Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Záhada hlavolamu peugeot 206 plus zvuky z vesmíru


kacer79

Recommended Posts

Dobrý den, ahoj, 

omlouvám se za divný nadpis, ale opravdu si nevím rady při hledání podivného klepání u manželčina peugeotu 206.

jedná se o zvuk který se projevuje pouze pokud je venku větší teplota 22 stupňů a více. Tento zvuk se ozývá od předního pružení u spolujezdce, za jízdy na nerovném povrchu. Pokud vozidlo stojí a propružím za blatník na pravé straně, zvuk se ozve.  Tlumiče jsou v pořádku, pokud mám auto na heveru, nikde nic není uvolněné. Jakmile je vozidlo v provozu v nižších teplotách klepání slyšet není.  ( zvuk bych charakterizoval jako klepání kovového dílu )  Kdo rozluští správně tento rébus, má u mě basu piv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když dáš auto na hever, tak se natáhne pružina a vše se odlehčí. Já taky něco takového řešil a nakonec jsem na to přišel tak že jsem zvednul auto, sundal kolo, sundal podběh, podložil spodní čep dřevěným špalkem a auto zase posadil. Pak je krásně vidět co a kde dře, nebo ťuká.

Máš dobře usazenou pružinu v miskách? Může pak být vychýlená při stlačení. 

EDIT: a jak víš, že jsou tlumiče ok? Zrovna na ten bych to tpioval. Má v sobě nejvíc teplotně závislých součástí a stav českých vozovek "lehce" napomáhá pravé straně k rychlejšímu opotřebení. 

Upraveno uživatelem Escaper
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyčka stabilizátoru?

Postav auto nad prohlubeň, nebo jedním kolem na obrubník, vlez pod něj a pomocník houpe autem, případně kolíbá ze strany na stranu.

Uslyšíš zvuk, případněto zjistíš prsty, když přiložíš na kloub s vůlí.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...