Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rezne mi auto, co s tím ??


swine007

Recommended Posts

Rada nad zlato neni. Jedina a overena rada je, pouzit kastli z poslednich let vyroby Peugeotu 205. Muj kamarad resil to skoro to same, ale mel jeste vyborny motor ze 405ky a tak z jedne na zadek zrusene 405ky vzal motor, vybornou kastli z 205ky dovozene z nemecka. Ta 205ka mela v haji motor, ale kastle byla vyborna. Stejne ji s karosarem jeste prohlidl, vystrikal dutiny atp. Novej lak a je to krasavec. Ja bych potreboval to samy, mam problem po bouracce se zaviranim a tesnosti dveri. Ale ja si brousim zoubky na P205 cabrio ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad reznoucí auto - vyhodit do sběru. Dřív nebo později k tomu stejně dojde :(

Záleží na tom, jak a kde to rezne.

Takže:

Povrchovou korozi a rány v laku - vybrousit na čistý kov, natřít antikorozní základovkou, podle potřeby přetáhnout kitem, přebrousit, stříknout plničem, přelakovat... klasika.

Povrchová koroze spodku, oloupaný nástřik, chycené lemy - důkladně odřít na holý kov (doporučuju drá?ák do flexy), natřít asfaltovou barvou.

Vyhnilé díry - vyhodit auto do sběru. Nedělám si srandu, na prastarých 205/309-kách se toho moc vařit nevyplatí. Když je to jen nějaká drobnost, dejme tomu, ale např. práh + okraj podlahy + podběh, tak to je škoda práce...

A ještě kritická místa 205-tek:

Spoj podběhu s předním čelem (držák světla) - dá se to, replika cca 400,-Kč + práce...

Spoj podběhu s podlahou a prahem - když je díra do podběhu a prahu, nemá podle mě cenu to opravovat.

U 3-dveř spoj bočnice s prahem - důkladně vyrvat ten plast, případně zavařit spoj sloupku s prahem, vybrousit vše na čistý kov, natřít základovkou a zaplácnout novým plastem (polyuretan, prodává se v tubě).

Lemy zadních blatníků + nadkolí - to je taky pro zlost, pokud to není moc, dá se to schovat pod plastové lemy ala GTI.

Brzdové trubky, zvláš? těsně u nádrže!!! Doporučuju, pokud děláte na autě něco většího, vyndat nádrž - možná se leknete, jak to tam okolo vypadá...

U každé velké opravy je dobré si dopředu zhruba spočítat, na kolik to tak vyjde. Aby pak oprava náhodou nestála víc jak jiné, lepší auto...

Takže, shilým popelnicím zdar :D :D

a jen tak na okraj, nabízím za odvoz dveře 205/309: 5-dveř levé zadní, 3-dveř levé i pravé. Jsou nic moc, nějaká práce na nich je třeba + lak, ale nejsou shnilé ani zbořené. Do víkendu, pak letí do sběru!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oddie moc díky, radši jsem si to vytisk :o

Zas tak zle na tom nejsem, ale aspoň mám zábavu na víkendy :mad:

Brzdové trubky jsem vyměnil všechny, byli úplně totál a asi někdy zkusím vytáhnout tu nádrž, snad se neleknu :o

Mám teď po zimě dost problémy s dveřma, ale asi to nechám uříznout u lišty a navařit kus novýho plechu, uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na dveře bych se vyprd, těch se všude válí... Já mám schovaný akorát pro sebe, kdyby něco, a pár pěkných mi taky bylo líto vyhodit - ale za rok se prodaly tak troje, a dost to zabírá místo, takže je hodlám důkladně probrat...

Nebo kdyby jste měl někdo v Praze či blízkém okolí nějakou stodolu či něco podobného, a nechal si z toho udělat sklad takovýchhle blbostí :) :) - já na to ty prostory nemám, musím se vejít do jedné garáže + sklepa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to já asi na sraz přijedu v lepším případě zrezlou šunkou :) Sice jsem právě koupil \"nové\" auto, ale mám dost pochyby, že jej stihnu dodělat, on je to takový polotovar... A ségry auto tutově nestihnu už vůbec. Takže nevim, jestli pojedem tou původní nejstarší 205-kou ve čtyřech + 4 kola - a nebo spíš kombinací 205 + něco nepežotího...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jóó TEMPO to je věc, já s tím napatlal střechu, chvilku na to svítilo sluníčko, a než jsem dokouřil cigárko tak jsem si myslel že jediná věc jak se toho zbavit bude bruskou :o

Ale stačilo znovu natempovat a šlo to.

A ta barva fakt prokoukne ( to se ve čtvrtek zas nadřu :mad: ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

joooooo tempo je dokonala vec akorat kdyz me kamos vylestil kolecko na strese na bejvale skodovce taxem pak na te kastli malem nechal ruce pac to vypadalo jak kdyz na starej lak nekdo nastrika kus novej a musel sem to rozlestit cele

jinak na 205ku sem tedka vzal vapku a zjistil sem ze bordel jde dolu i s barvou :( navic me chyta rez konec praveho prahu :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...