Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rikic 407 coupe - prodáno..


Rikic339

Recommended Posts

  • O 3 měsíce později...

Stále jezdíme :) v Srpnu jsme oslavili 5 let spolu, nějak to letí :) 

Jen už definitivně přestávám řešit opravy kosmetických vad, lidi jsou hovada a lepší to nebude, takže to nemá cenu. Po ukradené krytce na tažné z předního nárazníku a pár nových záseků od dveří teď čerstvě přibyla fest poškrábaná lišta na dveřích u řidiče. O auto se starám, dostává pravidelnou a šetrnou koupel, nově jsem se zamiloval do vosku od Angelwax, zatím nejlepší "rychlovosk" co jsem kdy měl :) 

Včera jsem se taky setkal s kamarádem a bývalým kolegou z práce - někdo ho asi bude znát z Youtube pořadu Ukaž káru :) Co si budem.. Neměl bych sebemenší problém to vyměnit :D 

IMG_20210901_193909.thumb.jpg.0f0875563cb727078ca563dc8f86e24b.jpgIMG_20210901_193953.thumb.jpg.4e5d632122bdcc9a800630f6ef022c43.jpg

Jinak už se pomalu začínám poohlížet po větším.. Coupé je super, ale pro dva dospělé a dva velké psy (retrívr a labrador) to prostě uplně není :) Tak nějak bláhově doufám že se ceny ojetin zase trochu umoudří, 508sw - ideálně 2.2 GT by byl sen :P A taky po 306 a 407 je přece 508 uplně jasná volba :D 

 

Upraveno uživatelem Rikic339
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zdar bando, tak se zase hlásím s nějakým updatem :) 

Jako první byl nález hřebíku na chatě :D Někomu vypadl na příjezdovou cestu, bylo vidět že je čerstvý - neměl vůbec obroušenou hlavu.. Nechal jsem to přes víkend, kolo neušlo tak jsem i s hřebíkem vyrazil zpátky do Prahy (cca 110km) a doufal že dojedu - což se i stalo, kolo ani neušlo :) Hřebík to byl pěknej, v pneuservise měl problém ho vůbec vyndat.. 

IMG_20210919_152502.thumb.jpg.a72211983a7d8eb77c98378ff2881d50.jpgIMG_20210920_120339.thumb.jpg.fc86bc1f9ada0b17824118ca185a11e8.jpg

Druhý update je opět nemilý.. A to srážka s blbcem - respektive líznutí blbce/blbky :D Arogantní jedinec se rozhodl změnit pruh a jaksi ho nezajímalo že jsem vedle něj, manévr byl tak prudký že i přes rychlou reakci se naše nárazníky potkaly.. Ovšem jel dál jakoby nic :( A jelikož ujel na pražský okruh, vzdal jsem nějaké pronásledování, uložil záznam na kameře a předal PČR, sepsali jsme protokol a čekám až ztotožní řidiče (SPZ sice mám, ale bez řidiče to zatím nemohou uzavřít). Na pojišťovně je to nahlášené, mají to i nafocené a škoda je vyčíslena na 11 740,- samořejmě rozpočtem :) Ukázalo se že škoda téměř žádná není, jen jsem si odvezl trochu laku druhého auta (nic co by nešlo rozleštit) a lehký škrábanec na světle (to se taky rozleští, není to nic hlubokého).

IMG_20211110_201353.thumb.jpg.1bd338767ab6e862461118d9407ffbe8.jpgIMG_20211110_201339.thumb.jpg.c935bb4452808deb285d1c17b4dd7b20.jpg

Tak a teď něco hezčího! :D

Proběhlo rozleštění laku, polep střechy černou lesklou folií, ta se dala i na hranu kufru (byl to jen takový pokus ze srandy, ale mě se to nakonec zalíbilo :D) a na závěr zavoskování hybridní keramikou + nanesení tekutých stěračů :) Na autě je samozřejmě pořád šrámů dost, ale je to 14 let staré auto co parkuje na ulici a to v Praze.. Takže se mi nechce nechávat něco lakovat, když je jasné že mi to nějaký trouba zase odře.

IMG_20211113_225928.thumb.jpg.61eb0d59fd2fe332bb5f6d1b9c8abc73.jpgIMG_20211113_230019.thumb.jpg.7857d94e81b1a555ce6934e7a727c515.jpg

No a na závěr dnes proběhlo přezutí na zimní :) Takže takhle vypadá teď "winter setup"

IMG_20211115_120229.thumb.jpg.1256fb06c4d1be8ea95752a86909b899.jpgIMG_20211115_120218.thumb.jpg.1012e70e57f2e311516fc5a72bb9a8fa.jpg

 

Všímavý jedinec si jistě všimne chybějících lišt na střeše :D pár úchytek nevydrželo sundání, tak jsem rovnou objednal nové, ať mám jistotu že ty lišty někde neuletí. Příští týden jde auto do servisu na kontrolu, tak se to s tím sfoukne. Potom doplním jak kontrola dopadla, asi určitě se bude dávat nová baterka (už loni měla namále) a zbytek nebudu říkat, nějaké podezření mám ale nechci spekulovat (a taky nic zakřiknout) :D 

Taky je v plánu přes zimu konečně dát do kupy letní sadu, jedno kolo by potřebovalo trochu srovnat a jinak všechna kola opravit, nalakovat a tak.. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj :) No je to teprve lehce přes dva roky, po přestěhování ani moc nejezdím takže na ní mám teprve nějakých 30 tisíc.. Ale jsem spokojenej, cena byla velice příznivá a kluci ze servisu říkali že to nevypadá nějak nekvalitně. Tu samou dával otec do své 407 SW asi o dva roky dřív a taky spokojenost. Jen ti teď neřeknu kolik na ní má najeto :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Servisák taky říkal že je to docela problematické.. :) Akorát že já nemám zázemí na to to hledat a opravovat, obzvlášť v tomhle počasí.. Tak to bude muset jít přes servis :) Mezi svátky se chystám do Ostravy, a představa že bych musel jet s tímhle se mi fakt nezamlouvá :D To bych pak taky mohl skončit u Chocholouška.. :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem to se servisákem, jestli se to dá udělat takhle a on mi řekl že si není jistej, že neví kde přesně to je. Že se obává že je to až někde za svorkovnicí a tím pádem by to nemuselo pomoct. Věřím mu, a proto to radši nechám na něm :) Kde přesně ta svorkovnice je nevím a ani nebudu zjišťovat, na sídlišti se s tím stejně patlat nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi chápu co máte na mysli, projel jsem to kamerou tak nějak že všech úhlů a nikde jsem žádný plandavy kabel neviděl, takhle nic moc podezřele nevypadá. Ale i s vytočenejma kolama tam není úplně nejlepší přístup, to bych musel sundat.. A když už jsem na zítra objednaný, tak to řešit nebudu :)

Každopádně pak dám vědět jak to dopadlo, kde byl problém :) a díky za rady! 

Screenshot_2021-12-14-15-02-53-554_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2021-12-14-15-04-31-574_com.miui.gallery.jpg

Jo a ještě doplním, že auto samozřejmě dneska během cca půl hodinové jízdy žádnou chybu nevyhlásilo, jak na potvoru :D Asi zkusím někde projet louži, třeba se chyba zase objeví.. 

Upraveno uživatelem Rikic339
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem pochopil, ale na slepo se to tam fotí a hledá blbě. Tahat z kufru hever a sundavat kolo se mi kvůli tomu nechtělo, když jsem stejně neměl u sebe žádné nářadí.

Auto jsem teď ráno předal, tak snad se jim podaří něco objevit :) Samozřejmě za celou jízdu opět ani píp.. Jak naschvál

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak auto mám zpět, technik to prolejzal půl dne a prodřený či přerušený drát nikde nenašel. Ale jeden konektor prý vypadal docela podezřele :) Podrobnosti jsem neřešil, prý pro jistotu všechny konektory ošetřili tak že v nich už by se to dít nemělo. Ukáže jen další kombinace vody a mrazu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...