Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Rikic 407 coupe - prodáno..


Rikic339

Recommended Posts

Mít 1.5 míče na nový auto, tak bych si radši než superba, ba i dokonce 508 která se mi tuze líbí vzal radši tohle :) Prostě ta V8.... aaaah xD I když stejně za mě vede hellcat a demon. Ten zvuk kompresoru je boží.

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme to naprosto stejně, taky bych šel radši do tohohle :) Hellcat a Demon dobrý, ale já bych to nechtěl :D Už tady si člověk musel dávat bacha na plyn v zatáčkách a to má "jen" 375 koní a 555 Nm.. Nedokážu si představit jak se to řídí s 717 koňmi a 881 Nm :D Demon je čistě jen na rovinky :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

No jenže takový Hellcat nebo dokonce Demon je šílenost na běžné ježdění. Ty provozní náklady opravdu nízké ani střední nejsou. Ono ne vždy je to jen a pouze o pořizovací ceně. Ten provoz pokud nemáš LPG je brutální. Živit 6.4 HEMI není už legrace. Ta 5.7 je už na hraně. Jako jasně, lze s tím jezdit za 12 ale nekupuji si takový motor abych si neužil zvuk V8 a té síly. Vím o čem mluvím nějaký rok jsem s tím jezdil. Běžně minimum za 15 a víc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak jen maličký update :) 

Podařilo se mi sehnat druhou sadu kol na zimu - kola jsou až na jeden škrábaneček jak nová, gumy sice nejsou nejnovější (5 let staré) ale nejsou tvrdé a mají supr vzorek. Jelikož cena byla víc než dobrá, nebylo co řešit :D Včera jsme je všechny vyvážili - kamarád měl na firmě zrovna vyvažovačku která umí závaží vypočítat za paprsky, to mě bavilo :D 

IMG_20201110_121020.thumb.jpg.d7d1bda4b53b6241a10238d1c784a48a.jpg

No a pak jeden nemilý update.. Zjistil jsem že mi někdo odřel přední nárazník :( Ano, ten nárazník který se lakoval.. Hodně se podařilo rozleštit, ale bohužel jedna část je prostě prodřená.. A fakt jsem si to neudělal sám

 

Před rozleštěním IMG_20201110_112447.thumb.jpg.ab3b0502284f79d9d73f31ff2ad80bc0.jpgIMG_20201110_112452.thumb.jpg.8bfbc914e026e57a1f86e3c7e114c2aa.jpg

Po rozleštění IMG_20201110_120945.thumb.jpg.be5a8fccd02a1cd11db67cfeffde5f53.jpgIMG_20201110_120937.thumb.jpg.e34e68c0274f698f4449f85a88f23534.jpg

Už nějak ztrácím sílu na tom autě něco vizuálně opravovat.. Bylo mi jasný že dřív nebo později něco přijde - ale doufal jsem že to bude později a třeba něco od kamínků nebo tak.. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Originál disky sú originál disky. Ak sa tam dá niečo iné, podľa mňa to veľmi zasahuje do dizajnu no zároveň nehovorím, že iné kolesá nevyzerajú na tomto aute dobre, ale je ich veľmi málo ktoré sa k nemu hodia, ale každému sa páči čosi iné :) Inak veľmi pekné coupéčko. Z toho čo čítam sa staráš o auto naozaj vzorne, len škoda tých škrabancov či ti robia neschopní šoféri, ale s tým asi nič neurobíš.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Origo disky jsou samozřejmě TOP, o tom žádná :) já chtěl akorát sehnat druhou sadu kol, abych ty origo 17" mohl nechat dát zase do kupy.. Pravda je, že origo 18" by se mi na léto líbily víc, ale nějak nemám moc štěstí natrefit na pěkné za rozumnou cenu :D takže teď to prostě mám takto a časem se třeba uvidí :) 

O auto se snažím starat jak to jen jde - zrovna dnes ráno jsem ho odevzdal na trochu opožděnou podzimní prohlídku, tak jsem zvědav co bude potřeba na autě udělat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podzimní servis dopadl poněkud nemile.. 

  • Přední tlumiče těsně před smrtí - což je mi docela záhada protože vydrželi cca 45tkm.. Z půlky jsou ty km po Praze, zbytek okresky a dálnice, nejsem si vědom že bych jezdil po tak špatných silnicích.. 
  • S tlumiči samozřejmě spojené uložení tlumičů..
  • PP čep řízení
  • Střihlý zadní snímač náklonu kastle - ani jsem nevěděl že tam něco takového je :myslim
  • Na závěr ještě teda geometrie.. 

Auto si prozatím beru k sobě a díly si seženu sám, jelikož servis mi matroš vypočítal 2x tak draze než by mě vyšel třeba na Granexu. Až díly přijdou, dám to tam zpět na výměnu. Ohledně tlumičů jsem myslel jak budu řešit značku, ale vypadá to že nic jiného než SACHS ani sehnat nejde, takže je jasno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, mám.. Žádnou chybu to nehlásí a ostřiky světel mám deaktivovaný - tak možná proto?

doplnění - auto jsem si právě převzal zpět a už mám konkrétnější info. Vše je prostě kvůli pravému kolu - je vyteklý tlumič, proto to odnesl kulák.. Levý tlumič je v pohodě, ale měnit se budou samozřejmě oba. Zřejmě nějaký vadný kus nebo co :myslim a ten snímač je prý na hraně, tak nějak funguje ale chce to vyměnit. Bohužel se mi nepodařil na Granexu sehnat, ani jinde jsem ho nenašel - podle servisáka ani moc šancí není.. V Peugeotu vychází na 2800 po slevě. Jelikož teď stejně skoro nejezdím, počkám v klidu na díly a výměna proběhne mezi svátky nebo po svátcích.. 

Upraveno uživatelem Rikic339
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak včera odpoledne jsem si auto převzal, tlumiče vyměněny, stejně tak kulák a udělána geometrie konečně (sbíhavost byla docela rozhozená).. Už zas vím co je to pohodlnej francouz! :) Jen doufám že tentokrát tlumiče vydrží :D 

Ale aby to nebylo tak veselý tak mi v pátek skočila známá hláška "antipolution system fault" doprovázená kontrolkou motoru.. Ovšem bez jakéhokoli projevu, auto jelo furt stejně. Za dva dny kontrolka zhasla. Na dia zjištěna závada na regulátoru tlaku paliva. Uvidíme jestli se to projeví někdy zas, zatím budem jezdit dál :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vagi jojo SACHS.. Na Granexu odkud jsem objednával ani jiné nebyly :) 

A jinak auto letos zažilo první pořádnější sníh :D Na Prahu docela slušný za jednu noc.. A pak následoval výlet do Brd, jelikož jsem jel hned po ránu tak silnice neupravené, ale auto bez zaváhání, Contiky drží jak přilepený :) 

IMG_20210116_091821.thumb.jpg.c2d440142c9e9e6b0e9b2448ba835d24.jpgIMG_20210116_092235.thumb.jpg.32a3553eaa2bc04604cef924ae0bfe1c.jpgIMG_20210116_103845.thumb.jpg.0df3bf1d3da20f69b2fa79e36d738fa2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Včera se ukázal následek mé lenosti a zapomnětlivosti.. A to že jsem před zimou neošetřil těsnění proti přimrzání :mad: Už když po odemknutí zapraštěla zrcátka jsem tušil že bude problém - a opravdu byl :D kombinace 3 dny stání, slejváky a mrznutí udělala své. Výsledek byl že jsem se po deseti minutách dostal aspoň přes spolujezdce a mohl nastartovat, pak jsem se projel Blankou a hurá, dveře řidiče jsem otevřel :D Hned jsem si sjel do práce kde mám v šuplíku pěkně celou dobu připravený prostředek, těsnění jsem osušil, otřel a ošetřil :) Aspoň jsem pobavil sídliště.. Ponaučení pro příště :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jo, voda a mráz...to je peklo :D  Hlavně, že ses  dostal alespoň do auta. Já na gum.těsnění používám přípravek z lídlu...2x za rok a v pohodě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...