Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mlhovka v 307 break Oldface


HonzaRez

Recommended Posts

Ahoj, udělal jsem si poněkud lamerský problém... Mám vyměněný pravý světlomet za nějakou druhovýrobu a chtěl jsem si vyměnit potkávačky, což by neměl být problém i pro někoho  jako já... Jenže jsem v tom pravém světlometu nějak povolil pružinku od mlhovky, která je (integrovaná) hned pod potkávačkami. A ta mi hned vyskočila do ruky a já teď nevím, za co tam má být uchycená, aby mohla zaklapnout. Žárovka samozřejmě nedrží, ale hlavně se tam dospod pod potkávačku dá dost blbě dostat a vidět tam není skoro vůbec. A ta pružinka vypadá trochu jinak, než v tom původním levém světle, takže opravdu nevím... Není někde třeba fotka nebo "šématko", jak je to tam uchyceno? Nebo nemáte někdo nějaký grif? Jezdit můžu, potkávačky jsou v pořádku, ale tu pravou mlhovku jsem musel sundat, protože by tam jen tak plandala...

Díky moc.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak chceš konkrétnu radu ako tam tú pružinku nasadiť tak to by si sa asi mal podeliť s ostatnými aj s menom výrobcu svetlometu ak je teda  u daného výrobcu iný systém uchytenia pružinou.

Ja si vždy pomáham fotoaparátom v mobile keď už musím nasadiť pružinu na nejakom svetlomete, s ktorým som ešte nerobil (čo výrobca to originálneší spôsob, nie aby to zjednotili), samozrejme fotoaparát musí zvládať makro, resp. fotenie z blízka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za příspěvky, tak já jsem mezitím pokročil a sice tak, že mi pružinka zaskočila až dovnitř světlometu a nejde ji vyndat, nesmějte se všichni...
Výrobce světla bych asi někde mohl zjistit, někde jsem tam viděl jakési hausnumero, ale přímo značku asi ne. Oprava byla stylem švarcnberksystém, takže toho mechanika bych zatím nechtěl otravovat...
Otázka je tato: má smysl pro někoho s lemravýma rukama pokoušet se rozmontovat celý světlomet? Lze to bez sundání nárazníku? Našel jsem video na 308, ale chce to ten nárazník...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyndáš snadno. Vysavač, na sací hadici přiděláš hadičku, např. průměr 1 cm, hadice navzájem zatěsníš kobercovou páskou a v klidu to vyndáš.

Anebo magnet na dlouhém tuhém měděném drátu, který si natvaruješ. Pokud máš silný magnet, zkus ho přiložit zvenku světla na sklo, pružinka tam přiskočí a můžeš si ji posunout, kam budeš chtít.

Nebo s tím přijeď tady do Zábřeha, nejdříve se domluv (583 411 572), myslím že to vyndají i nasadí zpět.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za nabídku, do Zábřehu to mám dost daleko, nicméně jsem postoupil a pružinku jsem zatlačil tak hluboko, že bez rozdělání to asi fakt nepůjde... Klidně bych ji tam nechal a zkusil to s jinou, kdyby se dala koupit. Mají někde v autodílech podobné věci? Kdybych sundal tu z dálkovek, která je přesně stejná, třeba by se to dalo, měli by to třeba u Autokelly? Nebo v Hradci v autodílech pod viaduktem, hradečáci...? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seženeš na vrakáči, anebo ukroutíš podle vzoru z pružinového drátu (koupíš v modelářských potřebách).

Škoda, že nejsi blíž.

Až dojde na kupování nového světlometu (2500), pak budeš mít lepší přijet sem.

Si udělej výlet, po obědě nasedni, ve 3 jsi tady a za chvilku odjíždíš. Nejprve zavolej na uvedené číslo.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za účast a za rady, problém jsem odložil na neurčito jako nedůležitý. Pružinka je zapadlá tak hluboko vpředu mezi těmi dvěma tunely, že by to nevytáhl ani Kaprfíld, už ji nedohledám ani drátem s ouškem... V jednom vrakovišti mi nabízeli jenom celé světlo, ale pravděpodobně starší typ a ve druhém by mi tu pružinku i prodali, ale bylo to taky starší světlo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...