Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

PEUGEOT Connect SOS


TommyC4

Recommended Posts

Ahojte,

mam auto dovezene z IT, a minule sa spolucestujucemu podarilo stlacit SOS a zacalo to na mna hukat po taliansky :D neviete niekto, ci sa tam neda nastavit ENG? pripadne v lexii to niekto neriesil? Lebo v diag som to uprimne este nekukal :) dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto, ono to najprv zacne cosi trepat - fakt neviem co ale ked to podrzis, tak to som zachytil "nulata". Takze mas to v cestine, zaujimave. Musim dnes pokukat v diag ci sa tam neda nastavit jazyk krajiny , pripadne krajina. Ale myslim si, ze standardne vola 112 iba tu naucenu frazu podla miesta kupy. Skusal som aj ten servis a takisto v IT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skúsim to nastaviť ja, tiež som mal s konfiguráciou problém ale už mi funguje, nastavoval som v jednotke navigácie nejaké veci, tak mi pojde hadam zmeniť aj toto, ja by som tam mal mať francúzštinu. Večer skúsim a dám vedieť ako som dopadol :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Delší dobu si zahrávám s myšlenkou vyzkoušet tuto funkci abych věděl jak to funguje. Pro někoho to může být blbost ale na druhou stranu nedej bože kdybych to potřeboval vím že je mi to k ničemu. Po stisknutí se ozvala italština zřejmě nějaká fráze z vozu , po chvilce se ozvalo vyzvánění , čekal jsem češtinu ze 112 kde bych se omluvil a vysvětlil proč jsem to stisknul . Houby, hlas chlapa a italština něco emergenci.......... dál jsem jen čuměl s otevřenou hubou a přemýšlel co říct . Nakonec lámanou angličtinou jsem vysvětlil že jsem z ČR a že se nic neděje , zasmál se  s poděkováním a pozdravem čus se semnou rozloučil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

 nemám rád věci o kterých nevím jak fungují , teď mám jistotu jak to funguje. Myslel jsem si že to spojí 112 v daném regionu , v manuálu píšou že to spojí nějakou linku peugeotu a pokud nebude k dispozici linka peugeotu volá to 112 , no asi je to jinak :D nedokážu si představit že visím hlavou dolů v pásech a lovím v paměti angličtinu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už budeš viset hlavou dolů, tak ti asi do povídaní stejně moc nebude :aut  V nejhorším budeš křičet 3x Mayday a je to :D  Co jsem o tom četl, tak by se to v případě nehody mělo aktivovat samo a mělo by to i poslat GPS souřadnice :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jsou totiž dva systémy ten který jsi zkoušel bude zřejmě ten " starší " ( nepovinný ) . Co vím já tak princip fungování obou systémů by měl být téměř totožný. A to že ve voze je umístěná jednotka která je schopná spojit posádku vozu s dispečinkem při aktivaci by to mělo v nějakém standartizovaném formátu poslat datovou větu ve které je typ vozu jestli je motor v chodu, poloha GPS dále pak je tam jestli a jaké airbagy se aktivovali a které bezp. pásy jsou použité ( z toho se odvozuje počet cestujících) operátor vyhodnotí tyto informace a vyhlašuje poplach složkám IZS zároveň s tím se pokouší navázat fonické spojení s jednotkou která vyslala nouzový signál pokud se fonické spojení podaří a posádka komunikuje tak operátor na základě informací od posádky (toho kdo je schopen mluvit) upřesňuje nasazení složek IZS.  Ale rozdíl je v tom že ty " starší " systémy výrobci začali montovat do aut v okamžiku kdy měli tento systém vyvinutý ale ještě nebyl ve vozech povinný a tyto " starší " systémy fungují nebo fungovali jen v rámci dané značky a provoz zajišťoval nějaký partner automobilky.   A tyto povinné " eCall " systémy se dovolají k národnímu provozovateli linky 112 což je v ČR Hasičský Záchranný Sbor. 

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...