Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Electrické stahování oken


zool

Recommended Posts

Ahoj všem...

Už potřetí se mě stalo, že okno u řidiče ať mačkám nebo držím tlačítko pro stahnutí okna, okno sjede jen o několik cm a zastaví se.

Musím znovu uvolnit a zmačknout tlačítko. Takže abych stáhnul celé okno, musím to opakovat asi 6 krát.

Když chci okno vytáhnout, tak zase to samé.

Několik dní to vždy nefunguje a pak najednou zase vše OK.

Okno u spolujezdce i obě dvě vzadu fungují normálně.

Nevíte čím by to mohlo být, aktuálně mě to začalo dělat včera a zatím se to neopravilo :-)

Dělá mě to na Peugeot 308 SW (2014) 1.6 eHDI.

 

Jenda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš postupně stáhnou okno úplně, chvilku počkat a pak na několik vteřin podržet tlačítko dolů?

Pak normálně zkusit okno vytáhnout a uvidí se jo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen se zastaví nebo je slyšet i zvuk jako když přeskočí zuby? Princip je jednoduchý - vyhodnocuje se proud odebíraný motorem. Pokud dosáhne určité hodnoty obvod se vypne. V podstatě totéž (také na straně řidiče) jsem měl já. Bohužel u mě to odneslo ozubené soukolí a musel jsem vyměnit komplet mechanizmus stahování.

To co popisuješ ukazuje na nějakou překážku buď v  lištách vedení okna, nebo přidřené "klouby". 

Vyzkoušej radu od OZZYho - nastavuje se tak dojezd např. když necháš stažené okno do poloviny a odpojíš baterku - systém pak trochu zabloudí (někdy)

Jinak tapec dveří dolů a promazat všechny pohyblivé části a pokud si s tím poradíš, tak uvolni okno z držáku a ručně projeď vodící lišty jestli sklo někde nedrhne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen se zataví, zvuk není slyšet žádný.

 

Tohle je přímo v manuálu:

Jestliže okno nelze zavřít (napříkladz důvodu námrazy), je třeba ihned po převrácení jeho pohybu provést následující úkony:
stiskněte a držte ovladač až do úplného otevření okna,
poté ihned přitáhněte ovladač a držte jej až do zavření okna,
držte ovladač ještě po dobu asi jedné sekundy po zavření.
Během těchto úkonů není ochrana proti přiskřípnutí funkční.
 
nebo:
Jestliže nelze okno zavřít v automatickém režimu, je třeba znovu aktivovat jeho činnost:
přitáhněte ovladač pro zastavení okna,
uvolňujte ovladač a znovu jej přitahujte až do úplného zavření okna,
držte ovladač ještě po dobu asi jedné sekundy po zavření,
stiskněte ovladač pro automatické otevření okna až do spodní polohy,
když je okno ve spodní poloze, znovu sktiskněte ovladač na přibližně jednu sekundu.
 
Vyzkouším to a zítra Vám sem dám vědět
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nepomohlo. Ale když jsem přišel k autu, tak už samo zase fungovalo stahování dolů. Bohužel vytáhnout okno nahoru musím asi na šestkrát.

Nepomůže ani nastavit krajní polohy tím, že v dané poloze podržím tlačítko ještě asi další vteřinu.

Nějaké další nápady?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vypadá buď na mechanický problém toho jednoho okna, jak píše FrantaCV, nebo je taky možná KO to jedno tlačítko/mikrokontakt, když to někdy nejde a jindy v pohodě a ostatní okna přitom nezlobí :myslim

Jestli se to okno při pohybu "přidírá" v těsnění a proto zastavuje, mohlo by pomoci "gumy" zevnitř prostříknout trošičku mazivem. Já když dával ofuky, drhlo to a zastavovalo. Slza WD40 pomohla :papa

Upraveno uživatelem Veverka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co popisuješ opravdu naznačuje, že někde drhne. Při pohybu nahoru totiž překonává i vlastní hmotnost skla a pak stačí málo a odebíraný proud překročí hodnotu pro vypnutí. Samotný spínač může mít taky problém ("vakl" na kontaktech), ale pokud se to chová náhodně a jak popisuješ hned na začátku, byl problém i při pohybu dolů - opravdu bych soudil na dření v lištách nebo kloubech.

Zkus při pojezdu nahoru pomoct rukou, pokud se nezastaví, tak máš jasno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Večer teda ještě zkusím pomoct sklu rukou nebo použít silikonový olej do lišt a dám vědět.

Upraveno uživatelem zool
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pomoct sklu rukou nepomáhá, promazání lišt silikonovým olejem taky ne.

Nakonec to ale začalo fungovat, když jsem udělal tohle:

Dolu okno jezdilo, takže posun dolu, ale nenechat okno sjet úplně ale třebas jen do půlky a zastavit ho.

Potom vyšplhat až nahoru a podržet ještě tlačítko dokud to jemně necvakne.

Potom sjed dolů a nahoru už to taky funfuje na jedno zmačknutí.

Nicméně potom jsem stáhnul i ostatní okna, že když už to dělám, tak je promažu všechny.

A to okno u řidiče zase přestalo jít. Ale zopakoval jsem postup a zase to funguje.

Takže fakt nevím čím to je...

Upraveno uživatelem zool
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 spoléhal jsem na promazání sametek, co v nich jezdí sklo okna (ale učili nás, že se to nemá mazat :mad:, protože se pak nalepí na mazadlo prach a jde to ještě hůře než předtím), ale teď už fakt nevím co s tím, možná špatný motorek :myslim:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych zkusil vyndat ovládání rozdělat a vyčistit kontakty, popřípadě prostříkat konektor, pak už jen tapec dolů a podívat se na to jak to vypadá s motorkem a převodem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 spoléhal jsem na promazání sametek, co v nich jezdí sklo okna (ale učili nás, že se to nemá mazat :mad:, protože se pak nalepí na mazadlo prach a jde to ještě hůře než předtím), ale teď už fakt nevím co s tím, možná špatný motorek :myslim:(

Otázka je čím promazat. Pokud použiješ sprej Silikon S100 (NOVATIO), žádný prach se nenalepí. Pravda není z nejlevnějších, ale opravdu funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 6 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...