Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rikic 407 coupe - prodáno..


Rikic339

Recommended Posts

Tak máme za sebou první výlet, v pátek ráno jsem si auto vyzvedl a navečer už jel cca 110km na chatu. Svezení - jedním slovem - PARÁDA!! :super 

Na autě se toho udělalo opravdu hodně, nové zadní destičky, udělány rozvody + výměna všech provozních kapalin a olej. filtru (děláno spíš pro jistotu), zprovoznění zadních senzorů (jeden senzor chyběl, nakonec se zjistilo že byl zapadlej uvnitř nárazníku), aditiva do FAPu, doplnění chladiva do klimatizace, vyměněny silentbloky motoru, nový vzduchový a pylový filtr, výměna palivového filtru, do RT4 nahrány mapy 2015 + CZ, nová baterie, bezpečnostní šrouby na kolech vyměněny za normální.. a ještě nějaký drobnosti, každopádně auto je teď v perfektní kondici, na jaře bych chtěl ještě nechat opravit pár kosmetických věcí, ale to až podle času a financí.. 

Taky o víkendu proběhlo komplet mytí auta :) a taky sundání folie ze zadního skla.. To byl boj :D bál jsem se abych nepotrhal výhřev.. ale vše dopadlo dobře ;)

IMG_1455.JPGIMG_1453.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro zajímavost byl tam atest ? Víš, kolik bylo % zatmavení ? Mám dáno 35% a je to v pohodě, samozřejmě večer / v noci jsou z aut vidět jen světla, ale na denní ježdění pohodka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Rikic339 napsal:

...Ve zpětném zrcátku jsem v podstatě viděl jen obrysy světel...

Jj, já mám ten samý problém se stmívacím zpětným zrcátkem. Je to docela příjemné, že nikdo neoslňuje, ale občas si myslím že za mnou třeba jedou s vypnutým majákem...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No teď jsem po týdnu od instalace folií jel s tím během stmívání se venku a zatmavovací zrcátko jsem vypnul ... Ono v kombinaci s tou folií na zadním skle už z těch aut za mnou opravdu byly vidět jen svítící kolečka vpředu :)

Jinak interiér super - zajímavá je ta řadička, já mám třeba kroužek na zpátečku v matné tmavé ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Havlicek.Lukas: Samozřejmě, ale většina lidí občas jede třeba +10km/h nad limit když to jde a podobně, hlavně nejde jen o policii ale celkově.. mám rád když vím co za mnou jede

StibTo: Někomu to zkrátka vyhovuje, já si myslím že bych si na to asi taky zvykl.. Ale takhle je mi to příjemnější :) A za interiér dík, akorát na řadičku někomu něco asi spadlo protože je na hoře prasklá ta "poklička", ale už mám objednanou novou tak přijde vyměnit.. a ten kroužek mě taky překvapil, ani jsem nevěděl že se to tam dávalo ale líbí se mi to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak máme za sebou prvních 1500km a nemůžu si kupátko vynachválit :super Všechno funguje, nic netluče, nerachtá, nevibruje ani nevrže. Akorát jsem zjistil že je nakřáplej reprák vzadu za spolujezdcem, takže v brzké době půjde na výměnu :D

Jinak spotřebu mám 7,1/100km podle počítače a v reálu jsem se dopočítal 6,95/100km, takže to odpovídá.. Je to v podstatě jen Praha a většinou s klimatizací, takže to není zas tak hrozný. Koncem minulého týdne taky dorazila nová hlavice řadicí páky a hned proběhla výměna (šlo to až překvapivě snadno) a hned se řadí lépe :D 

To je prozatím vše, teď budem jen jezdit a jezdit.. Ještě jedna fotka z nedělního východu Slunce nad Prahou :papaFXPR2904.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak malá aktualita.. Včera kolem půl 4 si v klidu jedu strahovským tunelem, když najednou vidím že se zamnou začíná nějak kouřit. Auto jelo jak mělo, nikde nic nehlásilo, vše v pohodě.. říkám si že vyjedu z tunelu ven a omrknu to. Jenže kouř byl hustší a hustší, až na mě začali auta zamnou troubit a blikat, v tu chvíli už byl cítit žár od podlahy.. Takže okamžitě stop a ven z auta.. Rychlý pohled pod kapotu mě ujistil že z motoru to není, takže na zem a už to vidím. FAP filtr rozžhavený do běla :( Po schladnutí jsem rychle popojel ven a tam auto na dobro odstavil a volal odtahovku.. Momentálně auto odvezeno do servisu. FAP je kaput, teď se zjišťuje co že se to vlastně stalo a jestli to nenapáchalo větší škody. Prý se to stává, ale je to vzácnost. Takže teď jen čekat a držet palce.. Každopádně co mě překvapilo, že kousek zamnou jelo auto PČR, museli vidět moje problémy, i to když jsem v tunelu zablokoval dopravu.. heslo "pomáhat a chránit" jim zjevně nic neříká, v klidu mě objeli a jeli si dál, zřejmě na svačinu... Ovšem Městská policie se překvapivě zachovala podle tohoto hesla a pomohla mi.. Za to jim patří velký dík

IMG_1775.jpgIMG_1773.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mám informace ze servisu. Chytli saze. FAP už to měl prý za sebou a měl být vyměněn, jenže nějaký chytrák to přeprogramoval, takže si počítač myslel že už je tam nový.. 

Každopádně už je objednaný nový (repas) a bohužel musí přijít i nové potrubí před a za filtrem.. rozžhavilo se to natolik, že se na FAP doslova navařilo. Řekli mi že mám hodně velkou kliku že auto nechytlo, při takovém žáru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...