Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Skřípání plastu


A-daS

Recommended Posts

Ahoj.

Potřebuji radu. Najednou se mi ozývá skřípání plastů u spolujezdce nahoře na palubce, v místě okolo toho repráčku. Nedokážu úplně přesně říct kde to je. Vymontoval jsem kvůli tomu ji přihrádku spolujezdce, ale na nic jsem nepřišel. Nesetkali jste se někdo s tím? Případně někdo nápad co by to mohlo být? Je to fakt nepříjemné i přes puštěnou muziku. Děkuji za případné rady.

Adam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Pacho69 napsal:

Mě skřípal ten plast nad zpětným zrcátkem co zakrývá senzory. Hrozně blbě se to lokalizovalo. Tak abys to vyloučil. Asi jsem do toho nějak "narazil", když jsem sundával starou Rakouskou dálniční známku a strašně dlouho jsem zdroj pazvuků nemohl najít.

Děkuji za pomoc. Nicméně jsem požádal manželku aby řídila a já si sednul na místo spolujezdce a opravdu to skřípe vpravo u okna někde okolo toho repráčku. Jsem z toho nešťastnej....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, martinecondrej napsal:

toto mi občas vrže už od nového auta, přesně stejné místo. Zkoušel jsem vyndat repráček, vypodložit, rozebíral jsem sloupek, schránku. Nic nepomohlo a už jsem na to rezignoval

Mě to právě nedělalo:-( Byl jsem na výměně kabinového filtru a od tý doby to dělá. Ale řekl bych že to asi nebude mít s tím spojitost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem konečně zjistil ,co onen zvuk dělá. Je to kus plastu který je připevněn venku viz obrázek. Stříknul jsem tam WD a přestalo to, ovšem jen asi na 50km, pak to začalo skřípat znovu. Někdo nějaký nápad co s tím? Chtěl bych to sundat,ale nevím jak to tam drží, abych to ještě neurval.

Peugeot_5008.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, pette napsal:

prostříkni to sprejem na ošetření pneu a venkovních plastů nebo silikonovým sprejem

Díky moc, vyzkouším a dám vědět. Nevíš jestli to je jen nacvaknutý nebo tam je sroubek? Nejraději bych to sundal, ale mám strach abych to neulomil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Ahoj,

mám auto už více jak dva roky / 50tkm a kromě různého povrzávání a drnčení prakticky spokojenost. Poslední půl roku se objevilo drnčení někde jakoby z přístrojové desky pod volantem. Není to skřípání, ale drnčení při určitých otáčkách motoru. Při stání to nevodit nelze, pouze za jízdy, pokud je motor v zátěži a otáčky překonávají cca 2tis. Míra drnčení závisí právě na zátěži - vibrace od motoru. Logika věci mi vedla do motorového prostoru, kde jsem si různě podkládal volné plastové trubky k sání atd. , ale bez úspěchu. Nakonec mi došlo, že to musí být vevnitř, protože díky odhlučnění motoru bych to z venku neslyšel. Nemáte s tím někdo zkušenost? Díky.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jv1: no může to být z motoru, já přes měsíc hledal takové klepání zepředu, které přestalo, když se motor ohřál. znělo to jak zevnitř, nakonec jsem našel v motoru "trubičku", která nebyla zacvaklá v úchytu (nejspíš ji při servisu někdo vycvakl a už nezandal). A voilááá, už to nedělá. takže na odhlučnění motoru bych nespoléhal, klidně to tam může být.

A jak píše Ondra, v pojistkové skříni jsem nějakou dobu ladil umístění a vyvázání kabelů a hrkání konektorů. Vždy po servisu to pro jistotu zkontroluju.

A jednou se mi stalo, že jsem do přihrádky pod volantem strčil CDčko v tenký krabičce a pak na něj zapomněl, Ono se propadlo na dno a krásně hrkalo (hledal jsem to týden).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vyřešeno. Drnčení způsobovala hadice sání v motorovém prostoru resp. plastový kus, do kterého je zakončena. Je to takový výlisek v místě před baterkou. Nakonec to vyřešily dvě korkové podložky ze špuntu od šampáňa :-). Jinak bylo docela zajímavé hledání. Poslední dobou se to ještě zhoršilo, že se to dalo navodit i při stání bez nutnosti zátahu motoru. Což byla výhoda při hledání a zkoušení. Zajímavé bylo, že různou polohou plastu a hadice, která do něj vede se měnila závislost drnčení na otáčkách motoru. Původně to drnčelo při cca 1500 ot, pak při 1200 ot, pak dokonce od 1000 až do 1500 ot. .... a teď už to nedrnčí :-). Díky všem za odpovědi.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...
V 3. 7. 2016 at 19:53, A-daS napsal:

Tak jsem konečně zjistil ,co onen zvuk dělá. Je to kus plastu který je připevněn venku viz obrázek. Stříknul jsem tam WD a přestalo to, ovšem jen asi na 50km, pak to začalo skřípat znovu. Někdo nějaký nápad co s tím? Chtěl bych to sundat,ale nevím jak to tam drží, abych to ještě neurval.

Peugeot_5008.jpg

Kdyby to náhodou chtěl někdo ještě sundávat ,tak jsem to nafotil.Je to jen nacvaknuté.Ale opatrně ať nezlomíte ty tři spodní úchytky.

DSC_0009_2.jpg

DSC_0008_2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...