Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Připojení diag. na STK-ME


syrrius

Recommended Posts

Zdravím. Po dlouhé době přicházím s problémem. Ve zkratce mi včera nebyla udělena nová STK z důvodu nemožnosti připojit diagnostiku.

Zkoušel jsem asi 4 stanice a všude stejné. Nějak mi nejde do hlavy zda vůbec moje auto má nějakou takovou komunikaci.

Na internetu vždy jak najdu nějaký OBD compatibility list tak 206 DW8 rv.1999 v seznamu není, bývají až novější DW8B.

Jde mi o to zda je možné nějak ověřit jestli ta "diagnostická zásuvka" je v tomto voze vybavena nějakým komunikačním rozhraním. nebo slouží jen na párování imobilizéru a rádia.

Zkoušel jsem psát přímo na Peugeot ČR ale technik co mi odpovídal nepochopil mou otázku(téma samo pro sebe) tak zatím čekám na novou odpověď...

Díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HonzaC2: Airbag je jediné co možná ještě přes komunikaci půjde jelikož auto nemá ani ABS a klima je taky myslím mimo jednotku.

                 Je to vysloveně úřednický problém že ani technik na STK neví co dělá...:bacha Uvidím co napíše zastoupení Peugeot a dám potom vědět jak to skončí.

                 STK dělám vždy bez ztráty kytičky abych měl i já jistotu že je vše jak má ale bojím se že tentokrát to jinak nepůjde.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja v Lexii videl klimu myslim, mel jsem to v Xsare snad pripojene jen jednou, abych se podival, co tam vlastne je a co funguje. Ale moc si to uz nepamatuju. Diagbox to vubec nenabidlo. Mimo to, jsem ti rano jeste poslal soukromou zpravu. Pisu to, pro pripad, ze jsi si nevsiml.

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi pripomina kdyz jsem jel na EK s Audi S4 a zasuvku hledal pres 3 minuty a ze zoufalstvi se na mne podival a rika: Ze ty vis kde je.Ja rikam jo mezi sedackama vzadu.Pak nastala vetsi prdel kdyz nemohl zastrcku dat dovnitr a rekl: Ok.Emise udelame i bez toho. Takze stejne to jde. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak technické zastoupení Peugeot Česká Republika je na 2 věci. Místo toho aby mi technik řekl zda se na mém autě u EK připojuje diagnostika a něco se měří tak hází vinu buť na diagnostiku na STK( byl jsem na 3 ME každá jinou diagnostickou mašinu a všechny se chovaly stejně) která podle něj nedokáže načíst data z vozu a nebo jsem prý po výměně nějakého dílu (lambda sondy, vstřikovače, EGR ventilu) nenajezdil dostatek Km. A to jsem technika upozorňoval že jde o staré auto...

ME vyřešeno jinak a jinde. Za dva roky si dám opáčko. A uvidím jestli se něco změní... :-/

Všem díky za pomoc. I tady jsem dostal více informací než na oficiálních místech.

HonzaC2: obvzlášť díky za pomoc s ME ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde o to, proste tak to je.

Mam auto z 99 roku, a mam tam 30 pin zasuvku, zatial ju nehladali, ale v novembri idem na EK, tak som zvedavi aj ja.

Technik by mal byt vyskoleny a nemal by od majitela zistovat kde to ma zasuvku a preco to nefunguje. na to tam je on.

Su to laicke reci, ale proste OBD v autach je rovnake az od roku 2000, ci az 2001.protokoly boli zjednotene. dovtedy mal kazdy vyrobca volnu ruku.

Takze mohol by si pytat spat peniaze za EK ktorou si nepresiel vinou technika, ze nevie co ma hladat a kde to je a ci to vobec funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...