Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2,2 HDI klepe motor


Forsajt

Recommended Posts

Já ale nepsal, že podtlak musí tlačit. U 2,2hdi nasartuješ a k turbu hned naběhne podtlak, který z turba vysune regulaci, pří vyšším výkonu se snižuje podtlak a regulace zajíždí zpět do turba. Když ten podtlak odpojím, tak turbo tlačí na max. Podtlak na turbu je ok i membrána, chyba je v řízení toho podtlaku ale nevím na co se zaměřit, vše jsem snad prošel. Během dne dám nějaké video.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha tak sry ja to ovladanie (vysunie ,zasunie)bral z pohladu membrany  a ty zase z pohladu turba ale aj ked ten podtlak odpojs nechodi(netlaci vzduch) to dobre v ziadnom rezime podla dia obrazkov akoby to turbo bolo vecsie akoby sa nevladalo sa roztocit  alebo spatne nastelovane tahlo

 

kukam service box a vidim ze podla rocnikov(807) sa tam menili solenoidy takze ci nahodou nemas  nespravny solenoid  jeden moze byt otvaraci ked mu privedies napetie a iny typ zatvaraci ked mu privedies napetie,zamenou solenoidov by si vlastne obratil zmysles ovladania jeden typ 1628LQ

druhy 1628HC   ale neviem identifikovat podla obrazku ktory ide na turbo lebo je to strasne neprehladne a turbo tam neni zobrazene len ventili a popis onicom

 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten solenoid bude ok, zkusil jsem ho vyměnit a žádná změna. Teď tam je ten, který byl v tom autě z kterého jsem bral motor. Jel jsem auto projet na dálnici, občas se turbo chytne a tlačí i víc než má ale kolem 3000 tis. to vůbec netahá...nad 3tis. se chytne. Když jsem sjel z dálnice tak to tahalo i na dvojku cca od 1700ot ale jak jsem vypl motor tak zase nic. Zajímavé je, že solenoid na dálnici dával jen 95% nebo 10% buď úplně otevřený nebo úplně zavřeny. Nic mezi tím jen asi dvakrát tam skočila hodnota 74%. Vše nasvědčuje tomu, že je zaseklé ovládání na turbu ale když jsem to zkoušel, tak chodí hladce!

Edit: solenoid má čísla 9635704380 a 0928400414 a je to ten vpravo s pohledu zepředu.

Upraveno uživatelem Forsajt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto hloupej napad "vaha vzduchu" ?
Na nasem se ted menila a priznaky podobne s tim ze vykon poklesl na 1vterinu spis jakoby dochazela nafta nekolikrat za sebou pak zase klid a pak najednou uz jen nouzak ale to hlasila diag.
 

Na zkouseni je idealni vakuova pumpa nestoji nejak moc a udela mnoho prace. ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vahu si moze odsledovat na dia cim prudsie pridas tym viasc musi hodnota vystupak k 4,5 volta    ale priamo na vahe dia ukazuje uz miligramy 

no podla cisla mas solenoid 1628 LQ ten co nema na spode filtrik 

TEN DRUHY TYP VYPADA TAKTO 

1628HC  a na spodny natrubok sa nasuva taky maly valcovy filtrik

 

 

7-02256-23-0.jpg

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Lihous napsal:

Naprosto hloupej napad "vaha vzduchu" ?
Na nasem se ted menila a priznaky podobne s tim ze vykon poklesl na 1vterinu spis jakoby dochazela nafta nekolikrat za sebou pak zase klid a pak najednou uz jen nouzak ale to hlasila diag.
 

Na zkouseni je idealni vakuova pumpa nestoji nejak moc a udela mnoho prace. ....

Vakuovou pumpu mám, podtlaky jsou ok, nikde nic neuchází. Váhu jsem zkoušel vyměnit ale nic.  Jak se dostanu na hodnoty váhy přes diag?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A dalsi asi spatny napad - je dostatecny podtlak.


U naseho mame vetsi zasobnik podtlaku  -  hodnota podtlaku by měla být mezi 0.8 a 1.0 bar za ménĕ než 30s od nastartovani motoru

doporucuji i nekolikrat slapnout na brzdu a sledovat jak rychle se dany podtlak opet "udela".

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...