Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vzduchový filtr 309


Dakaros

Recommended Posts

Čau lidi, nevíte, jestli se dá sehnat kit sání na peugeota 309, 1.4i?

Protože na originálním sání jsou různe hadice, oddechy par a tak. Ještě jsem neviděl žádný kit sání, který by to tam měl a hadičky prostě odříznout asi nebude to pravé ořechové. Dík moc. Dan:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: durino81

Původně zaslal: Crack

Původně zaslal: durino81

Alebo si tam daj len sportovu vlozku (bavlnenu), miesto papieroveho originalu (pokial ti nejde o zvuk). Ja ju tam mam a som spokojny.:roker Mam tam Kingdragon.

a co stála ta vložka?

1896,- SK, kupovane v Bratislave.

:o tak to je mazec!a mělo to nákej učel za ty prachy?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Crack

Původně zaslal: durino81

Původně zaslal: Crack

Původně zaslal: durino81

Alebo si tam daj len sportovu vlozku (bavlnenu), miesto papieroveho originalu (pokial ti nejde o zvuk). Ja ju tam mam a som spokojny.:roker Mam tam Kingdragon.

a co stála ta vložka?

1896,- SK, kupovane v Bratislave.

:o tak to je mazec!a mělo to nákej učel za ty prachy?

Ano, zlepsila sa pruznost motora v nizsich otackach - zvysil sa krutiaci moment v nizsich otackach. Zacina to tahat uz od cca 1500 otacok, lepsie, ako predtym. Je to preto o nieco zivsie. Maximalnu rychlost som zatial netestoval (180km/h mi to slo). Povedal by som, ze krutiaci moment je dost vyrovnany v celom spektre otacok (od 2000 do 5500), resp. linearne stupa. Ale to je len moj subjektivny pocit. Ked treba predbiehat, to samozrejme vytocim. Jazdi sa s tym dobre.:D Udajne to ma pri zachovani stylu jazdy aj znizit spotrebu, lebo to nemusis tak vytacat, ked chces pridat, ale ked je to uz zivsie, kto by to potom nevyuzil?:D Ja mam rad sportovu jazdu.:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: durino81

Původně zaslal: Crack

Původně zaslal: durino81

Původně zaslal: Crack

Původně zaslal: durino81

Alebo si tam daj len sportovu vlozku (bavlnenu), miesto papieroveho originalu (pokial ti nejde o zvuk). Ja ju tam mam a som spokojny.:roker Mam tam Kingdragon.

a co stála ta vložka?

1896,- SK, kupovane v Bratislave.

:o tak to je mazec!a mělo to nákej učel za ty prachy?

Ano, zlepsila sa pruznost motora v nizsich otackach - zvysil sa krutiaci moment v nizsich otackach. Zacina to tahat uz od cca 1500 otacok, lepsie, ako predtym. Je to preto o nieco zivsie. Maximalnu rychlost som zatial netestoval (180km/h mi to slo). Povedal by som, ze krutiaci moment je dost vyrovnany v celom spektre otacok (od 2000 do 5500), resp. linearne stupa. Ale to je len moj subjektivny pocit. Ked treba predbiehat, to samozrejme vytocim. Jazdi sa s tym dobre.:D Udajne to ma pri zachovani stylu jazdy aj znizit spotrebu, lebo to nemusis tak vytacat, ked chces pridat, ale ked je to uz zivsie, kto by to potom nevyuzil?:D Ja mam rad sportovu jazdu.:roker

ještě otázečka,jak¨na tom byl původní filtr?jako myslím se zanešeností?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Crack

Původně zaslal: durino81

Původně zaslal: Crack

Původně zaslal: durino81

Původně zaslal: Crack

Původně zaslal: durino81

Alebo si tam daj len sportovu vlozku (bavlnenu), miesto papieroveho originalu (pokial ti nejde o zvuk). Ja ju tam mam a som spokojny.:roker Mam tam Kingdragon.

a co stála ta vložka?

1896,- SK, kupovane v Bratislave.

:o tak to je mazec!a mělo to nákej učel za ty prachy?

Ano, zlepsila sa pruznost motora v nizsich otackach - zvysil sa krutiaci moment v nizsich otackach. Zacina to tahat uz od cca 1500 otacok, lepsie, ako predtym. Je to preto o nieco zivsie. Maximalnu rychlost som zatial netestoval (180km/h mi to slo). Povedal by som, ze krutiaci moment je dost vyrovnany v celom spektre otacok (od 2000 do 5500), resp. linearne stupa. Ale to je len moj subjektivny pocit. Ked treba predbiehat, to samozrejme vytocim. Jazdi sa s tym dobre.:D Udajne to ma pri zachovani stylu jazdy aj znizit spotrebu, lebo to nemusis tak vytacat, ked chces pridat, ale ked je to uz zivsie, kto by to potom nevyuzil?:D Ja mam rad sportovu jazdu.:roker

ještě otázečka,jak¨na tom byl původní filtr?jako myslím se zanešeností?

Novy nebol, bolo na nom trochu prachu, ale myslim, ze nic hrozneho. Mam ho niekde v pivnici v igelitke...:D Neviem posudit, toto je moje prve auto a prva vymena filtra.:myslim Bavlneny filter ma ale podla vyrobcu o 40% vyssiu priepustnost vzduchu, oproti papieru, preto aj ten lepsi krutak. Neviem, musel by som skusit dat tam novy papierovy filter, aby som to dokazal objektivne zhodnotit. Zatial som vsak spokojny a nelutujem tie peniaze. Jazdim s tym bavlnenym od januara tohoto roku a vyhovuje mi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc! Vypadá to zajímavě, asi do toho pujdu! Jen mi není jasný, jak je tam zapojenej ten oddech par z víka ventilů? A u originálu je ještě nějaká klapka, která bu? nasává studenej vzduch, nebo se nějakym podtlakem, asi z toho odsávání par přepne a nasává to teplej vzduch ze svodů. Tuším, že to tam ani nemáš? Není s tím nějaký problém, když se to prostě odpojí???

Každopádně mockrát děkuji. Už vím, co budu schánět v nejbližších měsících. Dan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dakaros

Díky moc! Vypadá to zajímavě, asi do toho pujdu! Jen mi není jasný, jak je tam zapojenej ten oddech par z víka ventilů? A u originálu je ještě nějaká klapka, která bu? nasává studenej vzduch, nebo se nějakym podtlakem, asi z toho odsávání par přepne a nasává to teplej vzduch ze svodů. Tuším, že to tam ani nemáš? Není s tím nějaký problém, když se to prostě odpojí???

Každopádně mockrát děkuji. Už vím, co budu schánět v nejbližších měsících. Dan

na ten oddech par dej ten malinkej filtřik ktery tam ješte nemam, stoji asi jen 150, budu ho tam mít v sobotu a tu klapku neřeš nema to tam ani ten nejlepší kit. neměla by to smysl. problem s tím nemam a podle mě už to udelaly 2*309 1,4 a 1*uno 1,5

je to trochu lajcké a určite to jde i vylepšit:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Holly

Někde jsem četl, že sportovní kit sání přidá max 2% výkonu. Stojí vám to za to?:papa

Nejde ani tak o pridanie vykonu (koni), ale o to posunutie vyssieho krutiaceho momentu do nizsich otacok. A to za to stoji!:super

Pri tych roznych sportovych kitoch sania vsak treba dat pozor na to, aby to nenasavalo teply vzduch od motora. Aj preto som zvolil variantu bavlnenej vlozky filtra miesto originalu, lebo som nemusel riesit trubky, teplo atd... 309 ma sanie dotiahnute od masky, preto to saje studeny vzduch spredu. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...