Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 hdi - nieco \"fuci\", velka spotreba, vyskakujuca mierka oleju


Parc

Recommended Posts

viete mi niekto poradit ohladom maleho problemu? mam 406 hdi a niekde na tej strane ako su rozvody pocujem nieco ako fucanie (niejaky pretlak/podtlak) a ako tak sledujem spotreba stupa do zavratnych vysin :-( viete niekto co by to mohlo byt? pripadne kde hladat nejaky problem? auto nedymi, aspon pri normalnej jazde nie, ked dam plny vidiet biely dym... tah to nestratilo... za kazdy napad vopred diiik... kurna na silvestra som mal ist na chatu ale sak nemam na com :-(

[upravil dne 15.1.06 Parc]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie aspon podla mojho pocitu vykon nestratilo len pri razantnejsej jazde to ma ukrutnu spotrebu a pri plnom plyne (jedine ako sa mi to podarilo odpozorovat bolo v noci ked zamnou slo auto so svetlami) dymi tak ze cca 5-10m zamnou este dym vidno... je to ale len cez spatne vidiet inak sa nemam moc ako pozriet, pripada mi to skor bledy dym.. ked idem mierne, lahka noha na plyne ide to bez dymu, aj spotreba je miernejsia....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak to ti utika nekde pri plnem plynu tlak vzduchu z turba..proto to kouri zrejme. A to syceni foukani nebo co je ono..musis projit vsechny hadice od turba pres IC(pokud mas 80kw verzi, pokud mas 66kw tak IC nemas) az k sani motoru. Nekde budes mit pralskou hadici nebo nejaky volny spoj mezi dvema kusy hadic/trubek... Muj nazor na tuto vec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ospravedlnujem sa za trosku zavadzajuci popis na zaciatku, pisal som to trosku v zhone... toto sycanie pripadne vyslovenetake bublanie pocut len pri volnobehu a lebo ked sa v nizkych otackach dostava motor do zaberu (rozbiehanie)... vtedy turbo este netlaci... ?? inak je to 80kw verzia s ic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ze netlaci resp tlaci ak tak zanedbatelne som hodnotil podla toho ze ked som posledne videl nazivo pri nastartovanom motore odpajat hadicu sania (za ic) tak z toho nic neslo :-).... jj a od 1000 ale ak ma motor volnobeh cca 800? neviem niesom nejaky odbornik ale myslim ze pri volnobehu nieje vo vyfukovom potrubi dostatocny tlak na to aby roztocil turbo.. alebo ano? no prave som dotelefonoval so znamim tak snad zozeniem nejaku garaz so zdvihakom alebo jamou a pokukam to... potom dam vediet... zatial dik za rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no dielna zohnata, zajtra mozem ist... co sa tyka toho sania tak trosku zavan tam asi bude ale nejaky podstatny tlak nie... a skusal som to tocit na volnobehu aj do vyccich otacok s odpojenym sanim naozaj to vobec nedymi :-) takze ak tak, tak to sycanie vidim problem v tych tenkych hadickach asi skor... tiez by to mohlo byt strelene tesnenie na vyfukovom potrubi (pri turbe) ten pazvuk... ale stale to nevyvetluje tu spotrebu... asi by som sa zameral na mozne priciny vysokej spotreby.... mate niekto nejake navrhy? zajtra idem pozhadzovat vsetky plasty pozriem co to tam fuci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze nejaku tu hodinku som stravil pri aute, nic neobvykle som nenasiel... teda nic neobvykle... olejovu vanu musim pretesnit, odtrhnuty silentblok na motore, tecuca vodna pumpa, cele turbo od oleja (vraj po razantnejsej jazde by to mohlo byt ok neviem co na tom je pravdy hlavne ked na tom chodim ako v lete na saniach...).... ale ziaden zdroj toho fucania :-(... ten zvysok idem zajtra porobit... ono to nieje spojite fucanie ale take skor akoby pulzujuce plus v tom je pocut take blubotanie, zvukom sa to da prirovnat k tomu ako keby som od klapky odpojil sanie, ten zvuk co z toho pojde je podobny ale trubky, hadice su asi ok...aspon podla dnesnej kontroly... s tym ze v momente ako pridam kusok plyn, motor sa dostane nad cca 1300-1500 otacok tak to fucanie a bublanie prestane...viete niekto poradit co vsetko sa pri tychto otackach deje? diik

PS: Bruno dik za ten pokec o hdi len to budem musiet dakedy so slovnikom v ruke :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak servis sa zadaril, mno zadaril... bol som u jedneho znameho co mi popozeral vsetky pretlaky podtlaky ... takze hadice su naozaj ok.. cize nikde sa mi pretlak nestraca, nikade by nemalo nic unikat ci prisavat... pri plnom plyne to strasne dymi nacierno... jednak tam mam vraj presponovany rozvodak, tiez asi niektora klatka zla... (hm bol som s tym pred 2 tyzdnami v servise klatky vraj kontrolovali a boli ok...) jeden z tych pazvukov co sa mi z toho motora ozyvaju sa zosilil po tom ako sa odpojilo ovladanie egr..hm mozno sa zasekava a neotvara tak ako ma...

ok... takze co teraz... zajtra idem objednat silentbloky myslim ze tie zvladnem vymenit aj sam, radsej vmenim uz aj tie dva vrchne nakolko aj tie niesu zrovna 100% po novom roku by mohla prist vodna pumpa, necham vymenit tu a skontroluju sa pritom klatky... diagnostika bude az po 9tom takze potom budem mudrejsi snad... ak by ste mali este niekto nejake napady sem s nimi :-)

neviem ci sa najde niekto kto aj poradi alebo to bude len taky moj monolog :-) no kazdopadne verim ze nikomu nebude vadit ak popisem vsetko co sa s tym autom dialo mozno to niekedy v buducnosti niekomu pomoze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měnil jsem silentblok zespod motoru a nahoře.

Je to sice 97\', ale podle mne to bude stejný.

Ten dole (vedle vodní pumpy) byl dost děsněj, protože je k tomu blběj přístup i když to máš na zvedáku. Byl docela problém jej tam dostat. Ale nakonec tam je i když je blok trochu obochanej ....

Horní, co je vedle rozvodů byl v pohodě, poněvač se dá celý to rameno sundat a v klidu odělat starej a v klidu na?ukat novej ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no takze staci rozobrat a zlozit celkom ok :-)... co sa silentblokov tyka... bohuzial objednal som dajake, prisli ine takze som to strcil do servisu kde to maju skladom... vymene za chvilku...

vodna pumpa nakoniec netiekla, len voda trosku slzila okolo jednej skrutky co ide cez vodnu pumpu...pretesnene>ok...

tiez vymenena dynamicka napinacia klatka na remeni pre pomocne zariadenia (ta stara uz doslova odskakovala pri nizsich otackach od toho remena... vyludzovalo to viac nez zaujimave zvuky...tu je ovsem problem.. zvuky pazvuky... stale je tam nieco co pripomina svojim zvukom klepajuce plasty ale to je skontrolovane nic plastoveho nehrkoce... mate niekto nejaky napad co vsetko by mohlo sposobovat taketo zvuky? neviem presne identifikovat odkial ale stale je to ta strana motora kde su rozvody pripadne vzadu za motorom ako je turbo... akekolvek napady vitane :-).. vopred dik :-)

turbo skontrolovane, vypada byt ok

vadne gufero co je na kluke smerom do prevodovky... zatial len mierne slzi, mlacky to nerobi, olej neubuda... gufero stoji vraj cca 1000-1500,- Sk, prevodovka, spojka, zotrvak musia dolu robota vraj na cca 6 hodin... takze kym nebude mlacky robit alebo neodide spojka neriesim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Parc

viete mi niekto poradit ohladom maleho problemu? mam 406 hdi a niekde na tej strane ako su rozvody pocujem nieco ako fucanie (niejaky pretlak/podtlak) a ako tak sledujem spotreba stupa do zavratnych vysin :-( viete niekto co by to mohlo byt? pripadne kde hladat nejaky problem? auto nedymi, aspon pri normalnej jazde nie, ked dam plny vidiet biely dym... tah to nestratilo... za kazdy napad vopred diiik... kurna na silvestra som mal ist na chatu ale sak nemam na com :-(

Mě tam něco zase popiskuje při mírném sešlápnutí plynu a jeho následném povolení a bohužel se to horší. Přitom rozvody, spojka i setrvák jsou nové nedávno. Prej to nemám tak poslouchat :D

Zdá se mi buď, že to jde někde z rozvodů a nebo jako za motorem a dělá to jen, když je motor zahřátej (teď v zimě 8-10min. jízdy).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

michal: popiskavanie to moze byt kludne nejaka klatka (menia sa na rozvodoch ale menili ti aj tie co su na remeni pre pomocne zariadenia?) inak kamarat ma trebars problem ze za mu tiez zo strany rozvodov ohlasalo strasne piskotanie skusal menit vsetko (remen, klatky...) stale to robilo pri zatazi (tocil si volantom, zatazil alternator a pod...) proste niektora z remenic je uz tak zodrata alebo kriva ze popiskava... (nie kriva ako vyosena ale tie drazky co su v nej su nepravidelne...) trocha vazeliny to vyriesilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Parc

michal: popiskavanie to moze byt kludne nejaka klatka (menia sa na rozvodoch ale menili ti aj tie co su na remeni pre pomocne zariadenia?) inak kamarat ma trebars problem ze za mu tiez zo strany rozvodov ohlasalo strasne piskotanie skusal menit vsetko (remen, klatky...) stale to robilo pri zatazi (tocil si volantom, zatazil alternator a pod...) proste niektora z remenic je uz tak zodrata alebo kriva ze popiskava... (nie kriva ako vyosena ale tie drazky co su v nej su nepravidelne...) trocha vazeliny to vyriesilo...

No nevim. V servise povídali, že to nic není, ale když se to zhoršuje, tak to asi něco bude. Řemeny jsou vyměněný všecky a rozvody krom pumpy jsou snad taky hotový (pumpa prej byla hodně dobrá). Akorát nevím, zda ta napínací kladka je dělaná. Někdo tady psal, že stojí 7litrů a to zase se mi zdá, že ty dělený rozvody byly kolem 10tky, takže by se do toho ta kladka asi nevešla. Je to záhada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak po nejakej dobe vozenia a trpenia vsetkych pazvukov co v sucasnej dobe lezu z toho auta je tu dalsia \"malickost\"... tou malickostou je to, ze poslednou dobou kedykolvek otvorim kapotu mam vytlacenu mierku oleja :-( viete niekto poradit cim vsetkym by to mohlo byt?.. olej to neprska len je ta mierka kusok povytlacena von .... este mesiac dozadu mi to nerobilo.. cital som nieco o zamrzajucich hadiciach odvetrania ale je tento problem aj u hdi? alebo co vsetko ine to moze byt?... tie hadice pojdem pokukat ale neviem :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...