Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výmena setrvacniku - unikatni reseni


tomask

Recommended Posts

Původně zaslal: MAJSNER-VÁCLAV!!!

Původně zaslal: mares

Václave, kolik máš najeto, že zlobí setrvačník?

strašne mooc:D 150t, ja snim jezdim i za roh do lidlu a spátky,jsem totiž strašně lenivé:mrk

Jak se ten problém v počátku začal projevovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nástup toho problému bych v kostce zhrnul asi takto: vibrace při neutrálu, pískaní při couvaní, hodně nepříjemné vibrace při neutralu, hodně neklidne vipinani motoru, vzkaz od technika v peugeotu:pane,za chvili Vám odejde setrvačník,doporučuji urychlenou výměnu. A teď babo raď :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: domav

Mě při nízkých otáčkách na 2-jku, nebo 3-jku, když sundám nohu z plynu auto tak divně hučí, nevíte jestli by to mohl být taky nečatý setrvák? :myslim

To netuším,ale přeji ti ať to není on.... zeptáme se kluků co už setrvák vyměnily, KLUCÍÍÍÍÍ, JAK SE VÁM ROZLOUČIL SETRVÁK? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MAJSNER-VÁCLAV!!!

Původně zaslal: domav

Mě při nízkých otáčkách na 2-jku, nebo 3-jku, když sundám nohu z plynu auto tak divně hučí, nevíte jestli by to mohl být taky nečatý setrvák? :myslim

To netuším,ale přeji ti ať to není on.... zeptáme se kluků co už setrvák vyměnily, KLUCÍÍÍÍÍ, JAK SE VÁM ROZLOUČIL SETRVÁK? :D

Tak nikdo neporadí............:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

For MAJSNER-VÁCLAV!!!: Mě loučící se setrvačník začal při rozjezdu vrzat jako by nebylo něco namazané, při vypínání motoru ten samý zvuk. S tím divným hučením jak píše "domav" jsem měl také problém, myslel jsem si, že je to spojkové ložisko, ale když si auto projel mechanik říkal, že ložisko to není. Při výměně setrvačníku jsem dal samozřejmě spojkové ložisko nové, to co tam bylo origo bylo úplně rozpadlé. V současné době mám s jednohmotnostním setrvačníkem najeto cca 3.000 km (Chorvatsko a zpět + popojížďky) a vše je super. I spojkový pedál jde lehčeji, zdalo se mě, že přítlačák na jednohmotnostním setrváku je "měkčí". Toď mé postřehy. ;)

[upravil dne 18.7.07 Stam]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja jsem na tom byl podobně, akorát jsem si toho všiml až při hodně problemovém couvaní do kopce -na to couvání měla největší vliv spojka která už se fakt loučí. A taky do mě fakt dost hodně reje partnerka že tu spojku už nemůže zmáčknout. A jako bonus si ze mě dělaj srandu v peugeotu, když tam jsem s partnerkou tak se nás ptaj jestli mi ten spojkový pedál nevadí a sledují reakci mé baby.... A taky mi naznačili že jednoho krásneho dne se auto už nerozjede... a pak ta cena:20tis setrvák + 10 spojka ách jo:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

setrvák+šrouby setrváku+lamela+přítlačák 5.000kč na vrakáči starší,spojkové ložisko nové za cca 700kč, nebo jen setrvák za 3.000kč a zbytek novej do 8.000kč dle výrobce v Auto Kelly a už jen ta práce a máš hotovo,ušetřeno cca 15.000-25.000kč :super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem koupil setrvák s přítlačákem a spojkou za 6.500,- Kč na vrakovišti Peugeot Rymice, je to vesnička u Holešova, okr. Kroměříž. Ten majitel vrakáču to bere někde z Prahy a pražák snad z vývojáku Peugeot ve Francii. Všechny uvedené díly byly jako nové, řekl bych 100%. Setrvák vyměňoval můj známý, který dělá v autoopravně v obci Vřesovice, okr. Prostějov, takže jestli jste někdo z okolí, tak tam to tedy už jednou dělali a já jsem z opravou max. sokojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stam

Já jsem koupil setrvák s přítlačákem a spojkou za 6.500,- Kč na vrakovišti Peugeot Rymice, je to vesnička u Holešova, okr. Kroměříž. Ten majitel vrakáču to bere někde z Prahy a pražák snad z vývojáku Peugeot ve Francii. Všechny uvedené díly byly jako nové, řekl bych 100%. Setrvák vyměňoval můj známý, který dělá v autoopravně v obci Vřesovice, okr. Prostějov, takže jestli jste někdo z okolí, tak tam to tedy už jednou dělali a já jsem z opravou max. sokojený.

A jaký máš motor, a jaký jsi kupoval setrvák jedno, nebo dvouhmotnostní???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Ahoj lidi, jsem čerstvým majitelem Peugeota 307SW 2.0HDi 79kw a chtěl bych poprosit, jestli můžete trošku podrobněji popsat počínající problémy se setrvačníkem?

Auto jsem "zdědil" po tatíkovi s najetými 108k km. On auto kupoval jako nové tady v ČR na konci roku 2003 a přesně dodržoval veškeré předepsané prohlídky - vždy v Peugeotu.

Je možné, že k výměně setrvačníku došlo v rámci některé z prohlídek. On je otitž ten typ, který tam auto nechá, pak mu zavolají, zaplatí co mu napočítají a odjede. Nic neřeší.

Z popisovaných projevů bych snad uplatnil zavrzání v okamžiku startu a při volnoběho, když stojím hned vedle auta. Uvnitř auta nic slyšet není a nějaké problémy se spojkou, nebo vybrace při volnoběhu nijak nepozoruji.

Marek S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...