Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Moje první vozítko - Peugeot 206: 2023 - letos již druhý odtah :(


trucker1245

Recommended Posts

Pánové řeším problém, něco v motoru dodává nepříjemný zvuk, jelikož rozvody mám dělané, hledal jsem a našel jsem, že by to mohla dělat řemenice na klice. Když jsem na ní koukal, při nastartovaném motoru je vidět, že trochu hází, mohlo by to být ono?

Zvuk se projevuje téměř kdykoliv, bez ohledu na teplotu motoru, okolí. Většinou hned po nastartování.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 2 měsíce později...

Napodruhé proběhla výměna mot. oleje, napodruhé jelikož jsem z časové úspory vzal olej jinde a nevypadal příliš jako originál, takže konečně vyměněný mot. olej + filtr za olej, co tam má být!

https://www.peugeot-club.com/topic/103909-kvalita-motorovych-oleju-koupenych-pres-eshopy/?page=6&tab=comments#comment-1899139

 

Dále mě čeká výměna gufera poloosy, výměna stabilizačních tyček a akcelerační silentblok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Pánové mám jeden dotaz, hučí mi buď spojkové ložisko, nebo ložisko v převodovce???

Za jízdy se zařazenou rychlostí je slyšet hučení, na všechny rychlostní stupně.

Když auto stojí na Neutrál, je to slyšet také

Když sešlápnu spojku, hluk přestane

Spojku mám od: 01/2016 - 145 000 Km - Komplet rozvody a spojka - čili ujeto 120 tisíc km, není to málo na to, aby bylo ložisko pryč? Jezdím hlavně dálnici a okresky, po městě jen málo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud auto stojí a po sešlápnutí pedálu spojky HLUK přestane, je to ložisko v převodovce, mohlo by to být logicky i spojkové ložisko, ale to nevydává HLUK, spíše tak sviští, šustí--je ho prostě jen slyšet..., v servisu mají naslouchátko, dá se zjistit odkud ten zvuk jde (resp. vyloučit, odkud nejde)

to ložisko převodovky vydává spíše takový kovový zvuk, kovové klepání

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podle zvuku bych řekl, že to bude spojkové - rozhodně to není kovový zvuk, ani zdaleka. Je to takové, šustění, přidávám video, kde jsou obě situace - spojka vypnutá, zapnutá. Je to slyšet ten rozdíl.

Pokud to tedy bude opravdu ložisko spojky, stačí namazat, nebo rovnou celou novou spojku? I když bych řekl, že musí ještě najet dost km...

https://youtu.be/dAQ2nTZyBu4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

někdo dnes mění jen přítlačák a ložisko--lamela totiž bývá jako nová, to už záleží na každém...,nakonec až to rozeberete, pokecej s mechanikem co a jak, třeba máš auto v úmyslu poslat dále a ,,nevyplatí'' se dávat komplet novou spojku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Oprava hotová, spíše menší GO...

Měnila se spojka, jelikož už byla venku, dala se nová Sachs, stará vypadala ještě v pohodě.

Dále sem musel sehnat jinou převodovku, jelikož veškeré hluky produkovala právě ta moje původní...
Nové lanko spojky a tyčky k převodovce.

 

A 15 600 KČ udělalo 🖐️ 😣 doufám že od pohonného ústrojí mám na dlouho pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem auto umyl, dneska když bylo pěkně, co může dělat chlap s volným časem? No musí jít uklidit své auto! :D

Není to sice žádná leštěnka, na to nemám úplně volné prostředky, ale nějakou tu péči je vždycky potřeba tomu dát. 

 

Ještě jeden poznatek, za 4 roky co 206-tku mám mi celkem nevědomky velmi přirostla k srdci, ač jsem to nějak zvlášť nevnímal. Teď jak jsem řešil tu převodovku, auto bylo týden pryč, měl jsem půjčenou Octavii 1 generace, sice v lepší výbavě (4x4 1.9tdi, klima, vyhřívané sedačky), ale mě se s tou "ofcí" jezdilo tak blbě, opravdu jsem doufal že seženu převodovku (což byl dost problém) a budu mít svoje vozítko dále k užívání. Přitom by většina lidí asi radši jezdila ofcí, vždyť je to česká modla néé? :D

IMG_20190227_151457~2.jpg

IMG_20190227_151415~2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Sníh už snad padat nebude, tak jsem konečně přezul na letní pneu. Vypadá to na poslední sezónu, na příští rok už to bude chtít nové, jen nevím co koupit, Barum nebyli drahé, ale čekal bych že vydrží déle...

Dále se chystám na výměnu všech 4 tlumičů a stabilizačních tyček a o dovolené bych rád očistil a natřel zadní části podlahy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Další závada, letos třetí 🤔

Během jízdy po městě se mi rozsvítila diagnostika motoru, nereagoval plynový pedál, motor si držel 1200 otáček. Po odpojení baterie kontrolka nezhasla, ale dojel jsem domů, byť plynu jsem se bál dotknout.

Hledám někoho ke komu bych dojel na diagnostiku, ideálně poblíž trasy Roudnice - Praha 10.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...