Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna gufera automatické převodovky


j.kuntos

Recommended Posts

ano prevodovka mi zacala hur radit a prokluzovat dnes jsem tedy dolil olej do prevodovky acajk.olej co kape  je cisty vune automatu oleje takze na 99procen je to prevodak,koukal jsem ze ta fotka te prevodovky je stejna jak ta moje simering c.1,ale nevedel sem jestli az vyndam prevodovku co me tam ceka za prekvapko,takze mel by tam bejt menic ktery sundam a dostanuse ktomu simeringu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdravim. Mel bych dotaz. Diky covidu jsem musel zajet na patou prohlidku (99tkm) do Peugeota v Nemecku, takze jsem bohuzel vsemu moc nerozumel. Pry dobry, ale mam tam lehkou ztratu oleje mezi motorem a prevodovkou (manualni). Ze pry prevodovku dolu, najit vadne tesneni a zpet. A doporucuji s tim i novou spojku. A pak ne mne vyhrkl cenu az 1800€😂 a opravu provest v co nejblizsi mozne dobe(zname Nemce, pod autem kapka oleje a uz je eko katastrofa). A ted nevim. Je to chyba ve vyrobe a po oprave budu mit klid nebo zase za 5 let mohu cekat problemy? A ta cena muze odpovidat jen oprave prevodovky nebo i s tou spojkou? 

Jinac hodiva sazba machanika 104€😀 a zaverecna cena pate prohlidky 8600kc, coz je srovnatelne s Prahou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus na ten olej sáhnout prstem a dát k nosu--převodový olej je cítit :), takže když je to převodový, je vadné gufero ve vodítku (nejčastěji)

jestli olej cítit nebude, je to motorový a bude vadné gufero za setrvákem na klice (nejčastěji)

gufera stojí relativ. pár kaček, ale musí se rozpůlit agregát a to už je větší oprava, při 100 tisících KM bych taky zvažoval i výměnu spojky, když je to demontované :myslim,  tolik teorie... 😂

pokud to kape málo a spojka je OK, tak v čechách se to neřeší :bojim, na STK utřeš hadrem a jedeš dál, ale sleduješ stav oleje v převodech, nebo dolíváš do motoru--to je jasné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem je, ze se pod auto nedostanu a pokud ano, tak je to cele zadeklovane. A tu spojku mi tam v protokolu taky doporucuje. Nicmene problem s ni ma jen tempomat, pokud ma ze 110km/h  akcelerovat na 6.st. To mi s autem slusne cukne a vypne se. Uvidim co mi v lednu reknou na TUV, treba prd uvidi pres ty dekly. Jinak tech 1800€ by sedelo na opravu a spojku?

Motor. olej jsem za posledni rok/13tkm nedolival. A za celejch 5let/99tkm max 0,75l 🙂 Jinak jsem si jeste vsiml, ze pokud nastartuji za studena, tak mi cca prvnich 15-30s v prevodovce divne cvaka/tika, jak rucickove hodinky:-)

Nicmene pokud jsem mu spravne rozumel, tak rikal, ze se do te prevodovk budou muset podivat a zjistit jake tesneni bude treba.

Jo a ADBlue pumpa jim je taky dobre znama😁 Me ted asi cekaji bohate investice, ale kvuli tomu jsme si nove auto nekupoval😭

 

Upraveno uživatelem AlBunda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, na naftových 508 je to taková klasika - gufero na klice. Taky to mám za sebou. Co se týká ceny, tak na výměnu spojky je normočas a + cena za matroš. To by asi věděl @jarokare nebo @ChouLu kolik hodin je předepsáno na spojku. Gufero se v té ceně už ztratí :myslim  Jinak já to řešil, až když to teklo opravdu dost, že jsem měl celý spodní kryt od oleje :(  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cenu opravy nevím, ale doporučuju opravdu zjistit, z čeho vlastně teče, pokud z motoru, tak to není problém, protože tam se olej sem tam kontroluje a doleje :myslim, ale jestli teče z převodovky, nedá se stav oleje lehce kontrolovat a převodovka bez oleje je za chvíli kaput...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok. Hladina motoroveho se nemeni, ale budu to ted sledovat. A jak jsem pochytil, tak rikal, ze prevodovka musi ven, kouknout co bude vse treba na ni udelat, objednat a zpet. Plus doporuceni vymenit spojku. Takze v lednu si nadelim jeziska a za daslich 100tkm zase:-)

Diky za rady a postrehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...