Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P 208 1,2 Vti - prva prehliadka


Návštěvník

Recommended Posts

osobně jsem u první garančky nechal vše na servisu, v době záruky to má totiž smysl--až se ti něco posere na motoru, servis může přehodit problém na tebe, protože za dodané díly zákazníkem nepřebírá záruku, navíc nechápu lidi, co si koupí nové auto a pak se škudlí o pár korun (Euro):roker, ano, po záruce si dělám základní servis auta sám...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Když už jsme u těch prohlídek, zajímala by mne účtovaná položka 1. servisního úkonu (nevím zda benzín nebo nafta je rozdíl a zda všechny autorizované servisy dodržují nějakou stejnou normu), ale 1,8 hodiny na to, aby vyměnili olej mi přijde trochu mnoho :-) Nevím, jaké jiné úkony dělali, ale jiný materiál než olej filtr nebyl účtován - u jiných značek obdržíte protokol, které úkony byly provedeny a co bylo kontrolováno, . Při ceně 900/1 hod (zde nelze nic namítat, hodinové sazby si zřejmě každý autorizák nastaví dle sebe) mi to přijde trochu jako drahota, vzhledem v jaké značce a kategorii vozu se nacházíme .... Nebýt smluvní záruky 5 let, asi bych zvolil jiné řešení ...  Ale chápu, vydělat na něčem se musí, na prodeji aut moc nezbývá, tak něco alespoň na servisu... Ale rád za své těžce vydělané, zdaněné peníze dostávám nějakou přiměřenou hodnotu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

servis musí na požádání všechny položky vysvětlit...,jinak s výměnou oleje je to dnes jak u blbých--všude samé kryty,dekly, potrubí co se musí oddělat, aby ses dostal k filtru, ke šroubové zátce na vaně atd., podle mě to dělají snad schválně,  když se člověk podívá pod kapotu, tak nevěří svým očím, kde umístil konstruktér PSA olejový filtr :mrk, přitom jiné značky ho mají krásně přístupný nahoře, kdy při výměně neukápne kapka oleje bokem, to samé je umístění palivového a vzduchového filtru u motorů 1.6 HDi--to snad rozhodl idiot, když každý blbec ví, že k filtrům by měl být přístup perfektní, když je to nejčastější úkon na motoru :myslim

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 2 roky později...

Zdravím všechny, mohl by mi někdo, kdo pracuje ve značce napsat, jaký čas je na prohlídku po 4 letech ? Popř. co všechno úkony 4 leté prohl. obnáší ?? Jelikož pracuji v oboru a prošel jsem několika japonskými značkami, o kterých se hovoří jako o drahých, tak mi moc normohodiny na 4. servis hlava nebere... pro vysvětlenou : auto je dosud v záruce, tak nemám jinou možnost, než prostě do toho servisu jet. Nejsem nijak skoupý, vím jak to v servisech chodí (jak někde se opravdu celý čas vozu věnují, jinde zajede a hned je venku - no taky si už dali pozor - minule jsem je časově vychytal na kameře - bez toho, abych to nějak komentoval či servisu vytýkal - nyní si již kameru vypnuli), ale tak nějak to musí mít hlavu a patu...Vím, že náklady servisu jsou vybavení, drahá školení, rostoucí mzdy, na druhou stranu bych rád platil za nějaké úkony, ne za to, že někdo povolí výpustní šroub oleje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ze zastoupení mám informaci, že veškeré časy a úkony jsou jen doporučení, nikoli závazné. Takže jsem zaplatil 2 hod servis, k tomu další časy za výměnu každého jednoho  filtru  /kabinový vyměním asi za 30 sekund, účtuje se 0,3 hod/ + výměna brzd. kapaliny a byl to celkem balík 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci nikoho hájit ani hanit, ale píšeš výměna filtru za 30 sekund. OK možná snad, bohužel tím to nekončí. Žádný mechanik u sebe nemá sluhu, který auto přiveze / odveze, zvedne auto na zvedák, přinese nový filtr a jiný použitý materiál, odnese starý materiál do odpadu atd...  

Asi moc koukáš na přenosy F1 kdy se pneumatiky mění do minuty včetně nastavení křídel. 

Tímto končím, nechci tady vytvářet nic neřešící dopisování

Upraveno uživatelem JVT
text
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Peetan taky si umím garančku udělat sám, taky jsem je kdysi dělal v práci, a taky musím dát auto do pežotu, abych dostal razítko do servisky, asi takových bude všeobecně dost, tak vo co de?

já nechávám dělat jen první garančku a pak auto servisuju sám, když jsi z oboru, tak proč platíš takovou dlouhou záruku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám pětiletou záruku zdarma, takže podmínka je autorizovaný servis. Vůbec nic  nenamítám proti autorizovanému servisu, jen jsem srovnával, za jaké časy dělají servis u jiných značek a kolik času jsem platil já. No a za 3 dny jsem byl na STK, takže jsem viděl, kolik destiček vepředu  zbývá. Minule alespoň zmínili destičky vzadu (většinou bývá první předek), když jsem se na ně díval, tak úplně v pohodě, tentokrát o brzdách ani zmínka... Asi nebyla nálada mechanika se podívat ...Byl to poslední servis, takže vyřešeno 🙂 Ještě jednou : nemám problém zaplatit jakýkoli servis - akorát čas by měl být trochu přiměřený úkonům -  a klidně tam i započítám, že mechanik musí jít filtr pomalým krokem někam vyhodit 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to samozřejmě vím, že platí bloková vyjímka EU, ale v případě závady se servisem nebudu dohadovat a soudit,  že neautorizovaný servis něco udělal "špatně". Navíc ta pětiletá záruka, která už není ze zákona, ale smluvní, je právě podmíněna pravidelnými servisy v autorizovaném servisu. Sám asi víš, jak se servisy chovají při řešení jakékoli garanční opravy, pokud vozidlo k nim nejezdí na pravidelný servis 😞 Takže byla to moje volba, zda jezdit na pravidelný servis a mít 5 let záruky nebo ne. Je to uzavřeno - od této doby autorizovaný servis nenavštěvuji a o tomto konkrétním si myslím své. A to nebudu popisovat chování pracovníků, přestože o sobě víme a známe se. Prostě byl špatný den .. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v poslednich dvou letech petilete zarucni doby si stebou vytre zadek kazdej autorizak, viz rozdil na co mas narok v prvnich dvou letech a na co mas narok v dalsich trech letech.  viz serviska a v ni popsane obecne zaruky.... o zaruce na karoseriii 10 let se nebudu bavit uz vubec , ta je k smichu uplne  . 

To je jako s doživotní zárukou u pneu z číny.....vydrží Vám až do smrti 🤣😂  

(to uz bylo na odlehceni)

- k tvemu dotazu . nevim co mas presne za auto a motor a kolik si najel km na 4. prohlidku. obecne by nejdrazsi prohlidka mela byt 3. prohlidka ale zalezi na najetych km  a samozrejme pokud jsou vice prace diky stylu jizdy a podminkam jezdeni.  

klidne napis co vse ti delali plus ty km co mas a hlavne teda co mas za karu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Káru mám uvedenou v profilu a zobrazující se v příspěvcích. Daleko nejhorší na tom je, že jsem byl týden po servisu na STK a tam mne vyhodili za přední brzdy - destičky 0,5 mm a kotouče pod minimem  a   s povrchem bez komentáře .. Vím, že svět není ideální, zaměstnanci, mechanici, bla bla, ale tohle mne fakt nadzvedlo. Auto po servisu s brzdami v tomto stavu. No a při řešení ani slovo omluvy. Takže s tímto servisem jsem definitivně skončil a další auto už P nebude, protože takový přístup autorizovaného servisu je fakt mimo mísu ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno podívej, taky vím že je v servisech bordel,  proto si dělám údržbu sám, ale co nechápu,  jak sám  píšeš že jsi z oboru (jen děláš japonce ), ale jaksi vůbec nevíš, že na SVEM autě máš destičky 0.5 mm, kotouče sjeté a povrch kotouče je podle tvých slov ,,bez komentáře'', což na přední brzdy je fakt bez komentáře :myslim

kdybys nahoře napsal, že pečeš rohlíky, nebo operuješ kolena, ušetřil bys mě tohodle psaní :nevim

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od toho jezdím do servisu a očekávám stejnou péči, jakou věnuji zákazníkům já - a to proč tam jezdím a neudělám si to sám je nepodstatné - to je má volba (přiznám, že v tomto případě asi ne moc šťastná) . Destičky si zkontroluji při výměně kol na jaře a zimě.  Nebo ty je snad kontroluješ každý měsíc ? Diskuze proč a nač je zbytečná - jde o to, že brzdy v tomto stavu pustili z autorizovaného servisu bez jediné zmínky. Takže tvůj komentář neberu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...