Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nefunkční stahování oken Peugeot 406


Gary81

Recommended Posts

Ahoj,

přestalo mi fungovat stahování okna u řidiče, motůrek běží, ale naprázdno, jako by odešly nějaké převody. Chtěl jsem motůrek vyndat, ale je propojený s mechanismem stahování přes lanka. Nevíte někdo motůrek vyndat? Lanka jdou nějak vyháknout? Koukal jsem že se prodává mechanismus a motůrek zvlášť, tak by to nějak mohlo jít, ale netuším jak:(

 

Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

 

Přesunuto do správné sekce.

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

To asi nepomůže. Pokud je poškozené ozubení (to se stalo mě na straně řidiče) je nezbytné vyjmout celý mechanizmus stahování - 3 šrouby + konektor napájení. Sklo zajistit lepící páskou v horní poloze a vycvaknout zámky. Motorek pak lze velice snadno vytáhnout tzv. na stole.  Problém bude s výměnou ozubeného soukolí. To mi dalo docela zabrat  a je to na delší popis. Tak pokud budeš mít zájem, dej echo sem nebo do SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Ahoj ,mám dotaz potřebují dostat ven stahovacku ze dveří řidiče, ale okno je v horní poloze a asi nevycvaknu okno z plastového běžce co drží sklo,jak nejjednodušeji sjet oknem dolu,sundat u myho auta tapeci a odpojit konektor od stahovacky a připojit ho ke druhým dveřím? Otázka je jestli je kabel dostatečně dlouhý....diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabely ve dveřích jsou v toleranci několika centimetrů  (rozhodně ho nenatáhneš k druhým dveřím). Povol šrouby motorku a spouštěč stáhni do polohy, kde vycvakneš ze svěrky co drží sklo.Zajisti sklo proti pádu, povol šrouby spouštěče a vyndej...

Upraveno uživatelem pavelu96
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže když povolim ty 3srouby stahování melo by me okno sjet dolů?No nevím když kouknu na tuhle fotku tak nevím jak?

Popřípadě vzít nabijecku baterii a přiložit na kontakty moturku ,je jedno jaky pol kam?abych neodpalil motorek el.není moje hoby

post-19069-0-00824600-1436089201_thumb.jpg

post-19069-0-73771300-1436081017.jpg

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na té fotce vidím velký prd - je strašně malá :D zkus jí zvětšit...

Vyšroubuj šrouby z motorku a vyndej ho, potom by zatlačením na sklo směrem dolů měl spouštěč sjet dolů (pokud nemáš přeskočené lanka a zaseklý spouštěč) nebo tíhou skla spadne po vyndání motorku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pracuju ve firmě, kde se vyrábí dveřní spouštěče pro VW ,Škoda, Toyota, i Peugeot a Citroen. Většinu z nich jsem do dveří nasazoval nebo vyndával...

U P406 je to jen teorie, ale z 95% jsou spouštěče stejné - liší se jen ve velikosti a konstrukčním provedení.

Dle obrázku ze serviceboxu je spouštěč podobný tomu co se vyrábí u nás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obavam se že samotný motorek se šnekem nevyndá. musel by nejdříve vyndat ozubené kolo.

Odšrouboval bych stahovačku, 3 šrouby u převodovky a po jednom na každem konci vodící lišty, nasledně celá lišta poklesne trochu dolů a rukou už pujde vycvaknout plast ze skla. Pak sklo přilepíš páskou aby nespadlo, vyndaš stahovačku a sklo pro jistotu podložíš laťkou nebo něčím podobným.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepodařilo se mi zvětšit ten obrázek, ale ten šroub na horním konci lišty nepůjde vyšroubovat právě kvůli sklu.

Pokud se vyšroubují ty tři šrouby u "převodovky" - motorku - měl by jít vyndat motorek na kterém je převodové kolečko, které zapadá do bubínku na kterém jsou navinutá lanka mechanismu. Po demontáži motorku by sklo mělo sjet dolů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To poškození bylo na druhé straně a zpětně jsem motorek nasazoval na nové kolo stejným postupem. Jde to dost ztuha, ale jde to.

Jen poznámka, nedělal jsem to ve dveřích, ale na demontovaném stahování na ponku v dílně.

 

Upraveno uživatelem FrantaCV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, pavelu96 napsal:

Nepodařilo se mi zvětšit ten obrázek, ale ten šroub na horním konci lišty nepůjde vyšroubovat právě kvůli sklu.

Pokud se vyšroubují ty tři šrouby u "převodovky" - motorku - měl by jít vyndat motorek na kterém je převodové kolečko, které zapadá do bubínku na kterém jsou navinutá lanka mechanismu. Po demontáži motorku by sklo mělo sjet dolů...

Ten horní šroub je napevno ve stahovačce, matka je z vnějšku a ta odšroubovat pujde.

Pořád nerozumim tomu "vyndat motorek" Pokud vyndám celou tu převodovku tak si nepomužu, pokud z tý převodovky odšroubuju motorek tak by to mělo být tak jak píšeš a Franta píše že to jde, podle mě to bez otáčení šneka nepujde, možná by se dalo s motorkem zatočit připojením na elektriku a on by vyjel ven, ovšem pokud se vubec točí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta celá "převodovka" (motorek) je jediné co zabrání posunutí spouštěče nahoru a dolů. Pokud se povolí ty šrouby ,vyndáš motorek i s převodovým kolečkem. 

Taky nerozumím co je to "bez otáčení šneka nepujde" :D

Taky nevíme proč vůbec chce @Charlie1 vymontovat spouštěč? :myslim :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...