Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Osvetlenie interiéru - LED


martys

Recommended Posts

Ahojte,

prednedávnom sa mi podarilo vyriešiť problém s motorom, ktorý neťahal - ďakujem ešte raz.

Dúfam, že aj tentokrát sa vyrieši táto záležitosť.

Chcel by som sa opýtať na LED osvetlenie interiéru.

Ešte dávnejšie brat menil žiarovky na LED, ktoré po čase „vyhoreli“ - máte niekto skúsenosť s LED osvetlením, ktoré niečo vydrží?
Čítal som niečo o LED žiarkovkách canbus - mohli by vydržať? Nechcem to zbytočne skúšať a investovať do niečoho, čo nevydrží.

Žiarovky by som chcel vymeniť vpredu na strope - tú uprostred a vedľa nej obe bočné, vzadu na strope a takisto aj v kufri.

Za každú radu ďakujem. :super
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Led "žiarovky" som mal v parkovačkách cez obyčajné ktoré vydržia cca 2 mesiace až po tie "kvalitné" s elektronikou aby nehlásili poruchu majú stabilizáciu napätia a stoja cca 4€ no vydržali mi 7 mesiacov a koniec. Problém je v nich taký že postupne vplyvom tepla sa odspájkovali SMD rezistory a bola na nich hrdza a oxid. Dospel som k názoru že to nemá zmysel... Ináč boli to w5w

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za odpoveď.

Rozmýšľal som zatiaľ len o interiéri, nakoľko v parkovačkách by mi nesedelo to, že stretávacie mám žlté a obrysové (parkovačky) by boli biele.

Interiér v bielej farbe by vyzeral celkom dobre, aj viditelnosť by bola vyššia oproti klasickým.

Pozeral som niečo také, našiel som to narýchlo, ale myslím, že by sa dali zohnať lacnejšie a rovnako kvalitné. :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LED SMD

Tyhle jsem si nechal poslat (tohle je jako mustr..já koupil 20ks asi za stovku v přepočtu)......po roce používání jsem měnil jedinou u řidiče....začala blikat.......za tu cenu je kdlidně jednou ročně vyměním všude.....

Upraveno uživatelem celda1970
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor ale na to pokud dáš LED do všech osvětlení v autě tak už do kufru led pásek nedáš.....zkusil jsem to taky a pásek nesvítil...je tam nějaká ochrana BSI když chceš připojit něco nekorektního.....

Když mám v kufru místo žárovky jen jednu Ledku tak to jde....ale při připojení led pásku to nesvítí......bylo mi řečeno že těch Ledek už je moc.

Upraveno uživatelem celda1970
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka za tip.

V aute a v kufri by som to chcel vymeniť samozrejme kvôli svietivosti počas noci, kvôli vzhľadu a samozrejme aj kvôli prehrievaniu sa klasických žiaroviek - ak otvorím počas dňa dvere a zabudnem to ručne vypnúť na strope, tie sklíčka sú strašne horúce, možno 10-15 minút, kým ma to neprehodí do Economy mode:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, martys napsal:

Ahoj Drtikoll,

mohol by som Ťa poprosiť o nejakú fotku, ako to vyzerá, resp. ako to máš poriešené? 

Kufor musí byť vysvietený perfektne. :mrk

Já mám oproti tobě combi, takže led pásek má délku 1m. 60cm bílá a 40 cm červená. Kdybych to dělal znovu, bílé dám 80 cm. Ale ... LED pásky mám přilepené těsně pod tím vrchním plastem do toho koberce. LED pásky jsou zalité, spojované spojkami i přívod proudu je přes konektor pro LED pásek. Celé to je napojené na origo osvětlení v kufru (také sítí).

Fotky nejsou nic moc, svítí to jako prase a čekat na eco režim se mi nechtělo. Snad z toho něco vykoukáš.

Já to pořídil tady http://www.svetzarovek.eu/p-4165/k-879/konektor-s-kabelem-pro-led-pasky-8mm/

http://www.svetzarovek.eu/p-4166/k-879/konektor-spojovaci-pro-led-pasky-8mm/

http://www.svetzarovek.eu/p-13613/k-1485/led-pasek-10mm-bily-60xled5050-m-modul-5cm-ip65/

Když přemýšlíš o LED osvětlení, já si třeba teď o víkendu dělal "LED denní svícení" místo mlhovek. Uvidíme, jak se to osvědčí a zda to nebude pro policii problém :-)

IMAG0015.jpg

IMAG0016.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Místo mlhovek jsem dal LED už cca před rokem a půl a s policii jsem neměl nikdy problem.Jen jeden technik na technické kontrole se tím zabýval,ale pokecali jsme a pak už byl klid.Přes diagnostiku jsem si to nechal nastavit na automat a o světla se nestarám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, martys napsal:

No, musím uznať, vyzerá to skvele a je to dosť výrazné.
Zajtra popozerám na ten svoj kufor, kam by som to ešte mohol dať, aby som neopičil po Tebe. :-)

Ďakujem za tie fotky, aspoň mám predstavu, ako to vyzerá. :roker
 

Udělej to stejně, lepší místo asi nebude a hlavně to je praktické řešení jak to instalovat a zapojit. El. vedení schováš právě pod ten krycí plast a pod lemovou gumu kufru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, kv13 napsal:

Místo mlhovek jsem dal LED už cca před rokem a půl a s policii jsem neměl nikdy problem.Jen jeden technik na technické kontrole se tím zabýval,ale pokecali jsme a pak už byl klid.Přes diagnostiku jsem si to nechal nastavit na automat a o světla se nestarám.

A jaké tam máš žárovky? Já tam nacpal LEDky se svítivostí 450lm, je to 5W, co údajně svítí jako 45W. A nechal jsi v parabolách ten krycí klobouček, nebo šel ven?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodává se tohle: http://www.heureka.cz/?h[fraze]=DRL+7V-5W&min=&max=&gty=new&o=3 a tohle http://www.heureka.cz/?h[fraze]=DRL+9V-5W

Obojí je určeno pro výměnu za tyto mlhovky, má to obě funkce (DRL a mlhovky) a je to homologované. Nevýhoda - nehřeje to, za sněhové vánice to zalepí sníh.

 

Omlouvám se za off-topic příspěvek.

Upraveno uživatelem Pety
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Aha, já mám old model s mlhovkami v hlavních reflektorech. Tak jsem místo žárovky H1 s vláknem instaloval LED H1 s diodami a zapojil na rozpínací relátko za 40 Kč :-)

Funguje to úplně stejně, jako tvoje s modulem. Světelný senzor to za zhoršené viditelnosti přepne na potkávací světla. Pokud chci, vyměním H1ky, odpojím jeden konektor a mám klasiku dle originálu made in France  :-) :-) :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...
V 15. 8. 2016 at 10:45, martys napsal:

Ďakujem za odpoveď.

Rozmýšľal som zatiaľ len o interiéri, nakoľko v parkovačkách by mi nesedelo to, že stretávacie mám žlté a obrysové (parkovačky) by boli biele.

Interiér v bielej farbe by vyzeral celkom dobre, aj viditelnosť by bola vyššia oproti klasickým.

Pozeral som niečo také, našiel som to narýchlo, ale myslím, že by sa dali zohnať lacnejšie a rovnako kvalitné. :mrk

kupil som normalne led ziarovky u Vietnamca za 1€ . slapu ako hodinky , jediny problem je ten ze led ziarovka nema stmievanie tak ze vlastne prebliknu v momente ked maju po intervale zhasnut , svietia paradne , interier vyzera super, a to som menil len jednu v predu a jednu v zadu v kabine, tie bocne nie , tie mam vypnute , svieti  dostacujuco , mozes citat noviny,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...