Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2,2 HDI klepe motor


Forsajt

Recommended Posts

před 16 hodinami, Lihous napsal:

A dalsi asi spatny napad - je dostatecny podtlak.


U naseho mame vetsi zasobnik podtlaku  -  hodnota podtlaku by měla být mezi 0.8 a 1.0 bar za ménĕ než 30s od nastartovani motoru

doporucuji i nekolikrat slapnout na brzdu a sledovat jak rychle se dany podtlak opet "udela".

Podtlaky jsou taky dobrý, to bylo první, co jsem kontroloval. Hodnoty mám stejné i u druhého auta. Dnes jsem napíchl na diag moje auto a solenoid reguluje turbo hned od startu, byla tam hodnota cca 45% u vzduchu to vyletí po přidání až za 1000mg.  Když jsem napíchl to druhé, tak je solenoid na 95% a vzduch se dostane max k 500mg. Myslím, že to bude něco s elektrikou, která špatně ovládá regulaci. Chybu to stále nehlásí, turbo se občas chytne ale né nadlouho. Auto je přidušené, srovnal bych to s nouzákem ale proč to nic nehlásí? Přemýšlím, že tam dám druhou řídící jednotku ale nevím, zda to zvládnu. Musí se nová jednotka nějak nastavit? Nebo vyměním kus za kus? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale hodnota podtlaku neni o tom zda je okruh tesny.
Je tam dosazena hodnota ....?   neni ...?
Nevim nejsem v tomto nejky velky odbornik ale hodnotu podtlaku z diag nezjistim ....?
My ho merime rozpojenim vlozenim "tecka" s budikem a naslednym merenim .
Je fakt ze to nenapise zadnou zavadu - to je divne ....?
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ano to som pozabudol na tu vahu cim je obsah motora vecsi tym je aj ta hodnota vahy vyssia ja to rovnal so svojim 2.0 tam nepresiahnem hodnotu  600 tu u 2.2 je to uz vysie ale stejne asi ta nizsia hodnota vahy je sposobena ze turbo netlaci a tou vahou to prezenie menej vzduchu

ak by si opet odpojil ovladanie turba aby slo na max pravdepodobne zacne aj vaha davat vysie hodnoty

podtlak jedine tym budikom

 

no podla tvojho merania je asi spatne ovladany solenoid ako si pisal na zaciattku

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale já ho měnil! Zkoušel jsem ho dávat i ze svého auta a nic. Ten podtlak měřím podtlakovou pumpu s budíkem. Podtlak je dostatečný = 0,8 ( na svém mám taky 0,8) a nikde neuniká na 100%. 

Upraveno uživatelem Forsajt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Dojel sem na vypary na pumpu. Vypnul motor a čekal na místo,pak popojel ke stojanu. Natankoval 30l a je pravda že sem to trochu protočil než chytlo(docuclo naftu)nemám čerpadlo v nádrži ale balonek u motoru. Kdybych natankoval benzín tak nedojedu ani domů.7km.

Zítra zkusím diag. Ale normálně nic nesvítí. V závadách mam jen škrtici klapku vzduchu(P2111)otevřeno při vypnutém motoru.

Jestli nějaký bordel. Zkusím koupit filtr paliva a dám Tec 2000. Jestli půjde nějak zbaslit na hadicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by ses divil , kolik kilometrů jsou lidi schopný ujet v naftovým autě s benzínem v nádrži :D , proto se ptám , vím , že se to stát může . Ale když říkáš , že to dělá jenom na volnoběh , tak bych zkusil shodit řemen , jestli neklepe řemenice nebo nějaká kladka ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna rada pro ostatni.

Podivat se na slozenku co natankoval.

Lidi tvrdi do krve ze natankovali naftu,ale kdyz jim das palivovy filtr pod nos a vrazi jim do neho smrad benzinu tak se skrabou po prdeli.

Proste se podivej jestli tam nemas benzin a potom resit jinou vec,treba sundat remen pohonu prislusenstvi.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Večer jsem prohrabal koš:Ductenku sem nenašel. Každopádně když jsem jel z práce večer tak to delalo. Cely den v teplý garáži. Dorazil sem domů 8km.ohralo se na 80. Prestal jakykoliv nenormální zvuk. Rano nastartoval v pohode. Bez zvuku. 8km do práce a zase to dělá...teplota na 60.ale ne tak hlasitě. Diag krom zmiňované hlášky šetřící klapky (v plánu oprava po STK za tyden) nic neukazovala.Teď sem odpojil hadicku na pal.filtru směr k balonku. Napumpoval a je to žlutá nafta ONO tank. Odpoledne pojedu do Bosh servisu tak snad něco zjistí. Pokud to ovšem bude dělat když vyjedu z teplé garáže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý týden jsem jel Prahu,tak jsem po cestě natakoval u Sukorad tu jejich aditiva +, minimálně tři čtyři roky jsem tam nic nebral,pohoda ,jelo to bez problémů,přišel mráz,nastartoval jsem ale pro mě nezvyklé rachocení a klepaní,cca minuta,odpo jsem natankoval EO optimal a i preventivně VIF a ráno větší mráz -14 a naprostá pohoda,takže zase budu jen na tyto čerpačky koukat z boku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 2. 2018 at 8:14, Vlado81 napsal:

Večer jsem prohrabal koš:Ductenku sem nenašel. Každopádně když jsem jel z práce večer tak to delalo. Cely den v teplý garáži. Dorazil sem domů 8km.ohralo se na 80. Prestal jakykoliv nenormální zvuk. Rano nastartoval v pohode. Bez zvuku. 8km do práce a zase to dělá...teplota na 60.ale ne tak hlasitě. Diag krom zmiňované hlášky šetřící klapky (v plánu oprava po STK za tyden) nic neukazovala.Teď sem odpojil hadicku na pal.filtru směr k balonku. Napumpoval a je to žlutá nafta ONO tank. Odpoledne pojedu do Bosh servisu tak snad něco zjistí. Pokud to ovšem bude dělat když vyjedu z teplé garáže.

Tak po ujeti 100km přestal jakykoliv hluk i za studena. Takže to nabralo nějaký humus z nádrže. By mě nenapadlo že to může tohle dělat. Buď jede nebo ne! Ale že bude takhle hlučet a bez nějaké změny výkonu. 

Děkuji všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dovolím si  vrátit se zpět k původnímu tématu tedy turbo netlačí-  možná že máš obráceně  zapojený  hadičky na  elektropneumatic ventilu/solenoidu/ nebo  je přehozený konektor turba a  klapky egru.

Myslím že konektor turba je šedý a  a klapky egru modrý. Dále bych zkusil  napojit    elektropneumatic ventil turba přímo na vývěvu  a zkusit  zda bude turbo tlačit mm pokud  anuoje problém v  těch podlak hadičkch swirlu apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...