Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozvody 406


MartinT

Recommended Posts

Ahoj všem,

poraďte mi prosím. Chci si nechat vyměnit rozvoďák a v Peugeotu mi řekli, že jedině s kladkama (to chápu) a vodní pumpou. Že prý mají zkušenost že když se navymění tak odejde vlivem nových kladek.

Cena je potom takováto:

.............................

Cenová nabídka - výměna sady rozvodu vč. vodního čerpadla:

Sada rozvodu: 3880,-

Vodní pumpa: 2740,-

Práce: 2088,-

Celkem: 8708,- vč. DPH

..............................

Jakou máte zkušenost? Je nutná ta pumpa? Origo kladky nebo od jiného výrobce? Poměr kvalita/cena Můžete prosím napsat kolik jste za to dávali vy.

Díky za každou radu. (jinak na foru jsem hledal)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(jinak na foru jsem hledal)

Super!

A co jsi našel? Já např.:

http://www.peugeot-club.com/topic/6142-rozvody/

http://www.peugeot-club.com/topic/9156-co-nechat-vymenit-po-koupi/

Pumpa není nutná, ale obecně doporučována.

Šetřit na rozvodech je trochu o držku, ale nemusí to nutně znamenat nákup orig. dílů.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně vyměň všechno. Mam 309tku, před měsícem jsem měnil rozvoďák + kladku a pumpu jsem nechal starou. To bys nevěřil, jakej ten motor má teď zvuk, mam pocit, že jezdim na elektriku! Do měsíce budu měnit pumpu. Me to vyšlo na 1500,- (s pumpou by to bylo za 2800,-) ale dělal jsem si to sám a ne s origo dílama (Dayco-remen, K&N- pumpa, SNR- kladka) a taky mam o dost starší auto. Takže se to vyplatí dělat najednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som menil rozvoy pred 5 tis km, pumpa bola po kontrole povazovana za ok, nechala sa tam, motor ma sice more inych neduhov ale rozvody a pumpa su ok... zalezi od toho v akom stave je, dost casto to vydrzi aj tych 160tis km... zalezi od stastia a aj od toho aku zmes v do chladica pouzivas... jeden znami mi odporucal nejaku aral (presny typ si uz nepamatam) vraj s nou mu vzdy pumpa vydrzala cez 300tis... ale ked to uz budes menit a niesi si isty v akom stave je vymen vsetko a mas pokoj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Parc

tak sa pridavam.. v servise mi tvrdili ze je to ok, ale holt niekto ma asi viacej stastia... pumpa mi tece idem ju zajtra vymenit... vydrzala mesiac a 5tis km cca...

a to je presne duvod, proc tu nekteri stale dokola doporucuji menit spolecne rozvody i s pumpou a kladkama, a porad lidi setri na nepravych mistech... njn, pouceni pro priste...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vvitty> no ta nechana pumpa nebola z mojej iniciativy, odomna bolo vyslovene asi tolko ze nech vymenia vsetko co treba nech je to ok... ked som preberal afto bolo povedane ze pumpa bola ok a ze ju nechali... no ono to nemuselo byt myslene zle, ja som tol tiez rad ved usetrenych par tis je celkom dobra sprava... no ale vysledok je holt iny...druha vec je ze to mohli vediet... ale naozaj som sa bavil s chlapikom co mal x aut a vzdy min 300tis km a pod.. takze je to asi fakt o stasti :-) ale radsej vymenit a je pokoj :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

a to je presne duvod, proc tu nekteri stale dokola doporucuji menit spolecne rozvody i s pumpou a kladkama, a porad lidi setri na nepravych mistech... njn, pouceni pro priste...

A kteří? ;)

Z případů, co znám, tekla pumpa víc než polovičce - tedy jestli třetině přežila dvě výměny rozvodů tak moc. Což za \"ušetřených\" 15 stovek moc nestojí - za dvakrát práci dáte víc, nehledě na to, že to začne téct zásadně v tom nejnevhodnějším okamžiku. No a nadto znám pár případů, kdy nezačala téct, ale zadřela se, a motor se pochopitelně potkal. Takže ta preventivní výměna zároveň s rozvody není zcela od věci - stejně to uděláte jen jednou, max. 2x, víc se to auto nedožije...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 oddie: jee uz ani nevim, projdi si historii :D

k tem pripadum zadreni si klidne muzes pripocitat jednu 406, co takhle delali kamaradovi nekde na kolinsku, servis netusim. pikantni bylo, ze vymenu pumpy mel v objednavce i na fakture, ale v aute zustala stara.

2Parc: ja nerikal, ze to zadna prezit nemuze... na druhou stranu je to hodne casty pripad a nasledne rozhozeni je mnohem drazsi, tak proc riskovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dakaros

Rozhodně vyměň všechno. Mam 309tku, před měsícem jsem měnil rozvoďák + kladku a pumpu jsem nechal starou. To bys nevěřil, jakej ten motor má teď zvuk, mam pocit, že jezdim na elektriku! Do měsíce budu měnit pumpu. Me to vyšlo na 1500,- (s pumpou by to bylo za 2800,-) ale dělal jsem si to sám a ne s origo dílama (Dayco-remen, K&N- pumpa, SNR- kladka) a taky mam o dost starší auto. Takže se to vyplatí dělat najednou.

fakt se změnil i zvuk motoru:o ale to tam nemáš řemen,ale řetěz ne,nebo jak je to možný:o?Já to ted po vejplatě taky budu nechávat vyměnit,měnil sem to jen u rapida,ale tam to bylo zvukově znát kvůli tomu řetězu.

All:takže vodní pumpu určitě nechat vyměnit jo?Já nák nerozumím tomu že to začn e týct,no ale je to jedno,když to říkáte tak to nechám vyměnit:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Crack

Když furt nad tím tak přemejšlím,tak furt nechápu duvod proč začně blbnout pumpa,ta by s tím snad neměla mít nic společnýho ne?:myslim:myslim:myslim

Když nad tím tak přemejšlím, tak s tím má společnej řemen, ne?;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Crack

Když furt nad tím tak přemejšlím,tak furt nechápu duvod proč začně blbnout pumpa,ta by s tím snad neměla mít nic společnýho ne?:myslim:myslim:myslim

Když nad tím tak přemejšlím, tak s tím má společnej řemen, ne?;)

:mad: máš pravdu;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cracku, právě takoví šetřílci, jako ty způsobují, že někteří servismeni nemění pumpu automaticky. Alespoň mě to tak servismen zdůvodňoval, proč mi ji nevyměnil hned. Taky jsem mu dal auto na výměnu rozvodů a vše co je potřeba. Prý to je o 1.500,-- dražší a tak to málokdo hned chce. Proto to automaticky nenabízí. Taky mě od tý doby neviděl :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Cracku, právě takoví šetřílci, jako ty způsobují, že někteří servismeni nemění pumpu automaticky. Alespoň mě to tak servismen zdůvodňoval, proč mi ji nevyměnil hned. Taky jsem mu dal auto na výměnu rozvodů a vše co je potřeba. Prý to je o 1.500,-- dražší a tak to málokdo hned chce. Proto to automaticky nenabízí. Taky mě od tý doby neviděl :D

Tak já mám přesně stejnou zkušenost! A už neuvidí...:super

Ovšem pumpa zatím drží (ale je dost slyšet, takže ji nechám brzy vyměnit);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Cracku, právě takoví šetřílci, jako ty způsobují, že někteří servismeni nemění pumpu automaticky. Alespoň mě to tak servismen zdůvodňoval, proč mi ji nevyměnil hned. Taky jsem mu dal auto na výměnu rozvodů a vše co je potřeba. Prý to je o 1.500,-- dražší a tak to málokdo hned chce. Proto to automaticky nenabízí. Taky mě od tý doby neviděl :D

a jak si poznal že sem šetřílek?já sem níž psal že ji nechám vyměnit,jen sem se optal co ta pumpa má společnýho s rozvodama a říkal že sem to měnil jen u škodárny ty rozvody a tam je ta pumpa jinde.Takže pro mě není problém nechat vyměnit i tu pumpu.Jinak,řek bych že šetřílci neměněj rozvody vůbec,no ale to je fuk....:papa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...