Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Automatické otváranie kufra


vlado.g

Recommended Posts

Čaute Pežotáci,

mám 508sw a dialkovým aj na palubovke sa dá odomknúť veko kufra. Je nejaký spôsob ako by som docielil aby sa veko kufra nie len odomklo ale aj automaticky otvorilo? zavrieť si ho už dokážem ale s dvomi deťmi na krku a ešte aj nákup k tomu tak by sa to celkom hodilo.. 

Díky :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjisti, zda toto má aspoň nejvyšší výbava a to nejen nynější výroby, ale z tvého roku výroby. Zavolej prodejci nových vozů.

Větší problém bude zaktualizovat software, aby to nejen uměl na klíč dálkového ovládání, ale hlavně aby to nehlásilo spoustu chyb (otevřené zadní dveře, ačkoli počítač nic takového nevelil).

Dostavbu pouze hardwaru, tedy nezávislé ovládání motoru nějakým dálkovým ovládáním, nevidím moc schůdně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Současný ceník to uvádí

Elektrické otevírání a zavírání víka zavazadlového prostoru + síť k uchycení vysokého nákladu MO02 15 000 Kč 15 000 Kč

Takže dej dotaz na prodejce, zda by to šlo dodělat na tvé vozidlo. Případně na více prodejců. Samozřejmě se jim do toho nebude chtít, je to ožehavé, s nejistým výsledkem.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, takhle se mi automaticky otevíral kufr na 405. Bylo to fajn.

Je třeba zjistit, zda silnější vzpěry budou schopny otevřít kufr. To znamená, v jakém úhlu jsou v okamžiku zavřeného kufru.

Další otázka je, co na to zadní sklo - u některých aut (406, 307) praská i při běžném provozu, protože zadní dveře se kroutí.

Je tam odkaz na ověření možnosti montáže, měřením volného prostoru. Já bych spíše upozornil na ten úhel: např. u 5008 se v poslední části pohybu (20 cm) už vzpěra nezasouvá, takže i při použití silné pružiny by byl "mrtvý tah". Rozhodující je zřejmě, zda v této poslední fázi dveře ještě klesají (OII, a asi také P508), zatímco u P5008 a Partner se už pohybují skoro vodorovně a konstruktér tam proto v této chvíli už nenavrhl žádný tlak.

V takovém případě by pomohla spíše vodorovná pružina.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 rok později...

Na předchozím autě 508 sw 103kW jsem měl pružiny + silnější vzpěry 

Fungovalo to skvělé ale pouze když bylo teplo. Večer když už bylo chladnější počasí kufr se otevře na 20 procent. V zimě to asi fungovat nebude vůbec. Nebo silnější pružiny který dokážou tak těžký dveře nadzvenout ještě víc. 

Jinak jsou různé pružiny jsou silnější a slabší. Měl jsem červený. Ale určitě se tam ta pružina vyjde a ještě tam zbylo místo. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...