Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kola vs jizdni vlastnost vs spotreba


BobyD

Recommended Posts

Jestli ti to bude žrát o 0,5l víc tak to bude možná hodně jezdil sem na 195kách a nic sem nepozoroval,jen že se auto poměrně táhlo a bylo línější,ale zase to líp sedělo a pěkně vypadalo :) ted mám 175ky auto jede pěkně výborně to sedí a já sem spokojenej.se spotřebou se nic neděje oproti zimním 145kám.Klidně to širší dej,ale všeho s mírou:papa a moh by bejt problem s STK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám na své P205 (diesla) v létě 165ky, ale na zimu jsem si pořídil 145ky Michelinky. Nejdřív jsem měl obavy, jak se to bude chovat na silnici, ale nemůžu si je vynachválit. I když je sněhová kalamita a všichni hrabou, tak pro mě to není problém, vše vyjedu. A co se týká po dálnici, tak před týdnem bez problému 145km/hod. z Mohelnice do Olomouce. Takže jsem spokojenej;), prostě žádný omezení. Ovšem moc to auto nevypadá:myslim, přece jenom je to hodně ousky, tak to spíš ze zadu vypadá, že to na to auto nepatří, ale v techničáku jsou doporučený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bohouš 205 GTI

Crack - jak vypadaj zimní 145 ???? To už se musíš vyhýbat kolejím, ne ??? Já mám zimní 175 a už to jsou užovky...........:mrk:mrk

takový žiletky jako na trabantoj,ale je fakt že když je na silnici sníh tak je to super a nepodsmekává se to,když ještě nebyl sníh a dalo se jezdit svižně tak se to trochu vrátilo v zatáčkách no a vzheld je taky hroznej.Ale maj pravdu koukni na rally auta co maj za žiletky,nad postelej mám 206ku WRC a je v záběru ve skoku a vypadá to že má stejnou šířku jak já:D s toho vyplívá že mám rally auto:cool:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ideální obutí na 205D je 165/70/13. Cokoliv jiného na tomhle hopsadle je na ho... vyzkoušeno opravdu dlouholetým provozem a nejen na jedné ;) Co ale funguje na zlepšení stability (mimo tlumičů a náprav v dobrém stavu a správného nastavení geometrie) je, použití disků z 309 - 5J 13 ET20 (dost často jsou na 205kách ET28, či dokonce 4,5J 13 ET35 - po výměně za ty 5J s ET20 to auto nepoznáte...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Co jsem se díval, tak zimní rallye jezdci mají opravdu úzké gumy. Máte s tím někdo osobní zkušenosti?

Nevím to jistě, ale mam dojem že se v WRC používají na sníh 155-ky přesnější rozměr neznám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ony 155tky jsou taky slušný žiletky, ale měl jsem možnost jet s 205kou dieslem na 165tkách a ty se mi zdaj horší, ty moje víc zařezávaj. Nevím, jestli to není tím, že je to auto těžší.

Je ale pravda, že při škole smyku na parkovišti u Globusu líp seděl diesel než můj Look.

Z toho mám pro vás od Haliny Pavlowské jednu dobrou radu: Těšte se na léto, přezujete totiž na gumy silnější :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hehe ale na WRC v tom maj taky hřebíky :P

ouzká guma je lepší do hlubokéko sněhu, na ledě je to záležitost styčné plochy takže povídačky o uzkejch gumách jsou jen hloupé pověry, nejlepší je mít ty co jsou v TP :super

ps: širší jsou lepší :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam tam 155 auto jede dobre akorat kdyz ostreji zatocim [napr pri sjezdu z dalnice ]tak mam pocit ze by nebylo problem to hodit pres sterchu tedy specialne kvuli zadnim kolum ty se rady zakousavaji tak jsem myslel za by jsem tam dal sirsi gumy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BobyD

mam tam 155 auto jede dobre akorat kdyz ostreji zatocim [napr pri sjezdu z dalnice ]tak mam pocit ze by nebylo problem to hodit pres sterchu tedy specialne kvuli zadnim kolum ty se rady zakousavaji tak jsem myslel za by jsem tam dal sirsi gumy

podle mě to půjde převrátit i se 195kama;) äle jestli se to zakousává,tak si myslím že tím to asi neovlivníš,mě co to dělá na těch 145kách,když vjedu rychlejc do kruháče tak se to jakoby předek hrne a zadek se pak zas jakoby podsměkává,na těch širších je to super:papa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- bych řekl, že ty 145 se musí pěkně ojíždět, pak stačí dát jenom hrazdičku a máte kočárek...

a jen takové rejpnutí ... 205 na diskách z 309 s ET20 nepoznáte...ale poznáte, to auto vypadá jako Offrout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BobyD

Hezkej ,takovou nakou predstavu jsem prave mel nez jsem polozil tuhle otazku pac jsem videl 205 na 15 kach a to bylo zbesily ty kola se tam skoro nevesli ,tohle vypada pekne ,decetne dik

no s nadcházejícím bodovým systémem bych se na 15ky vykašlal.Já mám ty litiny 13/5,5 175/70 ET 18 a sem spokojenej,pěkně to sedí,netáhne se to,hezky to vypadá,akorát to zaplní podběh,ale neleze to ven a nikde to nedře.Prostě paráda,no mám teda origo litiny z 205ky.Pro představu ukážu foto jak to vyplnilo podběh http://blazni.miletin.net/files/galerie/vojtech/velke/205_02.jpg :cool:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...