Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

citroen


Ivona

Recommended Posts

Původně zaslal: Ivona

Tady není zobrazena, je na tachometru napravo od kontrolky která zobrazuje otevřené dveře. Je na ní klíč. Prosím, nevím si rady a potřebuju jet pryč.

Jasně, je to kontrolka klíče - měla by zhasnout cca 2 vteřiny po vložení klíče do zapalování (ŘJ si ten klíč musí ověřit). Obávám se, že tenhle problém vyřeší až servis Citroen.:myslim

Nenašel jsem o tom nic ani v návodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ivona

Děkuji moc za snahu, ale nechápu jak se to může stát. Včera večer jsem přijela, dala auto do garáže a dneska prostě točí, ale nenaskočí.:myslim

Pokud svítí ta kontrolka, tak je zbytečné startovat - prostě je bloknutý přívod paliva, takže to nastartovat nepůjde (tzn. že není problém v tom, že auto nestartuje, ale že svítí ta kontrolka, tedy mezi klíčem a ŘJ). Jak se to může stát taky nevím, ovšem pokud to dělají 2 klíče, tak bych vyloučil klíč jako příčinu...:roll

Jinak doporučuji ještě mrknout na: http://www.citroeny.cz/forum/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzala jsem řídicí jednotku k odborníkovi, on ji projel v PC a prý je v pořádku a není v ní imobilizer, ten je někde pod čerpadlem. Prý se rozhodily kody, nevíte někdo kolik by to stálo v servisu Citroen? Nebo nějaká rada by nebyla? Třeba jak to odpojit úplně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tím immobilizérem v klíči je myšleno třeba jak to mají Octávky, že je tam ta \"dioda\" v klíči nebo jak to nazvat? Některý systémy to mají jako přivěšek, takovej bobek.

Anebo pak je to spojený s centrálem jako mám já. Teoreticky by to šlo obejet přepojením drátů u čerpadla

Ale pokud svítí kontrolka, je to zřejmě přímo Citroëňácká věc a nejlepší rada bude to nějak dostat do servisu, popř. zavolat a zeptat se jestli náhodou to nejde řešit tak, že by servisák přijel :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už bylo výše napsáno tak může bejt někde jen špatnej kontakt.

Pokud je v háji snímač tak jinak jak výměnou to asi nikdo nespraví.

Některý imobilizéry jdou obejít natažením sólo drátu od spínačky k čerpadlu.

Může to bejt i kravina ve formě spálený pojistky. ;) Máš je všechna zkontrolovaný? I v motoru?

[upravil dne 3/1/06 Dave_k]

[upravil dne 3/1/06 Dave_k]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to přímo v klíči i s centrálem, ono se prý musí rozebrad půlka motoru, aby to šlo odpojit, servis mám nejblíž asi 40km a dost se bojím až mi poví cenu, nevíte to někdo? Stálo se to prý možná nějakým el. výbojem, nebo vysokým napětím... Je to rok 99, nechápů jak se to stalo.:myslim Pojistky mám zkontrolováne, prý jsou OK.

[upravil dne 3.1.06 Ivona]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z Citroën fora:

stoupa napsal:

Nedaří se, zase nic, píše to něco o chybě, asi neodblokovaný imobilizér, ještě na klíčku je 4-té tlačítko, teda jen kontakty ny spoji, i to jsem mačkal a nic.

asi tě nemine orig diagnostika, pokud není poškozen čip nebo vysílač DO. U nás to vyjde na 600, musíš však mít kartičku se vstupním kódem do ŘJ, jinak to bude stát více a nebude to na počkání.

----------------

No zkontroluj si pojistku v motoru. Taková malá černá krabička u baterky u levyho predniho svetla. jsou tam dve rady pojistek a mezi nima jedna 10. Kdyz ti prdne, tak se rozsvítí obě kontrolky a auto nejde nastartovat !!!.

----------------

Konecne jsem si udelal cas a rozdelal ten imobilizer, oprava za par kacek--- vypalena bezvyvodova dioda tak jsem ji vypajel a nahradil vyvodovou... a svete div se.... cerpadlo zacalo davat benzin, otocim a normalne nastartuji....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím díky všem za rady, zítra budu všechno zkoušet a zítra zase napíšu, jak jsem pochodila. :papa Hledala jsem kde se dalo v autě i na internetu. Nechtěla jsem obtěžovat, jen si prostě nevím rady, odtáhnout to nemůžu je u nás strašně moc sněhu, nikdo by mě neutáhl.:bojim

[upravil dne 3.1.06 Ivona]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ivona

Zatím díky všem za rady, zítra budu všechno zkoušet a zítra zase napíšu, jak jsem pochodila. :papa Hledala jsem kde se dalo v autě i na internetu. Nechtěla jsem obtěžovat, jen si prostě nevím rady, odtáhnout to nemůžu je u nás strašně moc sněhu, nikdo by mě neutáhl.:bojim

[upravil dne 3.1.06 Ivona]

Jasně, to já jen tak držkuju!:D Pozdrav do Jablunkova! :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Ivona

Zatím díky všem za rady, zítra budu všechno zkoušet a zítra zase napíšu, jak jsem pochodila. :papa Hledala jsem kde se dalo v autě i na internetu. Nechtěla jsem obtěžovat, jen si prostě nevím rady, odtáhnout to nemůžu je u nás strašně moc sněhu, nikdo by mě neutáhl.:bojim

[upravil dne 3.1.06 Ivona]

Jasně, to já jen tak držkuju!:D Pozdrav do Jablunkova! :papa

Pozdrav do Chrudimi:papa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...