Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Otáčky volnoběhu jsou buď nízké nebo vysoké


pavluga

Recommended Posts

Ahojte,

moje auto se chová divně a potřeboval bych radu.
Při vyřazení, nastartování - prostě přechodu na volnoběh mi otáčky motoru buď klesnou strašně nízko na cca 500 ot/min, chvilku se auto brání, ale pak zdechne. Nebo nastane druhá situace a to, že otáčky vyletí na cca 1700ot/min a tam to drží.
Jindy je situace ale zcela normální a auto má volnoběhové otáčky správně.

Koumal jsem na netu co by to mohlo být, mnoho rad vedlo k tomu, že může být zanesený či špatný krokový motorek.
V servisu mi to potvrdili, že by to mohl být ten problém, tak jsem objednal nový motorek, ten se vyměnil a NIC...auto má stále stejný problém.

Neví někdo kde by ještě mohla být chyba? Případně jestli neměl někdo stejný problém?

Mám 406 v kombíku, r.v. 2000, 2.0i 99kW (benzín).



Díky moc,
Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

To s tím potenciometrem jsem nezkoušel.
Na DIA to bylo dvakrát (jednou nyní a jednou cca před 3 měsícama), ale nic se nenašlo.
Tedka jsem to měl v servisu a byly zoxidovane kabely do ŘJ, tak se to cele vycistilo i krokovy motorek.
tyden to slapalo OK, ale tedka motor zase volnobehuje prevazne na 1800ot/min...a jen vyjimecne spadne na tech 800-1000...
Ach jo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jo, mně se to chovalo podobně, byla to prasklá hadička k regulátoru tlaku paliva. Bylo to v nějakým záhybu, že to nebylo vůbec vidět. Zkus taky prověřit čidlo teploty motoru, ale spíš bych to viděl na to přisávání vzduchu. Mění se otáčky s teplotou motoru? Kolísají, nebo jsou vysoké, ale stabilní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Ok, díky za tipy. Zkusím se podívat na nějaké to přisávání vzduchu (ale s pomocí kámoše bo jsem amatér).

No otáčky se vyhoupnou na nějakou hodnotu a tam drží, viz. třeba těch 1800 ot/min. (když sešlápnu plyn několikrát, tak se to někdy vrátí do normálu, někdy ne)
Ale někdy se stane, že jdou na druhou stranu, jsou jenom cca 500 ot/min, nějakou chvíli se to snaží udržet na té hodnotě a pak to zdechne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...