Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nefunkční stahování oken Peugeot 406


Gary81

Recommended Posts

před 19 minutami, pavelu96 napsal:

Ta celá "převodovka" (motorek) je jediné co zabrání posunutí spouštěče nahoru a dolů. Pokud se povolí ty šrouby ,vyndáš motorek i s převodovým kolečkem. 

Taky nerozumím co je to "bez otáčení šneka nepujde" :D

Taky nevíme proč vůbec chce @Charlie1 vymontovat spouštěč? :myslim :D

Se koukni o kousek nahoru a pochopíš toho šneka -

@Charlie 1 připoj 12v na motorek, pojede na jednu stranu, když přehodiš polaritu tak pojede na druhou stranu, tím si posuneš okno kam potřebuješ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám takový pocit, že takový případ se mi podařilo vyřešit normálním vyháknutím celého mechanismu stahovačky z děr, jejím naklopením a stáhnutím i s oknem kousek dolů tak, aby se dala vyháknout ze skla. Už si to přesně nepamatuju, ale mám pocit, že se to udělat dalo. Jinak ještě taky můžeš rozbít sklo, to je stejně bezcenné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připojit baterií a dat na kontakty motorku,když to spojim naprimo bez pojistky nehrozí nějaký zkrat moturku?

Varianta rozbití případně v úvahu pokud vše selže...

Ta lišta v který jezdí jezdec je přišroubována 2 matkama zvenčí dveří... Jak píše Hurvajz...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AHA, a já si celou dobu myslel, že Ti nefunguje motorek :D

Tak sjeď dolů spouštěčem do montážní polohy (aby si snadno vycvakl sklo z plastu co ho drží) a postupuj, jak jsme psali s Radkem výše...:papa

Jasně MATKA - né šroub...

Proč tam nepřipojíš normálně ten konektor co tam patří?

@Radek Hurvajz Šnekový převod s elektro částí motoru je jeden celek...

Upraveno uživatelem pavelu96
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, pavelu96 napsal:

@Radek Hurvajz Šnekový převod s elektro částí motoru je jeden celek...

Ale to já vím, jenže sundáním toho celku by si nijak nepomohl, to lanko tam drží a je namotáno na oběžném kole, s tím prostě neotočíš. Celá ta stahovačka je jeden celek. Leda by to rozmotal, ale to bych zpět dávat teda nechtěl

foto_obr-69463-a.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale pomohl - sundáním motoru (celku) s převodovým kolečkem uvolníš spouštěč a zatažením za bílý držák skla se přes kladky dá se spouštěčem hýbat nahoru i dolů.

Ty lanka tam jsou dvě - navinutá proti sobě v bubínku do kterého příjde nasadit převodové kolečko s motorkem.

I to celé rozpadlé jde složit - jen vědět jak :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, lanka jsou dvě, oba konce jsou v tom bubínku, uvnitř zavřený a lanka omotaný okolo toho oběžneho kola, sundánim celku motoru s převodovkou se nic neuvolní a s ničím nejde hýbat tak jak píšeš, evidentně jsi to nikdy nevyndaval ze dveří. Já ano, a to několikrát. Buď nerozumim tomu jak to podáváš a nebo mluviš o něčem jiném, jinak nevim. Myslím že mluvíš uplně o jiné stahovačce než té ze 406, tady se nic nenasazuje, je to jeden celek.

Ano složit to jde, jen pišu že bych to nechtěl dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mluví o tom, že když z toho vyndáš motor, to sklo pak můžeš zatlačit rukama dolů, což jinak neuděláš. To je celé. Když je z toho ten motor vyndaný, zřejmě s tím jde posouvat. To je spíš ale tip pro případ, že je ten motor KO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A řekl bych, že ten černý motorek z Tvého obrázku jde taky vyšroubovat a od spouštěče oddělit aníž by se to rozpadlo.

Máš pravdu nikdy jsem z 406 spouštěč nevydával. Ale z 207 jich bylo hodně. A podle fotek je to konstrukčně velmi podobné. Design se za těch pár let moc nezměnil. 

Upraveno uživatelem pavelu96
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zelené a světle bílé kolečko v motorku je nasazovací a melo by jít normálně oddělit od motorku a bubínku. A ten šnekový převod otáčí tim větším kolem.Takže by to "teoreticky " melo jít rozebrat.

Upraveno uživatelem pavelu96
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak operace se zdařila stahovačka je venku....

nejdřív proud do stahovačky,nastal problém je tady 5 pinu a nevěděl jsem ,který je na co,přístup za plechem na nic,vzdal jsem to...

odmontovaní 3 šroubu na stahovačce a 1 matka nahoře a  1 dole,bohužel jsem vše vyhakl jak motorek tak dolní šroub ,ale u horního jsem pohořel,okno bylo v nejvyšší poloze zavřené a abych vytahl šroub cca 0,5cm tak ani nahodou,nebo jsem nešika....

další pokus na stahovačce ze zadních dveří,odmontovat 4 torxy a  vytáhnout motorek,obal šel ale rotor zustal na hřídelce,ale jezdcem pohybovat nešlo a tou hřídelkou taky ne...problém je že když je stahovačka ve dveřích není tam moc vidět a přístup taky nic moc je schovaná za plechem...

poslední pokus než jsem do toho chtěl uděřit kladivem,oddělal jsem tapecí na svým autě,odpojil stahovačku z motorku,naklapl na dveře a sjel si dolů,šlo to dobře ,dveře jsem měl u sebe,není dobrý sjet oknem až dolů ,lepší je to nechat viz.foto

IMG_20170424_174524.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...