Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozvody + klínový řemen a příslušenství


Jirka.budejovice

Recommended Posts

Ahoj všichni .Po dlouhé době nečinnosti na fóru i práce na autě, kde vše 100% fungovalo jsem se rozhodl pro výměnu rozvodů. Vzhledem ke stavu klínového řemenu, kladek a řemenice jsme se rozhodli pro výměnu i těchto dílů. A zde nastal problém. Existuje kupa variant řemenic, délek klíňáků atd. Uměl by mi někdo dle čísla VIN říct přesné specifikace dílů? Řemenice jsou dvou rozměrů, průměr 153 nebo 158mm - Ina má rozdíl cen 100%. V Peugeotu mi řekli že tam patří ta dražší, přitom na autě byla ta levnější 153mm. Délky klíňáků jsou úplně různé, já měl na autě 1750, dělají se 1740,1744 a další. Délka je také podle klimakompresoru (Sanden nebo Delphi), to také neumím vyčíst co tam mám..Rozvody jsou taky rozdílné :-)

VIN: VF38ERHZF81174018

 

Jinak rozvody jsem chtěl dát INA, řemenici také INA a sadu klínového řemenu s kladkamy SKF.

 

Předem moc díky Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle dvě věci vím, jenže klínový řemen délky 1750 dělá pouze Starline a BOSCH. BOSCH nemá sadu včetně kladek. SKF, který je cenově příznivý má délku 1740 což je o 1 cm kratší. INA má 1750 ale je zase o 800,- dražší. V Peugeotu nechtějí rozměry ničeho říkat protože je jim vesměs jasné že to tam člověk pak nekoupí :-( V Peugeotu mi pouze řekli, že ta řemenice tam patří ta dražší ale bez rozměrů, já tam měl tu levnější. A jestli klimakompresor je Sanden nebo Delphi nepoznáme vůbec a vyndavat se mi kvůli tomu úplně nechce. Je to prostě boj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak podle VIN

dvojitá řemenice 0515V6   průměr 162mm 6 drážek

nap. kladka   575129

nap. kladka   575155

řemen pro komp.Sanden 5750VS  1740mm

řemen pro komp. Delphi  5750YG  1750mm

 

kompresor by měl být Delphi podle VIN

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jak je možné že risky na napínací kladce seděli při délce řemenu 1750? Šířka obou řemenic je stejná, a když se podívám, tak řemen objímá půlku obvodu, tak rozdíl dělá 1,4 cm, to můžu koupit řemen o 1 cm kratší a už je to jen o 0,4 cm.  Já vím, že to vypadá jako paskvil, ale kdyby tam nebyla špatná řemenice doteď a bylo to OK tak tomu prostě nerozumím. Když jsem auto koupil nová nebyla a já s tím najel 40 tis. km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslis remenicu ci? 

 

jak sa mohli rysky prekryvat?-  no prisponovalal viac spodnu kladku 

 

v napinani je rozdiel medzi tymito dvoma remenicami len 2.5 mm  v priemere samozrejme  trebalo by to na obvod prepocitat 

 

ked vezmem do uvahy ze remen je len na polovici obvodu remenice(necelej polovici) tak rozdiel medzi nimi bude cca 8 mm po obvode viac v prospech tej vecsej remenice 158

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...