Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

508 GT - životnosť FAP


akristof

Recommended Posts

Zdravim pani,

o FAP filtru sa tu popisalo mnoho, ale nikde som nenasiel zmienku o zivotnosti tych filtrov v 508-kach. Vsimol som si, ze u mna neuprosne odpocitava kilometre do cca 210000 km(vid prilozeny subor). Toto cislo(vzdialenost od vymeny+zostavajuci pocet km do vymeny) je rovnake odkedy to auto mam(cca 167000 km). Len vtedy sa mi to zdalo take vzdialene:-) Viete mi niekto povedat, ze co sa udeje ked dosiahnem urceny pocet km? Obavam sa, ze to bude prave pocas dovolenky a nerad by som isiel spat 1000 km v núdzovom rezime. Tak isto by ma zaujimala orientacna cena tej vymeny alebo cistenia. Skor by som priklanal k vymene v Peugeote, aby som mal pokoj na dalsich 210000 km.

 

Vopred Vam dakujem

post-17252-0-16530700-1464252432_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mňa by tiež zaujímala cena FAP filtra pre 508 2.0 120kw, aby som vedel s čím rátať do budúcna, inak množstvo aditíva podľa diagnostiky je dostatočné. Inak moj známy cca pred rokom a pol čistil fap na jeho 307čke tak že ho rozmontoval a niekoľko hodín cez to preháňal nejaký čistiaci roztok, čo doniesol z práce :D a odvtedy má s fapom pokoj, žiadna hláška :)

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@milhaus65 - Tu castejsiu regeneraciu som si vsimol aj ja. Pred 5-6000 km som tam mal okolo 450 km. Jazdim rovnako denne 120-150 km, 30% mesto,kolóny, 70% okresky. Tankujem len na Shell + VIF. Ale pri 200000 km som dal dekarbonizovat motor(bolo tam docela dost bordelu) + som jednu nadrz mal aditivum na cistenie trysiek. Auto sa sprava normalne, na GT ma ukazkovu spotrebu

 

@starki007 - Pre tie hodnoty(zostavajuci pocet km+vzdialenost od vymeny), co ma zaujimaju su rovnake hodnoty bez ohladu na to, ci je motor zohriaty alebo nie. o FAP sice su tu vlakna, ale nikde som nenasiel informaciu o tom pocitadle, ako ani moznosti cistenia/vymeny FAP filtra. Preto som si dovolil(mozno nie najmudrejsie) o tom zmienit pod 508-kami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to vypis z diagboxu. Je to orientacne cislo. Vyskusal som troska poprehanat auto v sportovom rezime a mierne sa to zlepsilo(priemer medzi regeneráciami je 277 namiesto 274). Ale cistenie FAP filtra neminie najneskôr pri 210000 km. Vsimol som si(mam LED-ku v spatnom zrkadle), ze pri posledných regeneráciách sa snazi regenerovat vzdy, ked akurát stojim v kolone. A ked idem hodinu normalne, tak kasle na to. A uz mi citelne stupla spotreba o 0.3-0.4 l/ 100 km.

post-17252-0-25027100-1465014779_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Natankuj poradnou naftu Nejlepe OMV maxx motion, nebo Verva a protahni to po dalnici., Na shell power co to je se vykasli stoji za prd i kdyz ji predstavujou jako super naftu. Mam s ni jen spatny zkusenosti. Nedavej moc aditiv pri premiovy nafte, uz by je mela mit v sobe. Mam teda jen 2.0 hdi 210 tkm a fap ma byt na vycisteni ci vymenu az ve 270 tkm. jak casto je regenerace si nepamatuju.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netankujem premiovu naftu ale obycajnu + VIF. Kedze jazdim dost, u mna je celkom dolezity pomer cena/vykon nafty a ten sa mi nezda az taky uzasny u tych additivovanych, ale je to je subjektivne u kazdeho. Placebo efekt vyborne funguje aj u nafty co lejeme do auta, poznam to na sebe :) Kazdopadne zivotnost FAP filtra znacne zavisi okrem ineho aj od skladby tras(dialnica/okresky/zapchy) a v mojom pripade to nepovazujem za nejaku tragediu(zivotnost 210000 km), len som potreboval vediet, ze ako sa bude spravat auto  po dosiahnuti toho limitu, nic viac. To som v podstate ani nezistil, ale teraz uz ani nezistim, lebo len tak zo srandy som to auto dal na internet a na druhy den bol prec(novy majitel vie o tom FAP).

Takze teraz riesim dilemu, ze aku novu 508-ku si kupit :D Troska ma mrzi, ze uz nevidim v ponuke 204 konovy motor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Mám stejné zkušenosti s naftou u Shell. Tankovali jsme na firmě výhradně na Shell a převážně V-Power. byly problémy s palivovými filtry a zamrzáním nafty v zimě. Od doby kdy jsme přešli na OMV, problémy nejsou. Doporučuji jednoznačně naftu z OMV.

Upraveno uživatelem Jered
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Já tankují u EuroOil naftu bez bio + vif a Chorvatsko jsem teď dojel za 5.3 l/100 ve 3 lidech a ne zrovna pomalu. Jinak průměrná spotřeba okolo 5.6 l/100. Jezdím pravidelně přes týden do práce, po městě na nákupy a na víkend cca 60 km tam a zpět a občas nějaký výlet a tak. Měsíčně cca 2000 Km. Regenerace podle probíhá jedinou za 400 - 450 km. Jinak OMV také mohou doporučit. Takoval  jsme ho do 607 přes zimu a byl klid od zamrzání a i auto startovalo docela pěkně (najeto 330 000). 

Jinak co se týče toho "co se stane". U 607 mi auto skončilo do nouzáku a dokud jsme filtr nenechal "opravit", nedalo pokoj. Občas po nastartování chvilku jelo a pak znovu. Odešel okolo 250 000 km.

Upraveno uživatelem patejrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No uz medzitým som predal to vozidlo. S vykonom ani so spotrebou nebol problem, len ked to bolo na diagnostike, to cislo sa mi zdalo prinizke. Novy majitel na tom spravil dalsich 40.000 km (dokopy cez 240000) a s FAPom este nic neriesil. Minule ked bol u mna kvôli niecomu inému, pichol som to na diagnostiku, FAP stale v pohode. regeneraciu robi troska castejsie (cca 300 km) ale jazdi kratke vzdialenosti. Suvislost s biozlozkami a s problémom s FAP potvrdzujem aj ja. Po roznych pokusoch som skoncil u OMV MaxxMotion , obsahuje najmenej biobordelu. Uz len si kupit znova normalne auto s levikom na kapote...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rovno u nas v meste, Turcianske Teplice.

predtym brali od Gulf, teraz Slovnaft.

https://www.google.sk/maps/@48.8717558,18.8624162,3a,75y,91.89h,108.97t/data=!3m6!1e1!3m4!1sNz9Ig2Nxwi0FQPPRVjnezA!2e0!7i13312!8i6656?hl=sk

mozno ze nazov je cisto podobny, alebo matuci

Upraveno uživatelem mmartinkovic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...