Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Velká spotřeba


Zipík

Recommended Posts

Zjistil jsem nemilou věc a to je,že při volnoběhu stále roste spotřeba:grr.Při 15 min stání šla spotřeba až o 3 litry na vrch.Musím teda dodat,že to bylo po vynulování počítače.Jinak 9,5 litru ve městě se mi taky moc nezamlouvá:grr.Mám teda špatnou váhu vzduchu a po novém roku jdu na výměnu ale i tak se mi to zdá moc:grr.Nevíte čím by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem po výměně a jsem zvědav jestli to pomohlo.Co už ale vím tak mi to zabírá už i v nízkých otáčkách:super.Cena taky překvapila v Hodoníně za to chtěli 4700 a v Brně mi to udělali za 4200 i s výměnou držáků plastu co je na motoru;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ji mám vyměněnou a ta spotřeba na volnoběh pořád roste:grr.Za 5min volnoběhu vzrostla o 0,5l:grr.Dokáže mi někdo říct jestli to je normálí?Nejvíc to jde poznat při vynulování a ujetí asi 10km a pak nechat 5 min běžet na volnoběh.Jinak při 110k/h (zimní gumy) spotřeba 5,0l což si myslí je v normě:super.Natankoval jsem 30l nafty tak jsem zvědav kolik ujedu kilometrů.Moc tomu počítači nevěrím:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že je to normální, ten volnoběh taky něco žere. Já než zajedu a vyjedu z garáže taky vždycky stoupne o 0,1. A když někdy zahřívám motor v mrazu před jízdou tak taky.

Asi to neřeš, spíš je důležité kolik to bere při jízdě. V Tvém případě, při jemné noze a mimo město lze pod 6,5 l. Kolega se stejným autem jako Ty měl jednou 4,8, na delší cestě a jel pomalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vůbec to neřeš, normálně jezdím za v průměru asi za 6 až 6,4, když se nesnažím, v zimě to stoupne na 7 až 7,5 - nechávám to běžet na volnoběh než vyjedu tak cca do 5 min k tomu zvýšený odpor na sněhu, teď co napadaly ty hromady tak tím jak se musím prokousávat sněhem a ještě delším provozem na volnoběh jsem na 8,6 litrch - bohužel jen asi v Africe nemaj tyhle problémy ale maj jiný:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ze včerejšího večera 5,5l na 7,7l:grr.Je pravda,že jsem jel asi 1km tam a zpět se studeným motorem.Ale za dva kilometry je to docela síla:o.No nic budu muset opravdu počkat na vyjetí nafty a poté se hned dozvím spotřebu:super.Abych ale nebyl zase překvapený:xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar Pezotaci !!

to >Zapik,

z 5.5 na 7.5 ?? To , ale pozor na to , pocitac ti pocita priemernu spotrebu takze moc zalezi na tom kolko si mal najazdene km po vynulovani pc a dosiahol si spotrebu 5.5 l . Ak si potom siel zopar km a za studeneho motora tak ti spotreba stupne , to je logika. POZOR to je pirmerna spotreba za dosial odjazdene km a nie kolko ti to zerie . Ak pojdes po vynulovani a za studena 10-15 km a radis 2-3 stupen tak budes mat kludne aj 9,5. Potom to rozjedes, motor bude teply a pojdes 10-15 km 4-5 stupen (idealna jazda) a uvidis, piemerna spotreba zbehne na 7. ako nic. Nic si z toho nerob, tiez som mal z toho chaos pri kupe auta, no ak chces zistit ozaj piermer , tak ked ti svieti dojazd cca 100 km natankuj 10-20-30 litrov a pockaj kym ti nesvieti zasa 100 km dojazd a mrkni na pc priemernu spotrebu, tu si prepocitaj poctom odjazdenych km po natankovani a zistis rozdiel PC<>REAL.Uz zopar pezotakov pisalo tu na fore , ze maju nejake rozdiely, ja mam to stastir , ze je to 1:1:D , ale aj ten rozdiel , ktory ti mozno vyjde sa da prestavit na pc v servise. A spotreba na volnobeh ?? Je to len skreslene,Peugeot pc jednoducho pocita riemer na jazdu /km a nie na cas. Ak ti po par minutach stupne o 0.1 lpriemer tak je to OK, ked sa rozjedes tak po nejakej jazde z kopca, alebo bez plynu to mas naspat >>>ziadna panika , je to OK.Takze to skus a uvidids:papa

to>Vendim,

ty nechavas bezat dieslik na volnobeh za studena , zaby sa zohrial ??:o

Uz som tu niekde cital, ze diesle by sa nemali zohrievat na volnobeh, vraj im to dokonca skodi. Vraj len nastartovat a ist. Mam v tom tie trocha nejasno, no presvedcili ma chlapi z dieselpower.cz a teraz to dodrziavam a nezohrievam. Mrkni na to a daj mi tvoj nazor.:myslim

cavet:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na 30l jsem ujel něco přes 400km.Spotřeba tedy něco kolem 7,4l.Natankuji ještě jednou 30l a nebudu nulovat PC a jsem zvědav co mi to ukáže.Jinak to asi řešit teď v zimě nebudu a počkám ne teplo jak se to bude vyvíjet.Měl jsem spotřebu do 6l.Tak všem díky za info.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

inak ak mas pustrny volnobeh, tak pocitam, ze v zime aj kuris a pal. poc. rozratava spotrebovane palivo na kilometre, ktore si uz najazdil (pretoze, ako to tu uz niekto pisal, nedokaze prepocitat litre na hodinu) takze ti automaticky musi ist spotreba hore ked ti nenabiehaju kilometre len spalene palivo. mne to po odjazdeni cca. 20 km a volnobehu cca. 30 min urobilo 4 litre z 8,5 na 12,5 (2.0 16V)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...