Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teče nafta z nádrže


1075

Recommended Posts

Ahojte, dnes jsem natankoval plnnou nádrž až po hrdlo zaparkoval auto u baráku, bylo trochu nakloněné na pravou stranu a cca po 30 minutách jsem zjistil že mi něco kape z pod auta a zjistil jsem že je to nafta, tak to prohlížím a vypadá to že to teče nahoře na nádrži je asi čerpadlo nebo nevím co to je. Vypadá to že je to tam našroubované tak to zkusím zítra jestli to půjde dotáhnout. Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost? Ještě mě napadá zda to nemohlo udělat to že jsem natankoval až po hrdlo? Dekuji za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak bylo tankováno? Na první cvaknutí pistole, nebo až úplně po hrdlo? Kolik kilometrů bylo ujeto od tankování? 

Pokud je nádrž úplně plná a od tankování odjeto jen velmi málo km, ta nafta teče přepadem ven. Ono třeba i ráno pod autem může být větší louže, protože poklesem teplot může nádrž nepatrně zmenšit svůj objem (zkus dát zavřený kanystr v létě na sluníčko, pěkně se nafoukne).

Já bych z toho vědu nedělal, podle mě máš natankováno moc nafty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Natankováno až po hrdlo, ujeto 0 km před tím než jsem to zjistil, poté ujeto cca 25 km a je to už o něco lepší. Jinak se jedná o motor 1.6 hdi 82kW. A kde se nachází ten přepad? Je to někde z vrchu té nádrže ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi měl plnou po okraj a tepelnou dilatací (v nádržích benzínky je nižší teplota než v autě) se palivo roztáhlo a uteklo to. Nevím jak to má přesně P5008 ale Octavia má ještě malinkou záchytnou nádrž právě pro tyto případy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nafta teče dál, dnes jsem měl auto na zvedáku a vypadá to že to teče asi kolen nějakého přepadového ventilu co je namontován nahoře na nádrži ale je tam hovno vidět není tam místo, teče to jen když je plná nádrž, ujedu cca 100 km a už to neteče.  Poradí někdo co s tím? Jak je pracné sundat nádrž, co se musí všechno sundat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 2 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...