Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

TEXTAR


stefan.m

Recommended Posts

kluci z klubu s nima maji asi takoveto zkusenosti

Textar

Opět poměrně příjemná volba za rozumné peníze. Jsou o něco dražší než běžné obložení a vydrží HODNĚ vysoké teploty, a ikdyž spousta lidí tvrdí že jsou to tvrdé destičky(vysoká abrazivita), nemohu příliš souhlasit. S těmito destičkami jsem trhl hned 2 osobní rekordy, a to jak nejrychlejší opotřebení v rámci počtu ujetých km, tak v rámci doby. Vydržely mi neuvěřitelných 1100 km a měl jsem je na autě 14 dní. Mám takové nepříjemné tušení, že za to může jeden fakt a to je ten, že jakmile tyhle desky pořádně ohřejete(a tím myslím asi takhle), začnou jiskřit. Hodně jiskřit. A to se líbí nejen lidem na srazech :) ale i řidiči třeba v noci. Každopádně, i Twin tyhle desky zrušil velmi rychle, a to opět rekordně, během 30-ti minutové jízdy na okruhu(téměř nové, čerstvě zajeté desky). Faktem je, že zde zřejmě došlo k zapálení desek a k jejich postupnému vydrolení až na kov, ale je to pouze domněnka. Posledním mínusem mi bylo to, že při běžném používání a občasném tvrdším přibrzdění mi tyhle desky vepsaly svůj brzdící materiál do kotoučů tak nerovnoměrně, že kotouče vibrovaly chvílemi tak, že se volant nedal téměř udržet. Spravila to až aplikace jiných desek a 8x za sebou 20-160-20 km/h.

+ cena/účinnost při vyšších teplotách

+ rychlé zajetí desek(po montáži téměř hned fungovaly naplno)

+ efektní jiskření :-) při vyšších teplotách

-- výdrž(ano, dva mínusy)

- vliv na rovnoměrné vepsání brzdného materiálu do kotouče(rozklepání volantu při brzdění vlivem nerovnoměrné adheze kotouče vůči destičkám)

snad ti tahle informace pomuze :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...