Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

el. stahovanie okien nefunkčné 406


finej

Recommended Posts

nefunguje mi stahovanie el. okien na 406 r.v.2000,zo strany vodiča sa neda ovladat okno spolujazca a na strane spolujazca ide len smerom hore.pri merani na motorčeku som zistil že kable ktore idu do motorčeka ako keby neprahadzovalo fazovanie.kable som premeriaval na jednej aj druhej strane a su ok.stretol sa stým niekto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Ahojte nechcem zakladať nové téma ale keď je vlhko poprípade po daždi mi nefunguje sťahovanie vodičového okna. Len tak v ňom cvaká keď sa s tým niekedy babrem tak to nakoniec spustí, ale len niekedy kde sa nachádza riadiaca jednotka okna niekde vo dverách? Spínače som rozobral vyčistil ale nepomohlo to....😥

Ďakujem za rady

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to bude pravdepodobne spinacami  spinacmi 

premacknuta guma alebo zaoxidovane kontakty 

rozober spinac napoj  ho a tlac priamo na tie zelene pogumovane kontakty 

ak to bude fachat treba nove kontakty (tie pogumovane zelene) alebo celu lodku na diely 

aktivujes to tak ze stlacis najprv jeden   zeleny kontakt  vyvolas skokovy posun okna a potom po chvilke stlacis  druhy zeleny kontakt    sucastne s tym prvym   a vyvolas automatiku 

ak to urobis v opacnom poradi plati to iste len okno pojde opacnym smerom

dvojice su v rade(nie v stlpci) cize jeden  kontakt co ma priehlbinu a jeho kamarat je ten s kopcekom   (v rade)

 

to cvakanie znamena to ze okno sa snazi ist proti krajnej polohohe  cize mechanicky to nieje mozne a vypina elektronika motorceka koli pretazeniu

aj navzdory tomu ze mackas spinac s opacnou logikou cize smerom od krajnej polohy 

 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jednu dvojicu(ty mas modre) mas na spode takze najprv zmacknes ten vlavo okno niekam pojde skokovo a ak tomu primacknes ten v pravo sucastne ,vyvolas automatiku tym istym smerom

ak spravis opacne  ze najprv pravy a potom sucastne lavy tak okno bude robit to iste len opacnym smerom

potom vyskusaj aj vrchnu dvojicu musi robit toto iste  jak spodna 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pokud to není na spínači, může to být třeba někde v motorku nebo v kabeláži po cestě. Taky jsem zkoušel čistit spínače, měl jsem i nové, zkusil prohodit a pořád stejné... cvakání a oknu se v 95 % pokusů nechtělo nahoru. Pak jsem jednoho dne sundal tapec, vyndal stahovačku, motorek rozebral a kam jsem se dostal prostříkal olejem na kontakty. Pak to začalo chodit nez problémů... takže vím že to byl nějaký kontakt někde u motorku, ale nevím přesně kde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...