Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak se vám líbý...


Hrac.Dr.m

Recommended Posts

Ahoj,konečně mám auto který za něco stojí.Po důležitejch výměnách po koupy se ted koukám po autorádiu.

Našel jsem jich hodně a včera mě zaujal tenhle kousek http://www.roadstarshop.cz/autoradia/detail.php?zbozi=132

výkon teda nic extra.Cena bych řekl přijatelná.Podporuje mp3 což vyžaduju.A k tomu výkonu mám v plánu si stejně sestavyt audio o čtyřech repro (vpředu 2,vzadu 2) a jednoho basáku do plata.Takže ke všemu budu mít zesilovače.Jaký máte rady a nápady pro music do 205ky???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noo.. ehm... ja som pocul hrat niekolko Sencorov (Roadstar je podobne) ... a pravdu povediac.. ja by som to do auta nedaval:bojim:bojim:bojim

Ale je to kazdeho rozhodnutie, kolko do toho moze obetovat...

Design je tiez vec vkusu... ale prepac, toto sa mi zda gycove :(

Skus trochu nasetrit a radsej nejaky nenapadny Pioneer, alebo Panasonic...

Kvalita zvuku je casto rozdiel medzi nebom a zemou :papa

[upravil dne 24/12/05 ALFWORKS]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommy306

upřímně...:bojim

todle se mi nelíbí ani vzhledově, ani parametrově, ani cenově

koukni na toto nebo já osobně jsem spokojeným majitelem tohoto a určitě není špatný třeba toto nebo toto

ceny ber jako orientační, určitě není problém najít tyhle modely levněji:papa:papa

Teda musim uznat že výjmečně bych dal přednost i JVC.Vypadá pěkně a cena by byla přijatelná.Ten Clarion by taky šel.Oni stejně většinou dělaji více barevnejch variant podsvícení nebo má jedno rádio několik podsvícení.Jo,a ten Panasonic by vtomhle podání taky šel.Řekl bych že celkem slušnej výkon.Bohužel stou cenou mám pocit že pokud je to u Panasonicu za necelý 4tácy tak třeba v Datartu to bude o 20-50kč levnější jinak nastejno.

Musim se ještě někde pořádně porozhlídnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to rádio asi fakt nee :bojim

a pokud by jsi chtel vše hnát přes zesík máš zásadní problém ve výstupu 1xRCA :o

navíc pokud spatný zvuk zesílíš jsi na nejlepší cestě k záhubě repra :mrk

nevím sice jaké chceš zesíky a repra ale je to celkem i o penězích a také o kabelech a dalších věcech takže se určitě vyplatí připlatit za rádio, pokud chceš rádio za 3.000,- tedy jedno z nejlacinějších kolik máš na ty zesíky a repráky?

a jedna rada závěrem lepší je kvalitní rádio + kvalitní repro na rádio než sh*it rádio + sh*it zesík + sh*it repro, málo je někdy více:super

[upravil dne 25/12/05 mk405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

to rádio asi fakt nee :bojim

a pokud by jsi chtel vše hnát přes zesík máš zásadní problém ve výstupu 1xRCA :o

navíc pokud spatný zvuk zesílíš jsi na nejlepší cestě k záhubě repra :mrk

nevím sice jaké chceš zesíky a repra ale je to celkem i o penězích a také o kabelech a dalších věcech takže se určitě vyplatí připlatit za rádio, pokud chceš rádio za 3.000,- tedy jedno z nejlacinějších kolik máš na ty zesíky a repráky?

a jedna rada závěrem lepší je kvalitní rádio + kvalitní repro na rádio než sh*it rádio + sh*it zesík + sh*it repro, málo je někdy více:super

[upravil dne 25/12/05 mk405]

Tak já neřekl že bych šetřil na kabelech a na repro!Je mi jasný že to nemůžu tahat přes náký kabílky a spolíhat že mi to nevyhoří až to nechám pár minut hrát...Říkal jsem si že bych do toho investoval tak do 15.000,-.Teda pak bych fakt rád sestavu z jednim basákem 2x přední,2x zadní repro a možná ještě náký ty malý vejškáče na palubku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sedlous

No uvažuju taky o koupi novýho rádia a zatim jako vítěz mi vychází tohle http://www.ryves.cz/autoradia-zesilovace-reproduktory-tuning/detail.php?id=355 akorát v černý barvě... jediný co sem zatim koukal umí přehrávat formát WMA sice nevim jestli je to důležitý... :myslim

Hmm,moje oblíbená značka.Otce jsem před nákym rokem ukecal taky do jednoho Pionera.Byl teda cenově nad deset a má trochu větší výkon (4x50w).Tohle bych taky bral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

no za 15.000,- už se dá něco vymyslet, zítra ti sem něco nadhodím, dneska už jdu do hajan :papa

Jo,já si taky myslim že to už je slušná cena na slušnou aparaturu.Ikdyž mě všichni řikaji že do takovýho auta se to nevyplatí.Já si zase řikám že to je věc kterou si vždycky můžu vymontovat a namontovat jinam.

Jinak takovou pořádnou music tam chci dát až to bude (v létě) po laku a nechám si dát (alespon dozadu) černý fólie aby to nikoho moc nelákalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nechci ti až tak brát iluze s tou slušnou aparaturou ale řekl bych žě za 15.000,- můžeš mít rozumnej základ ;) co bude hrát a ne jen dělat bordel :aut

ted ještě koukám že to máš do 205 a basák chceš do plata, nevím jestli je to rozumné, hodně lidí ti řekne že basa v platu nezahraje tak dobře jako box, já mám basu v plate a hraje docela slušně ale má to dos velká uskalí:

1) musíš udělat plato alespon z 22mm tlusté MDF (neco jako dřevotříska, ale mnohem pevnější a težší) aby to ten basák udrželo a nelítalo to i s ním

2) musíš to dobře upevnit tedy nejlepe napevno přišoubovat a nejlépe k železu, takže se z toho stane neoddělávací plato což u kufru 205 nebude ideální :myslim

3) musíš to dobře upevnit hlavně kvuli tomu aby ti to při případné nehodě neuseklo hlavu, na to se dost často zapomíná :bojim:bojim:bojim

205má takypozice jen pro 13cm repro ideal nější by bylo 16cm ale to se dá přežít jen je nutné prověřit montážní hloubku aby se ti tam vešli ;)

rádio je to zdroj zvuku od které se vše odvíjí: 5.400,- nebo 5.300,-

Pioneer DEH-4700MP

nebo

Alpine CDE-9843R

repro:

- přední bych volil na rádio samo komponetní (malé výškáče na palubce;) ): 2.000,-/pár nebo 2.300,-/ pár

pro rock a kvalitu:

helix blue 52

nebo pro taneční:

Hertz DSK 130

-zadní bych volil osobně stejné (má to pak odevšad stejnej zvuk) nebo ovály (mají více basu ale to nebude k subwooferu potřeba nebo nejlépe 16cm bratříčky dle předních: 1.700,- až 2.400,-

6x9\" ovály:

Helix Blue 69

Hertz DCX 690

16cm:

Helix Blue 62

Hertz DSK 165

basák:

- basák samotnej: 2.300,-

Carpower Blackbass-10

- box pro basák: za 1.500,-

když počítám že si ho člověk sám udělá z MDF + koberec + terminál + šrouby + lepidlo + tmel tak si myslím že by ses do toho vešel

- neba basák s boxem: 3.500,-

Helix Deep Blue 12 Single

zesík:

- zesík pro basák samostanej: 3.000,-

Carpower HPB 1502

-zesík pro basu v boxu: 3.400,- nebo 4.900,-

Carpower Wanted 2/160

nebo

Helix DARK BLUE 2

napájecí kabely pro zesík + pojiska: 700,-

Carpower 100 KIT

signálové kabely pro zesík: 400,-

Cinch kabel CA-50

repro kabely záleží na délkách takže odhad: 600,-

kabely reproduktorové

pro repro 2x2,5mm: přední po 2m + zadní po 5m - celkam 15m*29,- = 450,-

pro basu 2x4mm: 2 až 3 m *35,- = 100,-

pokud by jsi trval na basáku do plata:

-zesík pro basu v boxu: 3.400,-

Carpower Wanted 2/160

- basák: 2.000,-

pioneer TS-W255F

tenhle zrovna mám. možná ho budu brzo prodávat :mrk

Obávám se že jsem se ale do ceny nevlezl :myslim chtělo by to tak těch 18.000,- nebo zvážit jesli jsou zadní repra potřeba. přeci jenom je to menší auto :mrk repro kable by mohli bejt taky levnější z eletromateriál prodejny, na rozměru ale nešetři zrovna tak na signálovejch a napájecích :bojim nebo sedá koupit něco staršího levněji, občas to někdo prodáva třeba ještě s roční zárukou za polovinu ceny :mrk

tak ted jsem zvědav jak se stím popereš :roker

[upravil dne 26/12/05 mk405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm,no dobrá cena...Ale nevim jestly by mě rodiče nedaly do blázince když bych měl v autě hudbu drašší než samotný auto:roll...

No,to vynecháme.Mám vzadu jeden problém(ted to je spíš výhoda) mám dělitelný sedačky ale zatim se mě teda nepodařilo je obě sklopit tak abych měl kufr až k přednim sedačkám.Takže v tomhle směru bych zvolil asi ten basák v boxu.

Ty zadní repro bych tam celkem bral.Koukal jsem na všechny co si mě ukazoval a myslim že bych to složil takhle

Přední - 52Helix blue 52

Zadní - Helix blue 62

Basák - Helix Deep Blue 12 Single

Zesík - jak jsem tak pochopil tak tenhle by mě k tomu mohl jít. Carpower Wanted 2/160

Tu kabeláž k tomu.Tam je ale větší možnost že jí seženu za lepší ceny.

Ještě bych měl otázku co udělám stima zadníma reprákama?Teda přesněji řečeno stima vejškáčema co k nim jsou.Ty můžu namontovat normálně do plata nebo je tam nemusim dávat vůbec?

Ještě ktý ceně,skusim zapojit kontakty a možná že to bude o něco lepší.

PS:Rádio asi tohle - Alpine CDE-9843R

Co ty na to?Mysliš že to bude hrát nebo to vyhoří???:D

[upravil dne 26.12.05 Hrac.Dr.m]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: Hrac.Dr.m

Hmmm,no dobrá cena...Ale nevim jestly by mě rodiče nedaly do blázince když bych měl v autě hudbu drašší než samotný auto:roll...

No právě ty ceny se nesmí rodiče (popř. manželka) dozvědět, jak si myslíš že to dělám já? :D

No,tak manželka zatim neni a přítelkyně mě nic neřekne protože ví že jsem si na to vydělal.Rodiče?No tak jsem už plnoletej takže jim to může bejt jedno.A zase jak jsem už psal.Takový ozvučení v autě je věc kterou si můžu při změně vozidla vyndat a dát jinam.Takže je to lepší investice než kdybych na 20let starym autě nechal dělat komplet generálku za 30klacků a stejně věděl že to auto takovou hodnotu už nikdy mít nebude!

Hlavně by teda bylo potřeba aby mě nikdo nasadil na zadek černý fólie aby to lidi moc nelákalo.Ještě centrál a alarm by to chtělo sehnat.Ono stejně když to nikdo bude chtít vykrást tak to vykrade ale já stimahle blbostma budu mít alespon větší jistotu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj s cenama je to tak že podléhají utajení a nikomu se neříkají :D a neboj dost lidí má dražší audio než auto:mrk

pochopil jsi to správně a řekl bych že jsi zvolil tu lepší variantu :roker

jj zadní vejškáče dáš na plato i s reprákama, pokud by jsi je chtěl dát do orig. pozic musel by jsi mít 13cm (blue 52) i vzadu.

kabeláž jak jsem psal ušetřit na reprokablech dvojlinkách ale ne na napájení zesíku a signalovejch kablech:mrk

nezapomen si ještě zkontrolovat tu montážní hloubku v předních dveřích aby se ti tam to repro vešlo :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

jj s cenama je to tak že podléhají utajení a nikomu se neříkají :D a neboj dost lidí má dražší audio než auto:mrk

pochopil jsi to správně a řekl bych že jsi zvolil tu lepší variantu :roker

jj zadní vejškáče dáš na plato i s reprákama, pokud by jsi je chtěl dát do orig. pozic musel by jsi mít 13cm (blue 52) i vzadu.

kabeláž jak jsem psal ušetřit na reprokablech dvojlinkách ale ne na napájení zesíku a signalovejch kablech:mrk

nezapomen si ještě zkontrolovat tu montážní hloubku v předních dveřích aby se ti tam to repro vešlo :bojim

Jasný,já už se ale nák nemůžu dočkat až si budu moc v autě vyhrávat. Takže možná při nejblišší příležitosti koupim tu sestavu co jsem psal akorát na zadní plato dám Helix blue 69.A zatim vynechám basák v boxu a zesilovač.

Ještě mi ale pověz jak je to stim extra basákem?To je na tom rádiu přímo nákej extra výstup na basák nebo jak a odkud bych ho měl napojovat???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...