Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Test vložení obrázku


Guest minimaxa

Recommended Posts

Ale já ten mobil držím furt stejně (mám ho zhruba rok).

Pravdou je, že nějakou dobu (řádově X měsíců - asi tak od léta) se mi fotky v mobilu zobrazují horenohami, ale v galerii v appce pak jsou ready a tak jsem to neřešil. I během těch X měsíců jsem ale nahrával fotky na fórum i na FCB a byly v cajku - teď si s nima FCB poradit umí a fórum ne, proto jsem se divil, proto jsem příspěvek nahrával na vícekrát a proto to musel nakonec Péťa poupravit - A PROTO VZNIKLO TOHLE VLÁKNO.

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Způsobuje to zapnuté automatické zmenšování rozměrných obrázků, které jsme zapnuli z důvodu menšího/pomalejšího "zanášení" úložiště. Pokud ho vypnu, obrázek se vloží správně. Nicméně nevidím důvod, proč by to nemělo fungovat správně i se zapnutým zmenšováním. Asi tu nepotřebujeme mít 100MPX fotky "bobku na kapotě", ne? :myslim 
Ke zpracování obrázků je tu ten ImageMagic, ale jak moc je s tou funkcionalitou zmenšování spjatý netuším :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako samozřejmě že nepotřebujeme 10MB obrázky, každý má nastavený telefon na nejvyšší rozlišení a nikdy to nevyužije, prohlíží fotky jen na mobilu nebo na soc. sítích, tam by stačili i 2Mpix max 500KB, a né 64mpix apod.

V nastavení toho Image Magic někde musí být možnost jak se to má chovat, ne?

 

Tady je něco k tomu, sice na IOS, ale nastavení ImageMagick bude podobný - https://invisioncommunity.com/forums/topic/459118-ios-photos-are-uploaded-upside-down/

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Schreek Dělejte s tím něco, ted jsem otáčel 4 obrázky a stale se množí!

Co tohle - https://www.smashingmagazine.com/2015/06/efficient-image-resizing-with-imagemagick/

https://www.imagemagick.org/script/command-line-options.php
VIZ: -auto-orient

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo i mě, když otočim telefon jinak než normálně tak je fotka taky obráceně. Nebo když fotím naplacato zezhora dolů, senzor neví jak je telefon natočen a označí to jako otočeno o 180°

 

Ono při focení na šířku není jedno na které straně je foťák. Normální poloha je foťák vlevo případně nahoře, ale někdo fotí opačně, má foťák vpravo a to je ten problem, teda problem toho doplňku, nikoliv mobilu, ten to do exifu zapiše správně.

20230301_170128.jpg

Otočen mobil foťákem vpravo

20230301_170138.jpg

 

 

 

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu dobře, že "foťák v pravo" je bílé tlačítko spouště foťáku a ne hledáček (zobrazení toho co zabírá objektiv) ? 

Jako praváka by mě nikdy nenapadlo mít spoušť na levo...

Upraveno uživatelem pavelu96
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...