Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spotřeba 106 obj.1,1 rv.1997


karelretik

Recommended Posts

kolik tak má být spotřeba?manželka s ním jezdí 7 km ráno a 7 km večer a mezitím stojí na semaforu nebo startuje u krámu a spotřeba je teď v zimě 7,8l.Příjde mi to dost,ale když se nad tím zamyslím , tak vlastně furt jede na aut. sytič.Dá se něco na tomhle autě seřídit,aby spotřeba klesla.Nebo jde něco udělat s aut.sytičem?Nebo je normální v tomhle nečase?Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: karelretik

kolik tak má být spotřeba?manželka s ním jezdí 7 km ráno a 7 km večer a mezitím stojí na semaforu nebo startuje u krámu a spotřeba je teď v zimě 7,8l.Příjde mi to dost,ale když se nad tím zamyslím , tak vlastně furt jede na aut. sytič.Dá se něco na tomhle autě seřídit,aby spotřeba klesla.Nebo jde něco udělat s aut.sytičem?Nebo je normální v tomhle nečase?Díky

ta spotřeba je poměrně vysoká,já teda nemám 106,ale 205 1,1 a ted v zimě jezdím max za 6,5 a to jezdím 8km,takže je to podobný.Jinak koukni na filtr,ten může zvyšit spotřebu,sice ne o tolik,ale může a skus proměřit lambdu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: karelretik

díky...a jak se to měří?Není lepší rovnou koupit novou?Auto má najeto 82000.Kolik tak stojí?Která je nejlepší v poměru k ceně?Díky

Měří se odpor.Změříš to multimetrem.Ale na to že to má najeto 82tis, by měla bejt snad dobrá,no i když odejít může asi kdykoliv.žralo to takhle celou dobu?jinak co stojí lambda nevím a nejlepší bude asi koupit origo,než nějakou z druhovýroby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ehm.. chlapi.. nechcem vas odradovat, ale ked kupi novu lamdbu kvoli tym 14 km denne, tak to sa nato muze vysr.t...

pretoze nova Lambda okolo 10 tisic...

a si spocitaj, ze MOZNO ti klesne spotreba o 1 liter...

tak aku mas navratnost?.. niekolko desiatok rokov!...

Ja bych to v tomhle pripade vymenou Lambdy neresil :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ALFWORKS

Ehm.. chlapi.. nechcem vas odradovat, ale ked kupi novu lamdbu kvoli tym 14 km denne, tak to sa nato muze vysr.t...

pretoze nova Lambda okolo 10 tisic...

a si spocitaj, ze MOZNO ti klesne spotreba o 1 liter...

tak aku mas navratnost?.. niekolko desiatok rokov!...

Ja bych to v tomhle pripade vymenou Lambdy neresil :myslim

jenže to asi nebude jen o tom že se s tím jezdí denně 7km,co když se s tím bude muset jet někam jinam?a co když lambda skolabuje uplně,jestli s ní teda něco je?tak už to pak nepojede vůbec:myslim to je zvláštní přístup,ale nic proti gustu;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mám velmi podobné auto a musím říct, že při courání po městě je tahle spotřeba u něj naprosto běžná.:super

Ale pokud se ti to zdá moc, tak a? si manželka sežene práci dále od domova - na delší trasy spotřeba výrazně klesá!:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasne... tak rozhodne, ze je fajn mat auto v poriadku :)

Ale ked stym planuje jazdit len tolko a vadi mu len ta spotreba, tak by som to neriesil :).. a myslim, ze na dlhych trasach mu to viac ako liter spotrebu nespravi tiez :)

Proste navratnost je dlhodoba a investicia velka :)... ale treba to spravit.. v kazdom pripade by som to skor pretestoval... lambda sa skazi ked prave prilis vela benzinu zerie to auto.. takze pokazena lambda moze byt skorej nasledok ako pricina :mrk

Hot... reatime diagnostika nadovsetko a nie len menit doradu senzory :D:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Já si taky myslim, ze to je uplne normalni, mel jsem citroena s 1,1i a jezdil jsem s nim taky za 7 - 7,5l ale tezka noha, prime sani a bez katu... no nejelo to zrovna spatne pri 690kg meho auti.:D

Ale vim, ze ve meste pri courani i 8l. Lambdu bych nemenil, svitila by kontrolka poruchy. Nastavit sytic jde,ale jedine preprogramovanim ridici jednotky nebo zmenou odporu na teplotnim cidlu v bloku motoru. Je to termistor a vlivem sveho odporu nastavuje pres krokovy motorek skrtici klapku, pak se to da jeste trochu doladit potenciometrem na skrtici klapce, ale je to drbacka a musim hodne citlive a primo za chodu. Nejlepsi je k tomu digitalni otackomer.

To je ma zkusenost.

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...