nalít odměřené množství nového převod. oleje (zpravidla 2 litry), aby byla jistota, že je oleje v převodech dostatečné množství

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

No když Tě všichni hbitě upozorňují že je to součást ramene tak tím nejspíš chtějí taktně sdělit že se to jako samostatný díl  nedodává. Nevím nezkoumal jsem to jestli je v nabídce samostatná prachovka, ale z logiky věci vyplívá že pokud je špatná prachovka tak je načatý i čep který má chránit a tudíž by si to zasloužilo kompletní výměnu.  Prosím a netvrď že čep je 100% v pořádku protože jsi vadu na prachovce objevil včas. To nejde. Jedině pokud by jsi prachovku poškodil při montáži tak máš jistotu že se do krytého prostoru nedostane nic nežádoucího.  Co by šlo zkusit ale nejsem si jist výsledkem je změřit tu prachovku a čep a pak se vydat někam do autodílů a tam zakoupit kompletní čep podobných rozměrů a doma z něj prachovku amputovat a pak ji transplantovat na auto.  Ale když půjdeš shánět ten čep tak se tímto postupem nechlub protože Tě budou mít za blázna. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vena garážmistr:  Když tak pěkně prosíš, nebudu to tedy tvrdit. Ano, prachovka byla poškozena při montáži. Nic velkého, asi 2 mm, ale mazivo bude unikat. Proto bych raději prachovku novou. Prachovku už jsem našel stejnou, dokonce kvalitnější z vysokozdvižného vozíku. A ano máš pravdu, vše co je na mém autě vadné si zaslouží výměnu, nejlépe bezodkladně.
A ano, dle všeho se prachovka jako samostatný díl nedodává, na tom není nic k nepochopení - nicméně není přeci nic špatného se tu na fóru zeptat, jestli nemá někdo nějaké jiné info. Pokud to někomu vadilo, omlouvám se.
Čep jsem nesháněl, a i kdyby ano, je mi jedno koho má kdo za blázna. A nejsem blázen, abych kupoval čep kvůli prachovce 😄
Děkuji za info 🙂

Jinak pokud by také někdo sháněl, tak naprosto stejná manžeta na čep ramene je z felicie katalogové číslo 115492800. Je i silnější materiál.
Ta se dá koupit bez problémů.

Upraveno uživatelem Jarda5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Má pravdu ten kluk😉

Jak psal o té prachovce z Feldy.

https://www.autokelly.cz/Product/XS-115492800/1948922

Měnil jsem ramena , a jak jsem šprajcoval to rameno dolů abych čep nasadil do těhlice , tak mě pajsr sjel a rameno se vrátilo nahoru a samozřejmě tou prachovkou u čepu to mr_lo do těhlice. Taková malá dírečka , cca 2 mm , podobně jak u Jardy . Naštěstí jsem si vzpoměl na tento předchozí příspěvek , zajel do Kelly , ačkoliv tam obvykle nenakupuju , ale co jinýho v sobotu , koupil za 19 kaček manžetku a přehodil ji. Je naprosto stejná , navlečená a zajištěná kroužkem .

Pak jsem si ještě ze starýho ramene sundal prachovku a schoval na někdy .

Upraveno uživatelem MP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Zdravím vás všechny. Chtěl bych se zeptat. Měnil jsem na 807 ramena a po ujetí cca 100km zase občasné bouchnutí. Myslel jsem, že se špatně dotáhla těhlice. Tak jsme to zvedly a dotáhli pořádně. Po týdnu znovu bouchání,. Tak mám dojem, že je ta těhlice v prdely. Nemá prosím někdo s tím zkušenost? Čeká mě technická a asi bych neprošel.  Navíc se rozhazuje sbíhavost a nechci přijít o nové pneu. Hledal jsem po internetu novou a je to docela problém, nevíte kde ji sehnat? Děkuji moc.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Klidně ti může bouchat prasklá pružina, nebo horní uložení. Zajeď na STK, tam ti za 100,- zkontrolujou přední nápravu komplet a hned budeš vědět co je špatně.
A v prdeli se píše měkké i.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Dnes po kontrole na STK. Ani to nedal dál na mašinu a ukazuje mi jak sem vubec mohl dojed. Obě ramena v háji. Takže koupit 2x TRW nebo LEMFÖRDER.

Začíná to být opruz už tenhle měsíc ,rok. Není téma kdebych nefiguroval s prosbou o pomoc🙄🤔

Problém je ovšem jak to vyměním. Na prahy to nedam(papír) a doteď jsem to stavel na stojany a hever pod ramena šroubů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, tos ty ramena neslyšel, pokud jsou tak v háji, že se divil, žes vůbec dojel? A neříkals, že máš technickou ještě na rok? Jinak tady na vrakáči je aktuálně jedna 807, nemá kola a z motoru prý kouká ojnice ale jinak je skoro kompletní... ale v jakýnm stavu jsuo prahy netuším, jestli by stálo za to je kuchat. Blbý je, že je tu dost sněhu, takže manipulace je teď na kočku a pokud to nespěchá, tak s tím teď nechce moc hýbat,,, 

Honza

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto sem tam jel. Aby mi nato koukli co to je. STK do prosince. Nevěděl jsem co to dělá. Jestli tlumiče,ramena nebo znovu čepy. Vyměnil sem pruziny a uložení v létě. Na podzim čepy řízení. V lednu konečně kabel v pačkach pod volantem(airbag, klakson). Odešel alternátor takže ten taky a pak HDD v RT4. Potom odesel termostat. To počasí zrovna nepřeje 😂furt se utěšuji že za ty penize co furt dotoho vrazim tak nic jineho nekoupím.

Prahy a FAP je odklad 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prahy bych z cca 10 letého auta rozhodně nebral, bo budou stát za houno, ale hlavně proto, protože vyrobit prahy je pro karosáře ten nejmenší problém, navíc je může vyrobit z plechu cca 1.2 mm, mezipraží taky z 1.2 mm, potom prahy přežijí zbytek auta, ale samozřejmě je to investice...😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ ten čep za který jsi to chytal ve videu.  Ty Vlado Ty seš ještě větší blázen než jsem si myslel. Matně si vzpomínám že jak jsme tady dělali ty péra tak jsem Ti vyprávěl jakej to byl opruz tam dostat ramena zpět na mým u mě na dílně a Ty se vrhneš do takový roboty na ulici. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nemám na výběr. Musím. Lepší než koupit za 60 větší vrak. A to sem zakurtoval péro. A vypada že se mi povysunul kloub🙄😬😠 přemýšlím jestli neudelat ještě tlumiče ale rozpočet je daný. Tenhle rok ..teda měsíc se to pěkně se.e! 😡

Přemýšlel jsem o Fabii kolega mi ji pujcil. To snad vyvarim taky na ulici ten prah...fabia kombi jak auticko na autodromu. Duster se sral po 800km a jiny nový na splátky rovna se v tyhle situaci vražda. Tak sem zvolil pomalou opravu ale necekal jsem altik, hdd,termostat.

Objednavam dik za radu👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ramena jsem už měnil dvakrát. Poprvé neskutečný zápas. Podruhé už jsem věděl jak na to. Až přijde další výměna, jsem už v klidu, zvládnu pěkně v létě u pivečka na pohodu. Na zahradě jsem vyměnil i všechny tlumiče s uložením, zrepasoval všechny třmeny+desky a kotouče, kosti, lanovody ručky, vyměnil altik, startér, silentbloky motoru. Na podzim nový olej a když je nuda, vytáhnu lexii a honím duchy v airbag systému - tam je pořád něco 😄

MI_31012021_035914.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...