Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klepání v převodovce 307 cc


Jaris

Recommended Posts

Zdar borci,potřebuji poradit a jsem už tak trochu v koncích. Vlastním 307 cc 2.0i 16V 100 kw. Začalo mě klepat v převodovce. Ozývá se takový kovový zvuk, jako klepání kladívkem do kovadlinky. Dělá to na volnoběh a když jedu v uličce, tak i na první, druhý a třetí stupeň. Ostatní v té rychlosti už neslyším. Abych to shrnul,  zvuk se zvyšuje s otáčkama a po sešlápnutí spojky to přestane. Zvuk se ozývá i když jedu z kopce na neutrál. Prostě když se točí převodovka, Jedině na zpátečku to snad nedělá. Spojka je nová. Měli jsem převodovku i rozdělanou. Jediný, co jsme našli je vůle na synchronech, Ložiska jsou v pořádku. Ozubený kola taky neponičená, jedině malinko chycená zpátečka, ale ta prý nemá synchron, a majitel přede mnou řadil asi jako kokot. Prý je to běžný. Poslechli jsme to i stetoskopem, nikde nic nedře. jen čistý klepot. Prý buď přežiju to klepání nebo výměna převodovky. Ten zvuk je opravdu nepříjemný. Sháním převodovku, ale nikde ji nemůžu sehnat. Mám tip 20DM74 a motor RFN. Nevíte někdo o nějaké jiné nebo, jak to vyřešit?

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...