Jump to content
MilanF1

11. 6. 2016 minisraz - Zámek Radim - nevšední prohlídka venkovského sídla

Recommended Posts

Po úspěšném minisrazu z proběhlého víkendu, jsem si pro Vás připravil další setkání nejen za účelem pokecu, ale i vzdělávání. Opět jsem vybral zajímavé místo, kde je prohlídka nevšední, zajímavá a poučná. Byla vybrána lokalita na Kolínsku, abychom oslovili jiné členy než minule.

 

Program srazu:

od 13:15 setkání na nádvoří zámku Radim (případně místní kavárna)

od 14:00 prohlídka zámku Radim http://zamek-radim.cz

druhá skupina od 15:00 prohlídka zámku Radim

poté odjezdy domů

 

Zámek ve své historii měnil majitele a v jeho prostorách se toho nespočet událo, proto se není čemu divit, že vybavení se nedochovalo. To však nevadí, zámek je vybaven dobovými předměty a každý má svůj příběh. Nebude to prohlídka, ve které bychom se bavili o majitelích vyobrazených na portrétech na stěnách, ale právě o dobových předmětech, jejich použití a způsobu života na tomto venkovském sídle.

 

Projdeme si celý zámek, od reprezentativních místností až po prostory pro služebnictvo. Nikde nás nebude obtěžovat lano, které by určovalo prostor, kam se smí a kam již ne. Dokonce je dovoleno na předměty sahat. S tímto se málokde setkáte. Na takové prohlídce nemůžete chybět a možná jste takovou ještě nezažily.

 

Zde na zámku průvodci nepapouškují nacvičené fráze, zde tím zámkem žijí a podle toho to také vypadá. Neváhejte a přijeďte do Radimi.

 

Do zámku půjdeme na dvě skupiny, abychom z prohlídky něco měli. Druhá čekající skupinka mezitím si může v kavárně objednat výbornou čokoládu a dát k ní fantastický zákusek. Poté se vystřídáme.

 

Vstupné je 120 Kč / osoba.

 

Parkování:

To bude trochu oříšek, protože v okolí zámku nejsou rozsáhlé prostory pro naše plechové miláčky a nemůžeme parkovat všichni u sebe. Lze parkovat u prodejny COOP, zepředu a zezadu zámku a ještě v ulici k zadní části zámku, vede k rybníku, tam není velký provoz.

post-11790-0-80101600-1461053569_thumb.j

 

Těšíme se na hojnou účast.

 

Účastníci srazu:

MilanF1 + Kitty

Aluška

 

Váhající účastníci:

Edited by MilanF1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zámku jsme kdysi byli, ale dovnitř nám to už nějak nevyšlo, takže by to nebylo marný takovej srázek ;) . Pokud nebudeme nic mít a bude přijatelný počasí, tak by jsme rádi dojeli.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

V pohodě ... já tedy osobně zvažuji, zda tam vůbec jet ... zámek známe dobře, jsme tam několikrát za rok, ale poslední dobou spíše na noční tématické prohlídky s ochutnávkou dobových pokrmů. Tohle by možná bylo pro klubáky ještě zajímavější, ale za tmy se vracet domů, to není ono. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

S Legendama se kryje i ta moje rodinna akce moc me ChouLu ne*er :D  ..ale v neděli bych se tam možná zajel podívat budu-li "s to". Jen teda lístek asi 400 ... No jo, no.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...